Sportas

2019.03.14 12:21

Skaudi netektis prieš F-1 sezono startą – mirė lenktynių direktorius Whitingas

LRT.lt 2019.03.14 12:21

Šį savaitgalį Australijos mieste Melburne startuosiantis naujasis F-1 lenktynių sezonas pasitinkamas liūdnomis nuotaikomis. Sulaukęs 66-erių metų mirė F-1 lenktynių direktorius Charlie Whitingas, praneša BBC.

Skelbiama, jog vienas įtakingiausių žmonių automobilių sporto pasaulyje mirė ketvirtadienį Melburne nuo plaučių embolijos. Australijoje britas dėliojo paskutinius organizacinius štrichus prieš naujojo F-1 sezono pradžią.

F-1 lenktynių rengime Ch. Whitingas buvo atsakingas už varžybų inicijavimą ir taisyklių pakeitimus ir jų priežiūrą. Tarptautinėje automobilių sporto federacijoje (FIA) britas dirbo nuo 1988 metų, kuomet buvo paskirtas organizacijos techniniu direktoriumi.  

FIA prezidentas Jeanas Todtas, kalbėdamas apie savo artimo bičiulio mirtį, pavardino Ch. Whitingą vienu svarbiausių asmenų F-1 pasaulyje.

„Charlie Whitingas buvo vienas kertinių žmonių, kuris įprasmino F-1 dvasią ir etiką. F-1 varžybos neteko ištikimo draugo ir charizmatiško ambasadoriaus“, – cituojamas J. Todtas.

Penkiskart F-1 čempionas britas Lewisas Hamiltonas, kalbėdamas su BBC, tvirtino, jog žinios apie Ch. Whitingo mirtį jį sukretė.

„Buvau netikėtai sukrėstas šio žinios. Ch. Whitingas buvo tiesiog mūsų lenktynių sporto ramstis. Jis buvo labai atsidavęs F-1 sportui ir bei daug prisidėjo prie F-1 vystymo”, – teigė L. Hamiltonas.

Keturiskart čempionate triumfavęs vokietis Sebastianas Vettelis prisiminė dar pokalbį, kurį turėjo su velionu šį trečiadienį.

„Vaikščiojau po lenktynių trasos kampelius kartu su juo. Sunku ir besuvokti, kai žinai, jog šio žmogaus tarp mūsų nebėra. Jis buvo tikras lenktynininkų draugas. Jis buvo tarpinė grandis tarp visų taisyklių ir nuostatų bei lenktynininkų. Jo durys visada būdavo mums atviros. Tai tikras lenktynininkas, labai šiltas žmogus“, – gražiais žodžiais apie Ch. Whitingą dalijosi vokietis.