Sportas

2019.03.14 09:00

Po „Bayern“ fiasko – Lewandowskio kritika trenerio taktikai: mes per mažai atakavome

LRT.lt2019.03.14 09:00

Miuncheno „Bayern“ futbolininkų žygis Čempionų lygoje trečiadienio vakarą baigėsi dar aštuntfinalyje, kai namuose juos 3:1 nugalėjo „Liverpool“ ekipa. Po 0:0 pasibaigusio pirmojo mačo Liverpulyje, šįkart kur kas daugiau noro mušti įvarčius demonstravo svečiai, o ne „Bayern“ vyrai. Tai po mačo kritikavo vienas komandos lyderių Robertas Lewandowskis, tuo tarpu „Liverpool“ treneris Jurgenas Kloppas džiaugėsi komandos sėkme.

J. Kloppas visam futbolo pasauliui dar kartą įrodė esantis vienas geriausių trenerių, o praėjusių metų Čempionų lygos finalininkai tapo net ketvirtąja Anglijos komanda, pasiekusia šių metų ketvirtfinalį.

Tiesa, prie pirmojo „Liverpool“ įvarčio prisidėjo ir suklydęs Manuelis Neueris, tačiau per visą mačą rimtų progų „Bayern“ ekipa iš esmės nesukūrė. Per dvejas rungtynes vokiečiai įmušė tik vieną įvartį (tiesa, jį į savus vartus pasiuntė Joelis Matipas), o į vartų plotą pataikė vos dukart. Gynybinį ekipos požiūrį po trečiadienio nesėkmės kritikavo ir rezultatyviausias žaidėjas Robertas Lewandowskis.

„Pirmose rungtynėse mes bijojome rizikuoti ir eiti pirmyn. Šįkart irgi manau, kad nepakankamai žaidėme atakuodami, nekūrėme progų ir tai buvo mūsų problema. Žaidėme namuose, bet nerodėme savo futbolo, todėl „Liverpool“ mus ir įveikė. Esu piktas, nes tikrai galėjome geriau“, – po rungtynių kalbėjo R. Lewandowskis.

Varžovų pranašumą po mačo pripažino ir bavarų treneris Niko Kovačas: „jie buvo geresni ir nusipelnė laimėti. Jie spaudė mus labai aukštai, nepaliko erdvių ir mums buvo tikrai sunku. be to, tai nebuvo geriausia mūsų diena. „Liverpool“ yra aukščiausios klasės komanda ir puikiai išryškino mūsų silpnybes.“

Pirmojo Sadio Mane įvarčio metu suklydęs Manuelis Neueris po mačo paklaustas apie momentą teigė, kad varžovas tiesiog sužaidė geriau ir parodė savo klasę.

„Norėjau atsistoti tiesiai prieš jį, bet jo pirmas lietimas buvo fantastiškas. jeigu jam nebūtų pavykę sukontroliuoti kamuolio, būčiau jį paėmęs ir tai būtų buvęs geras mano epizodas. Negalėjau likti ant vartų linijos, jis būtų iššokęs vienas prieš vieną su manimi“, – apie pirmojo S. Mane įvarčio situaciją pasakojo M. Neueris.

Tuo tarpu „Liverpool“ treneris J. Kloppas po rungtynių džiaugėsi, kad jo komanda „grįžo į Europos futbolo viršūnę“.

„Antrasis kėlinys buvo puikus. Kai pradėdavome žaisti savo futbolą, mes visiškai sugriaudavome „Bayern“ žaidimo organizaciją. Mes absoliučiai nusipelnėme laimėti“, – teigė J. Kloppas.

Vokietį tiesiog sužavėjo pirmasis rungtynių įvartis, kurį po M. Neuerio klaidos pelnė S. Mane: „Galėčiau žiūrėti Mane įvartį gal 500 kartų.  Nuostabu, ką jis padarė.“

Treneris taip pat gyrė puikiai rungtyniavusį gynėją Virgilą van Dijką, kurio perdavimas išvedė S. Mane pirmajam įvarčiui, o antrajame kėlinyje olando smūgis galva antrą kartą išvedė „Liverpool“ į priekį.