Sportas

2019.03.14 14:35

Čempionų lygos ketvirtfinalio burtai – kur, kada ir kaip?

LRT.lt2019.03.14 14:35

Čempionų lygos turnyre liko tik aštuonios komandos, kurios tęs kovą dėl pačio geidžiamiausio Europos futbolo trofėjaus. LRT.lt trumpai pristato, kaip vyks butų traukimas.

Komandos: Tarp aštuonių stipriausių Senojo žemyno klubų pateko net keturios Anglijos komandos – „Manchester City“, „Manchester United“, „Liverpool“ ir Londono „Tottenham Hotspur“.

kitos keturios – Ispanijos čempionė „Barcelona“, Nyderlandų atstovas Amsterdamo „Ajax“, Portugalijos čempionas „Porto“ ir Italijos čempionas Turino „Juventus“.

Keturi Anglijos klubai ketvirtfinalyje žais pirmą kartą per pastaruosius dešimt metų, o tik viena Ispanijos ekipa – pirmą sykį nuo 2009-2010 m. sezono. Ketvirtfinalis be vokiečių pastarąjį sykį vyko dar 2005-2006 metais.

Kada ir kur: Ketvirtfinalio etapo burtai bus traukiami UEFA būstinėje Nione penktadienį (kovo 15 d.), 13 val. Lietuvos laiku. Lietuvoje transliaciją rodys „TV Play Sports“ kanalas.

Kaip: Ketvirtfinalyje nebus jokių apribojimų. Tai reiškia, kad viena su kita galės susitikti ir komandos iš tos pačios šalies, ir jau žaidusios kartu grupės varžybose.

Pirmoji poroje ištraukta komanda pirmąjį ketvirtfinalio mačą žais namuose, antrąjį – išvykoje.

Iškart po to bus ištraukti ir pusfinalių bei finalo burtai. Kam reikalingo pastarieji – išaiškinti, kuri komanda nominaliai žais namuose. Tai reikalinga dėl administracinių niuansų.

Kada vyks mačai: Čempionų lygos ketvirtfinalių pirmasis ratas vyks balandžio 9-10 dienomis, atsakomosios rungtynes – balandžio 16-17 d.

Pusfinalių datos jau irgi aiškios iš anksto. tai balandžio 30 – gegužės 1 diena, o atsakomosios rungtynės – gegužės 7-8 dienomis.

Finalas: šių metų finalas vyks Madride, 2017 metais renovuotame „Wanda Metropolitano“ stadione, kuriame namų rungtynes žaidžia „Atletico“ klubas. Mačo data – birželio 1 d.

Įdomu, kad vos po penkių dienų, birželio 6-ąją, Lisabonoje startuos UEFA Tautų lygos pusfinaliai. Juose žais Anglijos, Nyderlandų, Šveicarijos ir Portugalijos rinktinės.