Sportas

2014.12.18 12:41

R. Meilutytė aplankė vėžiu sergančius vaikus

BNS2014.12.18 12:41

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė į Lietuvą grįžo ne tik varžytis Lietuvos plaukimo čempionate. Septyniolikmetė plaukikė aplankė Santariškių klinikose gydomus vėžiu sergančius vaikus.

Olimpinė, pasaulio ir Europos čempionė Rūta Meilutytė į Lietuvą grįžo ne tik varžytis Lietuvos plaukimo čempionate. Septyniolikmetė plaukikė aplankė Santariškių klinikose gydomus vėžiu sergančius vaikus.

Labai nuoširdžiai su vaikais bendravusi tituluota sportininkė vaikams ir jų tėveliams papasakojo apie tai, kaip ji pradėjo sportuoti ir pirmą kartą įšokusi į baseiną vos nenuskendo. Vaikai klausinėjo ne tik apie sportą – kaip Rūta jautėsi laimėjusi aukso medalį Londono olimpiadoje, bet ir kada ryte keliasi, ar valgo košę per pusryčius, ar patinka valgyti saldžius pyragus ir ką veikia laisvalaikiu.

„Man tai kitokia patirtis. Buvo labai smagu bendrauti su vaikais, labai susidraugavau su jais. Labai smagu, kad suteikiau jiems gerų emocijų, o jie man“, – vaikų ir jų tėvų stiprybe kovojant su liga žavėjosi R. Meilutytė.

Vaikai apžiūrėjo R. Meilutytė neseniai iškovotus aukso ir sidabro medalius pasaulio čempionate Dohoje bei iš olimpinės čempionės dovanų gavo „Hummel“ marškinėlius su Rūtos linkėjimais.

„Noriu jiems palinkėti likti stipriems. Jie tiesiog nuostabūs, pasakiški vaikai. Norisi palinkėti jiems sveikatos ir nuolat šypsotis“, – prieš artėjančias gražiausias metų šventes linkėjo R. Meilutytė.

Garsių Lietuvos sportininkų apsilankymus pas vėžiu sergančius vaikus inicijuoja Lietuvos žurnalistų sąjungos sporto žurnalistų klubas „Pressas“ kartu su onkologinių ligų prevencijai skirta interneto svetaine „Įveikligą.lt“ ir paramos ir labdaros fondu „Mamų unija“.

Anksčiau sergančius vaikus lankė dukart olimpinis čempionas disko metikas Virgilijus Alekna, Londono olimpiados prizininkas imtynininkas Aleksandras Kazakevičius ir kiti žinomi šalies sportininkai.

„Dažnai akcentuojama, kad sportininkai – geriausi Lietuvos ambasadoriai užsienyje. Bet pirmiausia, jie yra ryškiausios žvaigždės ir nuoširdžiausi geradariai gimtinėje. Todėl skatiname tokias akcijas Lietuvoje ir norime, kad garsių sportininkų apsilankymai ligoninėse padėtų sveikti tiems, kuriems šiuo metu labiausiai reikia visų mūsų pagalbos ir palaikymo“, – sako sporto žurnalistas Tautvydas Vencevičius.

Vėžiu sergančius vaikus aplankiusi R. Meilutytė ketina dar aktyviau įsitraukti į labdaringą veiklą, kuo užsiima jos vardo labdaros ir paramos fondas. Artimiausias fondo renginys – sekmadienį Kaune vyksiančios šeimų plaukimo varžybos. 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.