Sportas

2015.09.08 13:45

„Žalgirio“ naujokas W. Cherry: apie Lietuvos krepšinio legendas, NBA lygą ir save

Paulius Cubera, 15min.lt 2015.09.08 13:45

Antradienio vidurnaktį po 18 valandų skrydžio į Lietuvą iš San Francisko atvyko naujasis Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Willas Cherry. 23 metų 185 cm ūgio amerikietis oro uoste ilgai ir nuoširdžiai atsakinėjo į visus užduotus klausimus, iškart žurnalistus papirkdamas savo paprastumu, iškalba ir gera nuotaika.

Antradienio vidurnaktį po 18 valandų skrydžio į Lietuvą iš San Francisko atvyko naujasis Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas Willas Cherry. 23 metų 185 cm ūgio amerikietis oro uoste ilgai ir nuoširdžiai atsakinėjo į visus užduotus klausimus, iškart žurnalistus papirkdamas savo paprastumu, iškalba ir gera nuotaika.

Amerikietis kalbėjo ne tik apie savo bandymą įsitvirtinti NBA lygoje ir žaidimą kartu su vaikystės idealu LeBronu Jamesu. W. Cherry su didele šypsena pasakojo apie „Toronto Raptors“ klubo, kurio treniruočių stovykloje dalyvavo, narį Joną Valančiūną, neįvykusį susitikimą su Žydrūnu Ilgausku, pasaulio krepšinio čempionatą ir vietą naujoje komandoje.

– Žaidėte „Cavaliers“ ekipoje, kodėl teko ją palikti?

– Žaidžiau ten 8 rungtynes, dariau viską, kad pasirodyčiau kuo geriau. Tačiau į komandą grįžo LeBronas Jamesas, tad jie dabar yra persitvarkymo stadijoje, keičia žaidėjus ir ieško tinkamų, kad visos komandos dalelės sutaptų. Jie bando tapti čempioniška komanda. Mano agentui sakė, kad jiems reikia žaidėjų nuo suolo, kurie gali įmesti daugiau taškų. Man patiko ten žaisti, tačiau tai turbūt nebuvo man tinkamiausia vieta.

– LeBronas Jamesas yra jūsų vaikystės idealas?

– Taip, užaugau žiūrėdamas į jį žaidžiantį, mokydamasis iš jo. Jis vienas tų žaidėjų, kurio visi klauso. Buvo puiku turėti galimybę rungtyniauti kartu su juo, jis labai talentingas žaidėjas, tikras lyderis. Kai tik jis kažką sakydavo, stengiausi būti lyg kempinė ir sugerti visą tą patirtį. Jis geriausias žaidėjas NBA lygoje, tad turėti progą mokytis iš jo pusantro mėnesio buvo tikrai labai gera patirtis.

– Ar daug pasirinkimų turėjote ir kodėl atvykote į „Žalgirį“?

– Taip, buvo ir kitų pasirinkimų, bet manau, kad tai man buvo geriausia komanda. Kalbėjau su komandos vadovais, žinau trenerių štabą. Girdėjau, kad Kaunas puikus miestas, yra puiki atmosfera, sirgalių palaikymas. Pajutau tai per kelias dienas, kai daug sirgalių pradėjo sekti mane „Twitter“ ir „Instagram“ tinkluose, linkėti man sėkmės. Tai puiku, nes gera atmosfera ir sirgalių palaikymas yra labai svarbūs dalykai. Manau, tai viena priežasčių, kodėl esu čia.

– Kokio vaidmens tikitės?

– Kol kas nežinau, tačiau girdėjau, kad jums reikia įžaidėjo. Man reikia susėsti ir pakalbėti su treneriais, sužinoti, ko jiems iš manęs reikia, ir stengtis tai išpildyti šimtu procentų.

– Koks esate krepšinio aikštėje?

– Esu žaidėjas, kuris po truputį daro viską, esu komandos žaidėjas – dirbu gynyboje, kovoju dėl atšokusių kamuolių. Man svarbiausia, kad komanda laimėtų ir darau viską, kad padėčiau tai padaryti. Vienas mano pagrindinių pliusų yra gynyba. Mėgstu gintis kietai, su didele energija, padėti tai daryti komandos draugams. Visada apsunkinu darbą varžovų įžaidėjams, taip pat ir atakuoju su didele energija, mėgstu dalintis kamuoliu.

– Ar vasarą „Žalgiris“ jumis domėjosi?

– Lyg ir buvo kontaktų, tačiau aš turėjau iki galo išsigydyti traumas. Vasaros lygoje norėjau komandoms priminti apie save, parodyti, kad esu pasveikęs. Norėjau žaisti savo krepšinį ir įrodyti, kad esu patobulėjęs.

– Ar rungtyniaujant „Cavaliers“ jums teko sutikti Ž. Ilgauską?

– Ne, man nepavyko jo sutikti, jis tikra yra legenda. Esu daug skaitęs ir girdėjęs apie jį, žiūrėdavau, kaip jis žaidžia. Gaila, tačiau taip jo ir nesutikau.

– Ar jau bendravote su „Žalgirio“ krepšininkais?

– Ne, dar nebendravau su niekuo. Manau, kad to ir nereikia, man labiau patinka susipažinti gyvai, tada gali daug ką perskaityti iš kūno kalbos, geriau vienas kitą suprasti.

– Kaip manote, ar labai sunku bus prisitaikyti prie Europos krepšinio?

– Mano agentas daug kalbėjo apie Europos krepšinį, gynyba čia kieta. Daug žinau iš pasaulio čempionato rungtynių, kurias vasarą stebėjau. Truputį skiriasi taisyklės, jos gal kiek panašios į koledžų krepšinio taisykles, daugiau taktinės kovos, zoninė gynyba ir panašiai. Čia reikia būti ir geru metiku, jei nori būti geras žaidėjas, pataikymas yra labai svarbi žaidimo dalis ir aš stengsiuosi ties tuo daug dirbti.

Žinau, kad trenerių štabe čia taip pat dirba legenda, kažkada privertusi nekaip atrodyti visą JAV rinktinę. Treneriai ir komandos draugai man padės, esu naujokas, tad stengsiuosi ir čia būti ta kempine, kuri sugeria visas žinias.

– Turbūt esate tikras krepšinio mėgėjas, jeigu žiūrite ir pasaulio čempionato mačus?

– Taip, mačiau ne vienas rungtynes, ne tik tas, kuriose žaidė JAV rinktinė. Kadangi buvau traumuotas, turėjau daug laisvo laiko, stebėjau ir Europos komandų rungtynes, sekiau kai kurių žaidėjų, man žinomų iš NCAA, pasirodymus. Esu tikras krepšinio fanas, jei rodo rungtynes per televiziją, visada stengiuosi žiūrėti, nesvarbu, NBA ar Europa.

– Kokį jums įspūdį paliko J. Valančiūnas?

– J. V. yra mano draugas, jis labai linksmas žmogus, tikras pokštininkas. Tačiau jis yra labai sunkiai dirbantis krepšininkas. Jis žaidžia lyg žvėris, jis labai galingas, nesuprantu, iš kur pas jį tiek jėgos. Vis dėlto, jis kartu ir vienas maloniausių žmonių. Galiu pasakyti, kad jūs turėtumėte didžiuoti tuo, ką jis daro Toronte kiekvienose rungtynėse. Nieko jo nepaklausiau apie Lietuvą, tačiau jis bus vienas pirmųjų žmonių, su kuriuo norėsiu susisiekti ir paklausinėti apie geras vietas mieste ir panašiai.