Sportas

2012.12.01 17:04

„Sakalų“ narių kantrybė trūko: nevyks į LKL rungtynes

Vilniaus „Sakalų“ komandos narių kantrybės taurės – perpildytos. Atlyginimų šį sezoną negaunantys krepšininkai sutarė nevykti į rungtynes kitą savaitę, jei nebus pradėti mokėti įsiskolinimai. 

Vilniaus „Sakalų“ komandos narių kantrybės taurės – perpildytos. Atlyginimų šį sezoną negaunantys krepšininkai sutarė nevykti į rungtynes kitą savaitę, jei nebus pradėti mokėti įsiskolinimai.

Taip BasketNews.lt portalui pareiškė „Sakalų“ ekipos treneris Romualdas Petronis.

„Su žaidėjais pasitarėme ir priėmėme atitinkamus sprendimus, – sakė R. Petronis. – Su „Prienais“ šiandien dar žaisime, o kitą trečiadienį galime nevykti į Klaipėdą.“

Šeštadienį „Sakalai“ varžysis Baltijos krepšinio lygoje (BBL), o kitą savaitę uostamiestyje su „Neptūnu“ turėtų žaisti Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynes.

„Ultimatumas – per garsus žodis. Bet jei negausime atlyginimų, imsimės tokių veiksmų, – sakė treneris, kuris prieš sezoną turėjo pasiūlymų iš Rusijos, bet nusprendė grįžti dirbti į gimtinę. – Ne šiaip čia kažkas susėdo ir sugalvojo. Pažiūrėkite į kalendorių – šiandien gruodžio 1 d. Ir žaidėjai, ir treneriai šį sezoną dar negavo nė vieno atlyginimo.“

Savaitės viduryje pripažinęs, kad atlyginimai vėluoja, „Sakalų“ vadovas Vytautas Kiaušas padėties nedramatizavo. Šeštadienį jis pareiškė „nekomentuosiantis gandų“.

Šią savaitę „Sakalai“ jau buvo atsidūrę dėmesio centre dėl finansinių problemų. BBL vadovai iškėlė klubui ultimatumą – arba bus padengta dalis skolos, arba Vilniaus ekipa bus šalinama iš turnyro.

Iki trečiadienį vykusių rungtynių su Kėdainių „Nevėžiu“ BBL sulaukė dalies skolos ir antrajai sostinės komandai leido tęsti dalyvavimą čempionate.

„Sakalai“ tą vakarą pademonstravo kovingumą ir 89:81 nugalėjo „Nevėžį“. Tačiau treneris neberanda, kaip motyvuoti krepšininkų kitoms rungtynėms.

„Dedu ranką ant širdies – man nėra gėda dėl savo darbo, – pabrėžė R. Petronis. – Visi, kas mato, pripažįsta: komanda turi braižą, mušasi, kaunasi, bet, matyt, kiekvienai kantrybei ateina galas. Yra ribos.

Nebeturiu kaip motyvuoti vyrus. Ačiū Dievui, jie šiandien dar ateina į treniruotes, mane žavi jų profesionalumas. Pateiksiu pavyzdį: per karjerą dirbdamas Rusijoje susidūriau su įvairiais amerikiečiais. Mūsų komandoje yra penki jauni vyrukai. Jei vietoje jų turėtume 4–5 užsieniečius, komandos jau nebebūtų buvę.

Jei šitie dalykai nesusitvarkys iki mums visiems brangių šv. Kalėdų, aš galvosiu apie pasitraukimą.“

R. Petronis prieš šį sezoną ryžosi grįžti į „Sakalus“, nors klubas jam dar iki šiol yra skolingas už 2007–2008 metų sezoną, kai jis dirbo Rimo Kurtinaičio asistentu, o vėliau perėmė stratego pareigas.

Šį sezoną „Sakalai“ per septynerias BBL rungtynes laimėjo keturiskart, o LKL pirmenybėse per šešias dvikovas šventė vieną pergalę.