Sportas

2014.12.29 14:16

Paaiškėjo geriausių šalies sportininkų rinkimų sistema

ELTA2014.12.29 14:16

Kitų metų sausio mėnesį pirmąjį kartą bus rengiami Lietuvos sporto apdovanojimai. Šis renginys pakeis anksčiau vykusius geriausio šalies sportininko rinkimus, kuriuos organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Kitų metų sausio mėnesį pirmąjį kartą bus rengiami Lietuvos sporto apdovanojimai. Šis renginys pakeis anksčiau vykusius geriausio šalies sportininko rinkimus, kuriuos organizavo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK).

Lietuvos sporto apdovanojimus rengs LTOK kartu su Kūno kultūros ir sporto departamentu (KKSD) bei partnere – Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF).

„Stebint visą procesą iš šalies, susidarė įspūdis, kad sportas, kaip atskira sritis valstybėje, neturi koncentruoto, visapusiškai palaikomo savo žmonių pagerbimo. Šitam procesui turėtų dėmesį skirti ir valstybė. KKSD ir LTOK yra pagrindiniai Lietuvos sporto subjektai. Buvo didelis noras, kad šios dvi struktūros vaidintų svarbiausią vaidmenį. Norime sukurti renginį, kuris būtų įdomus ir plačiajai visuomenei daliai“, – pasakojo KKSD generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė džiaugėsi, kad bendradarbiavimas su KKSD vyksta sklandžiai ir rinkimai atsinaujins į teigiamą pusę.

„Mūsų renginys metams bėgant darėsi mažiau įdomus ir mažiau svarbus. Tikimės, kad pavyks tobulėti ir kartu su KKSD galėsime iškilmingai pagerbti sportininkus“, – pabrėžė D. Gudzinevičiūtė.

Iš viso yra sukurta 11 nominacijų. Laimėtojai bus apdovanoti naujai sukurtomis skulptūromis, kurios pakeis anksčiau geriausiems šalies sportininkams įteikiamus „Šaulio“ prizus.

„LSŽF nuo 2005 metų atskirai rengė geriausio Lietuvos sportininko rinkimus. Sutarėme, kad visuomenei būtų geriau, jei bus vieni – didesni ir iškilmingesni – rinkimai, kurie susilauktų daugiau dėmesio. Kiekvienoje kategorijoje atrinkome po tris kandidatus, nors taryboje buvo nemažai diskusijų juos vertinant“, – pasakojo LSŽF prezidentas Gintaras Nenartavičius.

Penkių pagrindinių nominacijų – metų sportininko, metų sportininkės, metų vyrų komandos, metų moterų komandos ir metų trenerio – rinkimuose dalyvaus visi norintys. Žmonės, balsuosiantys apdovanojimų interneto svetainėje, lems 25 proc. galutinio rezultato. Kitą dalį lems taryba, kurią sudaro po du žmones iš LTOK, KKSD ir LSŽF.

Metų naujoko, metų sportininko su negalia, metų sugrįžimo, apdovanojimo už pagalbą sportininkams ir metų pergalės nominacijose balsuos tik tarybos nariai. Taip pat vienas prizas bus įteiktas už nuopelnus Lietuvos sportui.

Lietuvos sporto apdovanojimų renginys vyks sausio 19 dieną Vilniaus Kongresų rūmuose.

Populiariausi