Sportas

2015.02.12 21:38

Legendiniai Lietuvos futbolininkai titulą pranašauja Vokietijai

DELFI.lt 2015.02.12 21:38

Legendiniai Lietuvos futbolininkai Valdas Ivanauskas ir Rimantas Turskis prasidedančio Europos futbolo čempionato favorite laiko Vokietijos rinktinę.

Legendiniai Lietuvos futbolininkai Valdas Ivanauskas ir Rimantas Turskis prasidedančio Europos futbolo čempionato favorite laiko Vokietijos rinktinę.

Tarp pretendentų į aukščiausius apdovanojimus jie taip pat mini olandus ir ispanus, kurie pastaruosius ketverius metus dominavo ir Europos, ir pasaulio futbole, praneša portalas delfi.lt

„Hamburger SV“ klube ketverius metus rungtyniavęs V. Ivanauskas iki šiol domisi Vokietijos futbolu, seka visas naujienas, bendrauja su šios šalies futbolo specialistais, todėl per Europos čempionatą palaikys Vokietiją, kuri pastaraisiais metais demonstruoja šiuolaikinį akiai malonų futbolą.

„Pokyčiai Vokietijos futbole prasidėjo prieš 12 metų. Vokiečiai pakeitė visą savo sistemą – pradedant vaikų futbolu ir baigiant futbolo federacija. Iš pradžių buvo daug nepatenkintų permainomis, bet ta rizika pasiteisino. Įvairiose amžiaus grupėse Vokietijos futbolininkai pasiekė aukštų rezultatų.

Vokiečiai visada pasižymėjo savo disciplina, o pastaraisiais metais demonstruoja futbolą, kurį malonu žiūrėti. Žinoma, Europos čempionate jiems nebus lengva. Visos komandos - apylygės. Tokiose varžybose kiekvienai komandai svarbu, kaip sužais pirmas rungtynes“, – sakė legendinis futbolininkas, dabar konsultuojantis Vilniaus futbolo klubą REO.

Ir V. Ivanauskas, ir R. Turskis, kaip ir daugelis futbolo specialistų, įsitikinę, kad sunkiausia Europos čempionate B grupė, vadinama „mirtininkų grupe, kurioje žaidžia Vokietija, Olandija, Portugalija ir Danija.

„Mano nuomone viena iš dviejų komandų, kurios išeis iš šios grupės, tikrai žais finale“, – prognozuoja V. Ivanauskas.

Jo nuomone, staigmenų gali pateikti viena iš Europos čempionato šeimininkių – Lenkija, taip pat nereikėtų pamiršti italų, kroatų, nors šie ir neteko vieno savo lyderių Ivicos Oličiaus, ar rusų, kurių žaidimą visuomet sunku prognozuoti. Neseniai Rusija 0:0 sužaidė treniruočių pobūdžio rungtynes su Lietuva, o po kelių dienų net 3:0 sutriuškino Italiją.

„Žinoma, didelių staigmenų neturėtų būti, bet kuri nors komanda gali ir nustebinti. Pavyzdžiui, šeimininkė Lenkija turi gerą subalansuotą ekipą, daugelis jos žaidėjų rungtyniauja užsienyje, trys – Dortmundo „Borussia“ ekipoje, su kuria šiemet tapo Vokietijos čempionais ir buvo vieni iš komandos lyderių. Todėl jie yra euforijoje. Lenkai nuėjo ilgą kelią, kol iškovojo teisę rengti čempionatą, ir naudosis šeimininkų teisėmis. Kitą vertus, į čempionatą jie pateko be atrankos kovų, todėl žaidė tik draugiškas rungtynes ir turi mažai oficialių rungtynių patirties“, – sakė V. Ivanauskas.

Žinomas futbolo specialistas nenuvertina ir italų.

„Jie po visų skandalų Italijos futbole gali reabilituotis, kaip įvyko ir 2006 metais, kai Italijos čempionate buvo diskvalifikuotos ir į žemesnes lygas išmestos kelios komandos, o Italijos rinktinė tapo pasaulio čempione. Italai žaidžia pragmatišką futbolą – dėl rezultato. Jų komandoje neblogas jaunų ir patyrusių žaidėjų santykis“, – pastebėjo V. Ivanauskas.

„Bet kuri komanda gali iššauti, kad ir rusai, kurie gerai pasirodė praėjusiame Europos čempionate“, – kolegai pritarė klubo REO prezidentas R. Turskis.

Jis sako, kad ir Čekijos bei Lenkijos komandos gali nustebinti, bet nemano, kad jos pasieks finalą. Skirtingai nei V. Ivanauskas, R. Turskis juokavo, kad palaikys rusus.

„Kodėl? Nežinau. Gal, kad patys žaidėme buvusios Sovietų Sąjungos čempionate ir labiau žinome rusų futbolo virtuvę“, – juokėsi buvęs garsus futbolininkas. - O jei atvirai, tai norėčiau, kad laimėtų olandai, nes jie ir į pasaulio čempionato finalą patenka, bet vis kažko pritrūksta paskutiniu momentu“, – sakė REO klubo prezidentas.