Sportas

2015.09.08 13:45

2018 m. Lietuvos futbolo rinktinė žais Nacijų lygoje

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo rinktinė kartu su kitomis Europos valstybių komandomis nuo 2018 metų dalyvaus naujame turnyre – Nacijų lygoje.

Lietuvos futbolo rinktinė kartu su kitomis Europos valstybių komandomis nuo 2018 metų dalyvaus naujame turnyre – Nacijų lygoje.

Europos futbolo federacijos (UEFA) organizuojama Nacijų lyga rinktinėms suteiks papildomą šansą kovoti dėl patekimo į Europos ar pasaulio čempionatų finalo etapus.

Lygos projektui pavasarį pritarė visos 54 UEFA narės, tarp jų ir Lietuvos futbolo federacija. Praėjusią savaitę lygos formatas galutinai patvirtintas UEFA Vykdomojo komiteto posėdyje.

Nacijų lygos pagrindinis tikslas – paskatinti sportinę rinktinių konkurenciją pakeičiant didžiąją dalį kontrolinių rungtynių. Naujas turnyras laikomas viena iš priemonių pakelti nacionalinių rinktinių futbolą į naują kokybinį lygmenį ir išlaikyti balansą su klubiniu futbolu.

Naujosios varžybos startuos 2018 m. rugsėjo–lapkričio mėnesiais, prieš atrankos į 2020 metų Europos futbolo čempionatą ciklą. Šis bus žaidžiamas nuo 2019 metų kovo iki lapkričio mėnesio.

Nacijų lygoje rinktinės pagal to laikotarpio reitingus bus suskirstytos į keturis atskirus divizionus (A, B, C ir D). Kiekviename divizione komandos bus skirstomos į mažesnes grupes po 3–4 komandas.

A diviziono nugalėtojai varžysis dėl nugalėtojų vardo, o kiekvienos diviziono grupės nugalėtojai kovos dėl patekimo į aukštesnį divizioną. Pagal Nacijų lygos reitingą taip pat bus sudaromi atrankos varžybų krepšeliai.

Kiekvieno Nacijų lygos diviziono grupių nugalėtojai (viso 16 komandų) pateks į atkrintamąsias varžybas. Jose į keturias grupes suskirstytos komandos 2020 metų kovo mėnesį sužais po dvejas rungtynes (pusfinalis ir finalas), ir nugalėtojai galės iškovoti vieną iš keturių kelialapių į Europos čempionatą.

Jei komanda vietą Europos čempionate jau bus užsitikrinusi per atrankos varžybas, jos vietą atkrintamosiose varžybose atitinkamai užims kita komanda pagal UEFA Nacijų lygos reitingą.

Tokiais pačiais principais ateityje vyks ir Europos zonos atranka į pasaulio čempionatą – tik bus pakoreguotos varžybų datos ir kelialapių skaičius, dėl kurio varžysis rinktinės.

2020 metų Europos čempionatas vyks trylikoje skirtingų miestų trylikoje šalių.