Tikslui patekti į Eurolygos atkrintamąsias gyvybės dar bandantys įpūsti Kauno „Žalgirio“ krepšininkai šįvakar turnyre savų žiūrovų akivaizdoje susitiks su Miuncheno „Bayern“ klubu. Vokietijos ekipai žalgiriečiai nusileido pirmajame rate svečiuose 4 taškų skirtumu – 84:88. Pralaimėjus varžovams dar sykį, subliūkštų ir teorinės kauniečių viltys tęsti kovą Eurolygoje tarp 8 stipriausių komandų.
Turnyro lentelėje geresnėje situacijoje yra Miuncheno klubas, iškovojęs 12 pergalių ir patyręs 13 nesėkmių bei besidalinantis 9-11 pozicijas. Tiesa, per pastarąsias ketverias Eurolygos rungtynes tik vieną sykį laimėję vokiečiai kiek pablogino savo situaciją 16 komandų rikiuotėje. Žalgiriečiai (10-15) turnyre žengia 11-ti.
Pirmųjų rungtynių klaidos ir nepasiteinusi rizika
Dar gruodžio viduryje vykusiose pirmosiose ekipų rungtynių Miunchene „Žalgiris“ į duobę krito antrajame rungtynių ketvirtyje, kuomet vienas „Bayern“ lyderių Derrickas Williamsas surengė savo puolimo šou, o šeimininkai ketvirčio viduryje turėjo 12 taškų persvarą – 35:23. Iš viso per ketvirtį amerikietis surinko net 14 taškų bei padėjo savo komandai po dviejų kėlinių turėti 8 taškų persvarą – 46:38. „Žalgirio“ žaidėjai pirmoje susitikimo dalyje bandė provokuoti D. Williamsą metimams iš distancijos, tačiau tiksliai atakavęs amerikietis negailestingai baudė varžovus.
„Tai mano atsakomybė. Iš pat pradžių leidome jam mesti metimus ir jis įsimėtė, – po susitikimo kalbėjo „Žalgirio“ vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius. – Antroje pusėje prieš jį dirbome labai gerai, jis įmetė aibę sunkių metimų ir nemanau, kad dėl tų metimų pralaimėjome susitikimą.“
Antroje mačo dalyje po 9:0 laimėtos ketvirčio pradžios žalgiriečiai buvo priekyje – 47:46. Tiesa, „Bayern“ neleido Kauno ekipai visiškai perimti žaidimo kontrolės ir kova tęsėsi iki susitimo pabaigos.
Rungtynių finiše svečiams sunkiai sekėsi apsiginti nuo aštrių „Bayern“ išpuolių, kurie bei baudų metimai, padėjo įtvirtinti pergalę.
Prastai gynęsi žalgiriečiai susikūrė mažai progų greitiems išpuoliams ir dvikovoje pasižymėjo tik 8 taškais greitajame puolime. Vokietijos klubas atsakė 13 taškų greitose atakose.
Antroje susitikimo dalyje „Žalgiris“ gavo ypatingai skaudžių bausmių po Miuncheno ekipos žaidėjų atsikovotų kamuolių puolime. Antraisiais šansais „Bayern“ trečiajame kėlinyje susirinko 6 taškus, o ketvirtajame ketvirtyje – 5. Palyginimui žalgiriečiai tokiu būdu antroje mačo dalyje nepelnė nė taško.
Be to, kauniečiams susitikime trūko geresnio pagalbininko prancūzui Leo Westermanui, kuris surinko 19 taškų ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Be traumuoto Nate`o Wolterso žaidęs „Žalgiris“ rotacijoje turėjo ir Derricką Waltoną, tačiau amerikiečiui sunkiai sekėsi valdyti komandą per sužaistas 15 minučių aikštėje.
Varžovų lyderis – vienas geriausių Eurolygos sunkiųjų krašto puolėjų D. Williamsas
„Žalgirį“ taikliais metimais baudęs amerikietis Derrickas Williamsas iš viso dvikovoje Miunchene surinko 27 taškus ir 35 naudingumo balus. Krepšininkas buvo pripažintas 12-ojo Eurolygos turo MVP.
2011 metais antruoju šaukimu NBA naujoku biržoje Minesotos „Timberwolves“ pakviestas sunkusis krašto puolėjas greitai įrodė, jog gali prisitaikyti ir prie europietiško krepšinio stiliaus. Amerikietis 8-iose iš jau sužaistų 24 Eurolygos rungtynių rinko daugiau nei po 20 naudingumo balų.
Iš viso D. Williamsas turnyre pelno po 14 taškų (dvitaškiai 54,5 proc., tritaškiai 34,8 proc.), atkovoja po 4,3 kamuolio ir renka po 15,8 naudingumo balų.

Tvirtą kūną turintis krepšininkas kovoje dėl pozicijos sėkmingai kovoja ir prieš aukštesnius varžovus. Stiprioji krepšininko žaidimo dalis – žaidimas vienas prieš vieną.
„Open court“ (atviro krepšinio – vert.) situacijose D. Williamsas jaučiasi kaip žuvis vandeyje ir iškart bando paisnaudoti savo jėga prieš oponentą.
Nors viena iš žaidėjo silpnybių gali būti įvardintis prastesnis pataikymas iš tolimos distancijos, šiame sezone D. Williamsas 6 rungtynėse pataikė 3 ar daugiau tritaškių per susitikimą. Be to, žaidėjas dažnai atakuoja iš toli – per susitikimą išmeta vidutiniškai po 3,7 tritaškio. Pagal šį rodiklį „Bayern“ aukštaūgis pirmauja komandoje, o pagal pataikytus tritaškius nusileidžia tik snaiperiui Petteri Koponenui.
Svarbiausi ketvirtadienio rungtynių su „Bayern“ akcentai
Ketvirtadienio vakaro Šarūnas Jasikevičius jaus mažiau surištas rankas įžaidėjo pozicijoje nei susitikime Miunchene. Komandai, trenerio teigimu, jau turėtų padėti po traumos sveikstantis Nate`as Woltersas, kuris buvo palengva įvedamas į rotaciją.
Net ir be N. Wolterso žalgiriečiai dabar turi du gerą žaidimą pastarųjų kelių rungtynių atkarpoje demonstravusius atakų organizatorius – prancūzą Leo Westermanną ir transformaciją į įžaidėją atlikusį Thomą Walkupą.
Solidus gynėjų pasirodymas dvikovoje sekmadienį su Vilniaus „Ryto“ ekipa leido „Žalgiriui“ ne tik surengti tritaškių liūtį į vilniečių krepšį – L. Westermannas ir T. Walkupas kartu pataikė 7 tritaškius iš 11, bet ir dėka geros gynybos susikurti progų greitajame puolime bei demonstruoti itin efektyvų puolimą.
Žinoma, „Bayern“ ekipa turi mažiau problemų nei „Rytas“ ir pakartoti tokį pat sėkmingą sostinėje vykusių rungtynių scenarijų, tačiau būtent geras gynėjų žaidimas gali išspręsti pergalės klausimą.
Reikia nepamiršti, jog „Žalgirio“ sudėtyje bus mažiau nugara į krepšį žaidžiančių aukštaūgių – dvikovoje dėl traumų dar nerungtyniaus Paulius Jankūnas ir Antanas Kavaliauskas, todėl žalgiriečiams teks ieškoti kitų kelių kaip užpulti fiziškai tvirtai sudėtos ir atletiškos „Bayern“ komandos krepšį.
„Bayern“ gali bandyti išnaudoti „Žalgirio“ ekipoje atsiradusį jėgos ir centimetrų trūkumą. Ūgio Vokietijos ekipoje visiškai netrūksta – aukštaūgių duetą starto penkete dažnai sudaro 208 cm „bokštai“ Danilo Barthelas ir Leonas Radosevičius, „trečiaisiais“ numeriais rungtyniauja – 204 cm ūgio Nemanja Dangbučius ir Vladimiras Lucičius, „antrojo“ numerio – 199 cm ūgio Nihadas Dedovičius ir 194 cm Petteri Koponenas, įžaidėjo pozicijoje žaidžia apskritai vienas aukščiausių Eurolygos atakų organizatorių – 198 cm Stefanas Jovičius.
Su mobilesniu nei D. Barthelas „ketvirtuoju“ numeriu D. Williamsui ir aukštu penketu Dejano Radonjičiaus auklėtiniai gali labai efektyviai taikyti „switch all“ gynybą, kurios metu po varžovų užtvarų visi penketo žaidėjai keičiasi dengiamaisiais. Tai gynybos mobilumą ir didžiulį intensyvumą diktuojanti gynybos sistema, pridaranti daugeliui komandų sunkumų organizuojant puolimą.