2019.03.15 00:40

Eurolyga: svarbius taškus įsirašė Turkijos ir Italijos komandos

LRT.lt2019.03.15 00:40

Svarbias pergales Eurolygoje šį vakarą iškovojo Stambulo „Anadolu Efes“ bei Milano „AX Armani Exchange“ ekipos, o autsaiderių dvikovoje iššovė Gran Kanarijos krepšininkai.

Vasilije Micičius sužaidė dar vienas solidžias rungtynes, o jo atstovaujamas Stambulo „Anadolu Efes“ (17-9), išvykoje po permainingos kovos įveikė Tel Avivo „Maccabi“ (12-14) klubą.

Serbas per 26 minutes įmetė 15 taškų (5/6 dvitaškių) ir atliko 5 rezultatyvius pardavimus.

Dvikovos laimėtojas sprendėsi ketvirtajame kėlinyje. Jo starte Adrienas Moermanas pelnė dvitaškį, Shane‘as Larkinas pataikė dar du dvitaškius, pridėjo tritaškį ir svečiai atitrūko 71:62.

Per likusį laiką šeimininkai dar buvo priartėję, tačiau turkai atsilaikė, V. Micičius taikliomis baudomis įtvirtino jų pranašumą ir mačo nugalėtojas tapo aiškus – 79:71.

„Maccabi“: Tarikas Blackas 18, Johnny O‘Bryantas 13, Johnas Dibartolomeo 10;

„Anadolu Efes“: Vasilije Micičius 15 (5/6 dvit.), Shane‘as Larkinas, Rodrigue‘as Beubois ir Adrienas Moermanas po 13, Bryantas Dunstonas 12 (6/10 dvit.);

Kitose rungtynės labai svarbią pergalę pasiekė Milano „AX Armani Exchange“ (14-12) su Mindaugu Kuzminsku, savo arenoje 66:57 nugalėję Pirėjo „Olympiakos“ (13-13) ir įsitaisę šeštoje lentelės vietoje.

Po keitimo aikštėje pasirodęs Kuzminskas per 8 minutes prametė vienintelį dvitaškį, atkovojo 1 kamuolį, sykį prasižengė ir rungtynes baigė su -1 naudingumo balu.

Puikiai dvikovą pradėję šeimininkai atkarpą laimėjo 13:2 ir dominavo aikštėje, tačiau vėliau prarado kontrolę ir į pertrauką išėjo jau atsilikinėdami (23:23).

Dar sykį šeimininkai driokstelėjo antroje dvikovos dalyje, kuomet spurtavo 11:2 ir atitrūko 34:25. Paskutinio ketvirčio viduryje Nemanja Nedovičius šovė tritaškį ir Milano krepšininkai pabėgo 62:47.

„AX Armani Exchange“: Mike'as Jamesas 27 (6 atk. kam., 6 rez. perd.), Vladimiras Micovas 13, Nemanja Nedovičius 7;

„Olympiakos“: Nikola Milutinovas 13 (9 atk. kam.), Nigelis Williamsas-Gosas 11, Saša Vezenkovas 10;

Las Palmo „Gran Canaria“ (7-19) klubas pasiekė pirmąją šių metų pergalę stipriausiame Europos krepšinio turnyre.

Pedro Martinezo auklėtiniai namuose 84:64 susitvarkė su Stambulo „Daruššafaka“ (3-23) klubu. Šiam tai buvo šeštoji nesėkmė paeiliui.

Šeimininkai pabėgo po ilgosios pertraukos. Oriolas Pauli pataikė tritaškį, buvo pataikyti dar keli dvitaškiai ir „Gran Canaria“ įgijo 14 taškų persvarą – 51:37.

Paskutinį smūgį šeimininkai sudavė ketvirtojo kėlinio pradžioje. Cory Jeffersonas pataikė dvitaškį ir tritaškį, Clevinas Hannah pridėjo metimą su pražanga ir laimėta atkarpa 14:0 leido padidinti persvarą iki triuškinamos (74:47).

„Gran Canaria“: Marcusas Erikssonas 16 (3/6 trit.), Nikola Radicevičius 10, Ondrejus Balvinas 8 (6/8 baudos).

„Daruššafaka“: Kartalis Ozmizrakas 11, Stantonas Kiddas ir Toney Douglasas po 10.

LRT.lt primena, kad pergalę šiame ture iškovojo ir Kauno „Žalgiris“, namuose 85:79 palaužęs Miuncheno „Bayern“ krepšininkus.