Naujienų srautas

Sportas2019.03.14 20:24

Lietuvoje viešintis Eurolygos vadovas Bertomeu: išsprendus kelias problemas, finalo ketvertą bus galima surengti Kaune

LRT.lt 2019.03.14 20:24

Pastaruoju metu Europos krepšinyje vienas po kito skambiais pareiškimais mėtosi didieji klubai, vis garsiau kalbantys apie tai, jog nori pasitraukti iš vietinių pirmenybių ir rungtyniauti tik Eurolygoje. Nepaisant to, Kaune viešintis ir prieš Eurolygos rungtynes spaudos konferenciją surengęs Eurolygos vykdantysis direktorius Jordi Bertomeu tokias kalbas vadino spekuliacijomis.

„Gyvename sėkmingais Eurolygai laikais, kada, pasinaudojus įvairiais tyrimais, matome, jog turnyras auga. Gyvename ir įdomiais sporto industrijai laikais, tačiau turime ir nemažai iššūkių, su kuriais susiduriame. Vienas jų – kaip į šiuolaikinio sporto rinką reaguoja jaunimas. Rūpinamės krepšiniu ir žiūrime, kaip naujosios technologijos padeda sirgaliams sustiprinti sporto patirtis – sakė J. Bertomeu.

Gyvename laikais, kai žinomi prekių ženklai nori būti labiau matomi mūsų klientams – sirgaliams. Šiais laikais galime pasiekti daugiau žmonių, bet turime suprasti, kaip tai padaryti. Tokios mūsų pokalbio temos. Besikeičiant industrijai, turime prisitaikyti ir neatsilikti nuo ritmo.“

Eurolygos vadovas taip pat negailėjo pagyrų ir vis sparčiau augančiam „Žalgiriui“.

Su „Žalgirio“ organizacija dalinamės bendru požiūriu beveik visose verslo srityse. „Žalgiris“ yra vienas iš penkių Eurolygos klubų, kuris apibrėžia mūsų verslo strategijos krypčių išpildymą. Kalbame ne vien apie gerą strategiją, bet ir jos išpildymą bei gerų rezultatų rodymą verslo sektoriuje. Visi kalba, kaip „Žalgiris“ gerai pasirodė praėjusiame sezone, kas yra puiku, tačiau labai svarbu turėti omenyje, jog mums labai svarbus pastovumas bei organizacijų tvarumas artimiausių 4-5 metų laikotarpyje. Tai mūsų svarbiausias tikslas“ – pabrėžė jis.

Vis dažniau pasigirsta kalbų, jog didieji Europos klubai svarsto galimybę pasitraukti iš nacionalinių čempionatų ir rungtyniauti tik Eurolygoje. Ką apie tai mano J. Bertomeu?

„Galvoju, kad turime kalbėti apie tai, kad kai kuriems klubams nelengva išpildyti savo poreikius Eurolygoje ir tuo pat metu rungtyniaujant vietiniame čempionate. Turėjome problemų Ispanijoje, Izraelyje – keliose valstybėse. Tai yra tema, kurioje turime užmegzti dialogą su lygų atstovais, – pripažino ispanas.

Vakar turėjome pokalbį Barselonoje su Europos lygų, tarp jų ir Lietuvos, atstovais. Mes pripažinome, jog turime daugiau rungtynių Eurolygoje, bet ir daugiau dvikovų, kuriose susirenka 9-10 tūkstančių sirgalių. Jokia lyga to negali pasiūlyti. Kitas dalykas – spekuliacijos. Tai, kas kalbama apie Madrido „Real“ situaciją yra tik spekuliacijos. Atsiranda poreikis suderinti dviejų lygų poreikius – nacionalinių čempionatų ir Eurolygos, kad klubai abejose lygose jaustųsi patogiai.“

Kitas svarbus aspektas, pastebėtas diskusijoje – jog į finalo ketvertus pastaraisiais metais iš esmės patenka tie patys klubai, neskaitant kartais pasitaikančių išimčių. Tačiau J. Bertomeu mano, jog tai yra natūralus reiškinys ir revoliucinių veiksmų, tokių kaip algų kepurės įvedimas, imtis nereikia.

„Reikia prisiminti, jog praeityje turėjome kitus klubus – „Panathinaikos“, „Maccabi“ ar „Barcelona“, kurie nuolat varžydavosi finalo ketvertuose. Tai yra ciklai. Tai natūrali sporto evoliucija, kurią matome daugelyje sporto šakų. Galbūt po kelerių metų minėtos komandos nebežais finalo ketvertuose. Niekada to negalime žinoti, – situacijos nedramatizavo lygos vadovas.

Minėjote „algų kepurę“ – įrankį, kuris veikia tik vienoje valstybėje su viena įstatymu baze, todėl tokį įrankį lengva pritaikyti. Mūsų situacija yra visiškai kitokia. Turime labai skirtingą šalių mokestinę sistemą Europoje. Jeigu palygintume 11 Eurolygos valstybių, nerastumėte daug bendrų taškų šioje sferoje. Mokestinė sistema yra pagrindinis dalykas, apie kurį reikia kalbėti.“

Paskelbus, kad šiemet Eurolygos finalo ketvertas vyks Vitorijoje, kilo diskusija – kuo šis, dydžiu į Kauną panašus, Ispanijos miestas yra tinkamesnis rengti tokį didelį renginį.

J. Bertomeu paaiškino, jog Kaunas nuolat yra svarstomas kaip vienas galimų finalo ketverto organizatorių, tačiau prieš tai miestui reikia išspręsti kelis organizacinius klausimus.

„Žinoma, kad rimtai svarstome Kauno kandidatūrą rengti Eurolygos finalo ketverto varžybas. Kaunas turi viską, išskyrus dalį infrastruktūros. Šį pokalbį jau turėjau su valdžios, klubo atstovais. „Žalgiris“ turi geriausią sirgalių bazę bei geriausią areną visoje Europoje. Žinoma, visiems tarsi atrodo, kad privaloma finalo ketvertą rengti Kaune. Mums reikia tik išspręsti kitus dalykus, – atskleidė J. Bertomeu.

Finalo ketvertas darosi vis didesniu renginiu. Taip, galite sakyti, kad Vitorijoje bus organizuojamas finalo ketvertas, o tai nėra toks didelis miestas. Tačiau tai ne tik Vitorija, tai visas Baskų valstybės regionas. Į finalo ketvertą įtraukėme tris miestus – San Sebastijaną, Bilbao ir Vitoriją. Turėsime veiklų visose šiuose taškuose. Turėjome būti kūrybingi, pasirinkdami Vitoriją, turėsime būti kūrybingi ir Kauno atveju. Manau, kad šiuo metu didžiausias apgyvendinimo klausimas. Kai tik bus išspręsta ši bėda, Kaune iškart rengsime finalo ketvertą.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi