Sportas

2019.03.14 09:55

Kalnų slidininko bronzą Italijoje lėmė naujas Lietuvos rekordas

sportas.info 2019.03.14 09:55

Geriausias mūsų šalies kalnų slidininkas Andrejus Drukarovas įspūdingai pažymėjo Kovo 11-ąją. Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną atvirajame Italijos jaunimo čempionate 19-metis iškovojo bronzos medalį, pasiekęs visų laikų geriausią Lietuvos kalnų slidinėjimo istorijoje rezultatą skaičiuojant Tarptautinės slidinėjimo federacijos (FIS) taškus.

Didžiojo slalomo rungtyje tik vokiečiui Antonui Grammeliui (1 min. 40,03 sek.; 19,2 FIS taško) ir švedui Lukasui Karlbergui (1 min. 40,22 sek.; 21,12 FIS taško) pralaimėjęs A.Drukarovas (1 min. 40,43 sek.) gavo 23,24 FIS taško. 
 
Lietuvos pirmajame nusileidime tarp 68 dalyvių finišavo penktas, o antrajame jo rezultatas buvo geriausias tarp visų dalyvių. „Abu bandymai pavyko be klaidų“, – džiaugėsi sportininkas.

Iki šiol taip pat A.Drukarovui priklausęs Lietuvos rekordas, užfiksuotas šių metų sausį, buvo 32,23 FIS taško.

FIS taškai, skaičiuojami pagal atsilikimą nuo lyderio ir kelis kitus duomenis, lemia starto pozicijas tarptautinėse lenktynėse, taip pat yra itin svarbus rodiklis olimpinėje atrankoje. Kuo geresnis rezultatas, tuo mažiau taškų gauna sportininkas. 

Atvirasis Italijos jaunimo čempionatas buvo pirmos varžybos nuo vasario 26 d., kuriose startavo Lietuvos olimpietis. Ir pirmas sėkmingai pasiektas finišas nuo vasario 21-osios, kai A.Drukarovas pasaulio jaunimo čempionate taip pat Italijoje buvo 61-as „Super G“ rungtyje.

Dar dvejuose planetos jaunimo pirmenybių rungtyse – didžiajame slalome (vasario 25 d.) ir slalome (vasario 26 d.) – Lietuvos sportininkui nepavyko finišuoti. 

Į Italiją A.Drukarovas atskubėjo tiesiai iš Švedijos, kur nuo vasario 6 iki 17 d. dalyvavo pasaulio suaugusiųjų čempionate.

„Po pasaulio čempionato ir visų tų kelionių buvau žiauriai pavargęs, jaučiausi labai prastai. Sunkus buvo ir pasaulio jaunimo čempionatas. Todėl su treneriais nutarėme padaryti pertrauką ir nedalyvauti varžybose. Per tą laiką labai daug treniravausi – ir su slidėmis, ir sporto salėje, bet tai buvo puikus poilsis nuo varžybų. To man ir reikėjo. Po viso šito puikiai suderinto laikotarpio atgavau sportinę formą. Tai pajutau jau treniruotėse, o varžybos tik patvirtino, kad vėl gerai jaučiuosi“, – džiaugėsi A.Drukarovas.

Kovo 12 d. jis FIS varžybose Italijoje dar kartą buvo greta lyderių – užėmė 12-ąją vietą tarp 64 sportininkų ir pelnė 38,22 FIS taško.

Jau rytoj A.Drukarovo laukia dar vienos lenktynės, o iš viso šį sezoną jam liko apie 15 startų.