2019.03.14 21:50

Solidžiai iš toli metęs „Žalgiris“ įveikė „Bayern“ ir toliau tęsia kovą dėl vietos atkrintamosiose

LRT.lt2019.03.14 21:50

Svarbią pergalę Eurolygoje iškovojo Kauno „Žalgirio“ (11-15) krepšininkai, namuose 85:79 (22:20, 26:15, 21:18, 16:26) įveikę tiesioginius konkurentus Miuncheno „Bayern“ (12-14) bei palikę rusenti viltį antrus metus iš eilės patekti į atkrintamąsias varžybas.

Pirmąją dvikovą Vokietijoje žalgiriečiai buvo pralaimėję 4 taškais, tad pergalė didesniu skirtumu suteiks kauniečiams tarpusavio pranašumą tuo atveju, jei abi komandos reguliaraus sezono finiše bus surinkusios tiek pat taškų.

Vienas iš svarbių pergalės aspektų buvo kauniečių pataikymas iš toli – tikslą pasiekė 11 taiklių tritaškių iš 23 (47,8 proc.)

Pirmojo kėlinio pradžioje abi komandos sunkiai rinko taškus, o įpusėjus ketvirčiui priekyje minimaliu skirtumu buvo svečiai – 7:6. Netrukus po perimtų kamuolių dėjimais pasižymėjo Aaronas White`as ir Marius Grigonis – 10:7. „Bayern“ puolime rėmėsi tritaškiais, tačiau šeimininkai dar išlaikė persvarą – 18:15. Greitai ketvirtąjį tolimą metimą kėlinio metu realizavę svečiai išlygino rezultatą – 20:20, o „Žalgiriui“ pranašumą baudų metimais sugrąžino Deonas Thompsonas – 22:20.

Antrojo kėlinio pradžioje žalgirečiai kiek atitrūko po Artūro Milaknio tritaškio – 27:22. Nors Nihadas Dedovičius taip pat atsakė tritaškiu, „Žalgiris“ po A. White`o, M. Grigonio ir A. Milaknio taškų nutolo 8 taškais – 35:27. Kauniečiai nemažino apsukų ir po 6 iš eilės Brandono Davieso taškų susikrovė dviženklį pranašumą – 41:31. Pakiliai pirmąją dalį šeimininkams užbaigė tritaškį pataikęs M. Grigonis ir dar keturis taškus pridėjęs varžovų nesustabdytas B. Daviesas – 48:34.

Po didžiosios pertraukos pirmuosius taškus pelnė Edgaras Ulanovas, o „Žalgiris“ toliau sėkmingai augino persvarą – 57:39. Trečiajame kėlinyje pirmaisiais taškais po traumos pasižymėjo ir Nate`as Woltersas, pataikęs dvitaškį – 66:49. „Bayern“ gretose taškus rinkęs N. Dedovičius sugebėjo kiek sumažinti savo klubo atsilikimą – 51:66, tačiau tvarką kėlinio pabaigoje tritaškiu atstatė Leo Westermannas – 69:51. Po trijų kėlinių žalgiriečiai tvirtai kontroliavo situaciją savo rankose – 69:53.

Paskutiniame ketvirtyje kauniečių pranašumas buvo sumažintas iki 13 – 72:59. Netrukus jis nusileido ir iki vienženklio – 77:68. Vėliau komandos keitėsi taikliais metimais, tačiau skirtumas nesikeitė ir žalgiriečiai liko priekyje – 83:74. Per likusį laiką Vokietijos krepšininkai bandė gelbėtis pražangų taktika, tačiau šeimininkų rankos prie linijos nedrebėjo ir buvo iškovota svarbi pergalė 85:79.

„Žalgiris“: Marius Grigonis 18, Brandonas Daviesas 16, Leo Westermannas (4/6 trit.) 12, Thomasas Walkupas ir Edgaras Ulanovas – po 10;

„Bayern“: Nihadas Djedovičius 17, Vladimiras Lučičius, Derrickas Williamsas ir Devinas Bookeris – po 10;