Sportas

2019.03.14 22:42

Komandos kūryba pasidžiaugęs Jasikevičius: atrodome tikrai gražiai, reikia tą tęsti

LRT.lt, Rytis Kazlauskas 2019.03.14 22:42

Kauno „Žalgiris“ vis dar taikosi įšokti į Eurolygos atkrintamųjų varžybų traukinį. Ketvirtadienio vakarą pilnutėlėje „Žalgirio“ arenoje šeimininkai po trijų puikių ir kiek nervingesnio ketvirtojo kėlinio įveikė Miuncheno „Bayern“ klubą 85:79 bei išsaugojo nedideles viltis žengti į kitą turnyro etapą.

Po dvikovos vyriausiasis žalgiriečių treneris Šarūnas Jasikevičius džiaugėsi iškovota pergale bei kalbėjo apie pagrindinius susitikimo aspektus.

„Noriu padėkoti fanams už parodytą dėmesį. Tikrai fantastiška žaisti tokioje atmosferoje, fantastiška žinoti apie išpirktus bilietus. Žaidėme fantastišką krepšinį iki momento, kuomet sustojome ir prasidėjo dvejonės. Būtent tai mums pakišo koją šiame sezone. Reikia apie tai šnekėti ir taisyti.

Svarbiausia, kad atsiranda ilgi tarpai gero žaidimo ir žaidybinio plano išpildymo, po kurio atrodome gražiai. Ilgą laiką mūsų gynėjų darbas buvo puikus – jie organizavo žaidimą, įvedė komandą į puolimą ir kūrė. Nuo to užsisuka visas žaidimas ir visiems reikėjo tik prisidėti. Kai tai neįvyko, varžovai grėsmingai priartėjo“, - kalbėjo Šarūnas Jasikevičius.

Nate`as Woltersas gavo laiko, bet žaidė atakuojančio gynėjo pozicijoje. Ar tai susiję į jo įvedimu į žaidimą palengva?

Manau, ateityje reaguosime į situaciją. Dabar porą savaičių žaidžiame neblogą krepšinį ir nėra tikslo ardyti dinamikos. Manau, kad Thomasas (Walkupas) vėl sužaidė puikias rungtynes abejose aikštės pusėse. Jis kartu su Leo vedė mus į priekį. Nate`ui reikia kažkiek laiko įeiti ir pajusti ritmą.

Ką galite pasakyti apie komandos gynybą šios dienos rungtynėse?

Gynyba yra tikrai nebloga, išskyrus paskutinį kėlinį. Tiesa, ir ketvirtajame kėlinyje gynėmės neblogai, tik pradėjo šlubuoti mūsų puolimas, o varžovai pataikė lengvų taškų ir galėjo sustatyti savo gynybą. Pastarosiomis savaitėmis sakau – jeigu aikštelėje yra kūrėjai, komanda atrodo geriau.

Rungtynėse Miunchene Derrickas Williamsas pridarė daug problemų, šįvakar jis buvo pristabdytas. Ką galite pasakyti apie gynybą prieš jį?

Kažkiek supratome, kur galime rizikuoti prieš jį. Rungtynėse Miunchene davėme jam lengvų metimų ir prasiveržimų. Negalime jam duoti visko. Turi atimtas iš žaidėjų kažkuris vienas iš dviejų elementų. Šiandien bandėme neleisti mesti jam laisvų metimų, norėjome, kad jis veržtųsi arba mestų sunkius metimus. Apskritai jį gerai kontroliavome. Darbą atlikome puikiai, žinant, kad jis stipresnis ir aukštesnis už savo oponentus.

Kiek svarbūs buvo Edgaro Ulanovo tritaškiai susitikimo pabaigoje?

Buvo labai svarbūs tritaškiai. Jis gerai meta stovint iš pozicijos. Kai kuriose situacijose jis turi suprasti, prieš ką jis gali centruoti, koks yra žaidybinis planas. To jis nesuprato. Kaip bebūtų, vėliau jis atsigavo ir buvo didžiulis postūmis į priekį.

Trečios rungtynės, kai daugiau komplimentų negų priekaištų girdime iš jūsų savo komandai. Gal galite įvardinti, kas pasikeitė pastaruoju metu?

Darome mažiau klaidų. Treniruočių procesas geras, žaidybiniai planai nedaug kur skiriasi. Gynėjų kūryba, Leo po traumos geriau jaučiasi, fiziškai geriau juda. Thomasas žaidžia puikią atkarpą, o Marius (Grigonis) nuo sausio yra vienas mūsų lyderių. Vėlgi, gynėjai prisideda prie Brandono, kuris įneša indėlį kiekvienose rungtynėse. Žaidžiame ne tik iš po krepšio, prasideda kūryba. Kamuolys vaikšto labai gerai aplink perimetrą. Atrodome tikrai gražiai, reikią tą tęsti.