Naujienų srautas

Sportas2019.03.13 18:57

Jasikevičius prieš dvikovą su „Bayern“: reikia žaisti taip, kaip žaidžiame pastaruoju metu

LRT.lt 2019.03.13 18:57

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą namų arenoje Eurolygos turnyre kovos su Miuncheno „Bayern“, kuriai pralaimėjo dvikovoje Vokietijoje keturių taškų skirtumu – 84:88. Pastaruoju metu žalgiriečiai demonstruoja pakilų žaidimą – praėjusį ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje sutriuškino Las Palmo „Gran Canaria“, o sekmadienį Vilniuje – „Rytą“.

Susitikime su Vokietijos ekipa „Žalgiris“ tikriausiai sulauks po traumos sugrįžusio pagrindinio komandos įžaidėjo Nate‘o Wolterso. Apie tai ir kitus rungtynių aspektus Šarūnas Jasikevičius kalbėjo bendraudamas su žiniasklaida.

„Nate‘as vakar treniravosi šiandien kiek žinau nieko blogo ryte neatsitiko. Manau, kad kažkiek laiko jis rytojaus rungtynėse žais, bandysime jį įvesti į rotaciją. Kiti du traumuoti žaidėjai nemanau, kad žais“, - su žurnalistais mintimis dalijosi Šarūnas Jasikevičius.  

Kokie akcentai dėliojami rungtynėms su Miuncheno „Bayern“?

Vakar ruošėme savo žaidimo dalykus, šiandien liesime jų puolimą. Jie tikrai fiziška ir atletiška komanda. Varžovai žaidžia serbišką ir disciplinuotą krepšinį, komandoje rungtyniauja nemažai serbų. Aišku, pats treneris – serbas. Vėlgi, svarbiausia – kontakto lygis. Kai kuriose pozicijose esame mažesni ir silpnesni. Reikia tą slėpti. Kitose situacijose reikia tai paversti mūsų privalumu. Reikia žaist, kaip žaidžiame pastaruoju metu. Nedalinti taškų už dyką. Jeigu apsiginame, mūsų puolimas pasidaro geresnis. Aišku, prie to prisideda geras gynėjų žaidimas. Esame priklausomi nuo gynėjų. Pauliaus ir Antano nėra rotacijoje, todėl apmažėja opcijų žaisti nugara į krepšį.

Kalbant apie pagerėjusią gynybą, ar tai tik geresni skaičiai, ar ir žaidimo plano vykdymas?

Pastaruoju metu žaidimo plano vykdymas yra labai geras. Mes nedaliname taškų. Po mūsų psichologinių klaidų varžovų pelnytų taškų skaičius sumažėjo dvigubai nuo susitikimo Klaipėdoje. Iš kitos pusės rungtynių planas lieka toks pats. Noriu, kad ir toliau taip žaidėjai rungtyniautų. Matome, kad nuo geros gynybos puolimas palaisvėja ir viskas pasidaro žymiai lengviau. Atsiranda greito puolimo ir pasitikėjimo savimi.

Dvikovoje Miunchene Derrickas Williamsas pridarė daugiausiai problemų. Ar įmanoma jį pristabdyti?

Įmanoma pristabdyti Williamsą. Reikia suprasti, ką mes jam galime duoti, ir, ko negalime duoti. Pirmose rungtynėse jam davėme viską – prasiveržimus ir jis išnaudojo tas rizikas, kurias jam suteikėme. Paskui mus baudė ir tose situacijose, kuriose nerizikavo. Reikia jį versti priimti sprendimus ir negalime jo palikti situacijose vienas prieš vieną. Turime prieš vieną žaidėją gintis, praktiškai, su penkiais žaidėjais ir priversti jį nusimetinėti kamuolius.

Ar nemanote, kad „Bayern“ ekipa yra labiau „namų“ komanda Eurolygoje?

Galvoju, kad visos komandos namuose, išskyrus „Žalgirį“, rungtyniauja geriau, bet ir „Žalgiris“ dabar pradėjo geriau žaisti namuose. Reikia tikėtis, kad eisime toliau.

Kaip galima vertinti dabartinę Miucheno klubo formą? Pastarosiose rungtynėse vietiniame čempionate jie pralaimėjo neypatingai dideliam klubui.

Energijos lygis, kurį „Bayern“ demonstruoja vietiniame čempionate tikrai skiriasi. Buvo ne ta komanda pralaimėtose pastarose rungtynėse. Jie gerai žaidžia Eurolygoje. Varžovai atrodė kitaip. Visų rungtynių nacionaliniame čempionate nelaimėsi. Gal tai žmogiška.

Kiek įžaidėjo pozicijoje žaidžiantis Thomas Walkupas prisidėjo prie geresnio gynėjų žaidimo?

Jis daug laiko žaidžiau solidžiai. Iš visų dalykų, ko iš jo reikalaujame, mes tik negaudavome metimų iš toli. Visa kita – jis atlikdavo idealiai – organizuodavo žaidimą, išpildydavo žaidimo planą. Apie jo gynybą nesiplėsiu – jis yra elitinis Europos besiginantis žaidėjas. Jam pataikanti iš toli, atsiveria dar kitokios galimybės. Galų gale, išsiplėčia aikštė ir pasidaro lengviau pulti. Jis visiškai integravosi į sistemą ir, sakyčiau, iš visų naujokų jis ko gero į sistemą integravosi greičiausiai. Varžovų komandos kažkiek su juo rizikavo ir tai pasiteisino. Jam pačiaim buvo sunkiau. Tikiuosi, kad kiti oponentai mažiau rizikuos ir Thomas baus dažniau.

Į rungtynes su „Bayern“ liko neparduota tik 200 bilietų. Ar manote, kad sirgaliai nupirks likusius bilietus?

Oi, tikrai nupirks. Žinant šių metų tendencijas, bus tikrai pilna arena.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi