Sportas

2015.09.08 13:45

Naujasis Vilniaus „Žalgirio“ treneris: mano ir klubo ambicijos sutampa

ELTA2015.09.08 13:45

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybėje pristatytas naujasis Lietuvos futbolo čempiono Vilniaus „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas sieks pagerinti ekipos rezultatus Europos turnyruose.

Ketvirtadienį Vilniaus savivaldybėje pristatytas naujasis Lietuvos futbolo čempiono Vilniaus „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas sieks pagerinti ekipos rezultatus Europos turnyruose.

„Labai gerai suprantu, kokie iššūkiai manęs laukia ir kokią vietą Lietuvoje užima „Žalgiris“. Nėra tokio trenerio, kuris nenorėtų dirbti su geriausiais žaidėjais ir siekti aukščiausių tikslų. Mano ir klubo ambicijos sutampa ir tikiuosi, kad „Žalgiris“ bus dar geresnis ir galės tinkamai reprezentuoti Lietuvą Europos turnyruose“, – teigė trejų metų kontraktą pasirašęs 37-erių metų treneris.

„Žalgirio“ klubo sporto direktorius Mindaugas Nikoličius pripažino, kad norėjo lenką Mareką Zubą pakeisti Lietuvos specialistu.

„Su Mareku buvome sutarę, kad jis 2,5 metų dirbs Lietuvoje, ir normalu, kad žmogus, viską laimėjęs mūsų šalyje, nori siekti kažko daugiau. Žinojome, kad 2015 metus pradėsime turėdami naują trenerį. Buvo vidinis noras, kad komandą į priekį vestų lietuvis, ir sekėme žmones, kurie galėtų vadovauti „Žalgiriui“. V. Dambrauskas buvo pirmasis kandidatas, ir po kelių susitikimų neliko abejonių, kad tai – žmogus, kuris gali vesti „Žalgirį“ į priekį. Sutapo mūsų klubo vizija, darbas, funkcijos. Esame patenkinti šiuo pasirinkimu ir pasirašėme ilgalaikį kontraktą“, – sakė M. Nikoličius.

V. Dambrauskas „Ekrane“ buvo giriamas už gerą darbą su jaunais futbolininkais. M. Nikoličiaus teigimu, „Žalgiris“, renkantis žaidėjus, atkreipia dėmesį į amžių, bet svarbiausia yra jų žaidimo kokybė.

„Europos turnyruose yra visai kitas lygis nei Lietuvoje. Visų pirma, negalima vertinti „Žalgirio“ atskirai nuo A lygos konteksto. Būtent A lyga yra vieta, kur „Žalgiris“ auga. Galbūt skiriasi finansinės galimybės, bet aš dirbu ne su pinigais, o su žaidėjais, – pasakojo V. Dambrauskas. – Mano filosofija yra tokia, kad žaidėjas tobulėtų kiekvieną dieną. Jeigu tą pavyks pasiekti „Žalgiryje“, tai manau, kad Europoje galėsime kažką laimėti“.

„Žalgirio“ sporto direktoriaus teigimu, Vilniaus klubo biudžetas ateinantį sezoną bus panašus į šių metų.

„Mūsų komandos biudžetas bus panašus į praėjusių metų – 5,5-6 mln. litų. Biudžetui didelę įtaką daro pasirodymas Europos turnyruose. Antrojo Čempionų lygos atrankos etapo įveikimas garantuotų papildomus 2 mln. litų. Turėdami dar 2 mln. litų, galėtume kitaip komplektuoti komandą, bet dabar dirbame su tuo, ką turime“, – aiškino M. Nikoličius.

Planuojama, kad kitais metais „Žalgiris“, norėdamas įgyti daugiau patirties, sužais draugiškas rungtynes su pajėgiomis Europos komandomis.

„Mes keliame tikslą įveikti antrąjį Čempionų lygos atrankos etapą, ir tai yra vienas prioritetų, bet, kol nesame burtų krepšelyje skirstyta komanda, tą padaryti yra labai sunku. Lietuvoje mes žaidžiame dominuodami ir neturime praktikos žaisti prieš ekipas, kurios mus spaustų, pademonstruotų kitą greitį. Planuojame ir sezono metu sužaisti draugiškas rungtynes su pajėgiomis Anglijos arba Vokietijos komandomis. Problema ta, kad niekas nenori žaisti ant dirbtinės dangos“, – kalbėjo M. Nikoličius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt