2019.03.13 21:56

Giedraitis su ALBA dramatiškai žengė į Europos taurės pusfinalį

LRT.lt2019.03.13 21:56

Pergalę trečiose Europos taurės turnyro ketvirtfinalio serijos rungtynėse iškovojo Berlyno ALBA ekipa, kurios gretose rungtyniauja lietuvis Rokas Giedraitis. Berlyno klubas savų žiūrovų akivaizdoje 79:75 (23:21, 13:18, 26:25, 17:11) nugalėjo Malagos „Unicaja“ ir serijoje iki dviejų pergalių triumfavo 2:1.

Pirmąsias serijos rungtynes Vokietijoje ALBA pralaimėjo vieno taško skirtumu 90:91, tačiau atsigriebė su kaupu antrajame susitikime, kuris vyko Malagoje – 101:81. Trijose serijos rungtynėse R. Giedraitis savo komandai vidutiniškai rinko po 16,7 taško.

Lemiamose serijos rungtynėse ALBA buvo atsidurusi nepavydėtinoje situacijoje – po Sasu Salino 8 taškų serijos bei komandos draugų indėlio „Unicaja“ pirmavo 13 taškų skirtumu – 64:51. Šeimininkai nenuleido rankų ir vos daugiau nei per minutę trečiojo kėlinio pabaigoje pataikė tris tritaškius ir priartėjo prie varžovų – 62:64.

Malagos ekipa ketvirtojo ketvirčio pradžioje vėl buvo nutolusi – 73:65. Šeimininkai pataikė tris tritaškius, iš kurių vieną realizavo R. Giedraitis, bei išsiveržė į priekį – 74:73. Per likusį laiką komandos keitėsi metimais, o R. Giedraičio dvitaškis, likus žaisti 14 sekundžių dvikovoje, sukrovė ALBA klubui 3 taškų persvarą – 78:75.

Per likusį laiką „Unicaja“ neišsigelbėjo, o Berlyno ekipai pergalę baudų metimu įtvirtino Luke`as Sikma – 79:75.

R. Giedraitis trečiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse iš viso surinko 14 taškų (3/6 dvitaškių, 2/7 tritaškių, 2/4 baudų), atkovojo 3 bei perėmė 2 kamuolius.

Berlyno ALBA: Peytonas Siva 15, Rokas Giedraitis ir Luke`as Sikma po 14, Martinas Hermanssonas ir Joshiko Saibou po 10.

Malagos „Unicaja“: Mathias Lessortas 18, Sasu Salinas 17.