Sportas

2015.09.08 13:45

Vilniaus „Žalgiris“ atsisveikino su treneriu M. Zubu

ELTA 2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo čempionas Vilniaus „Žalgirio“ klubas abipusiu susitarimu nutarė nepratęsti sutarties su geriausiu A lygos treneriu pripažinti lenku Mareku Zubu, skelbiama sotinės klubo interneto svetainėje.

Lietuvos futbolo čempionas Vilniaus „Žalgirio“ klubas abipusiu susitarimu nutarė nepratęsti sutarties su geriausiu A lygos treneriu pripažinti lenku Mareku Zubu, skelbiama sotinės klubo interneto svetainėje.

„Dar prieš Marekui atvykstant į „Žalgirį“, buvome sutarę, kad jis čia dirbs 2,5 metų. Šis sėkmingas laikotarpis baigėsi. Kartu su Mareku nusprendėme, kad dabar yra geriausias metas pasitikti naujus iššūkius. Treneriui reikia galvoti apie savo ateitį, toliau tobulėti ir žengti pirmyn. Mes tai suprantame. Norime labai padėkoti Marekui už darbą. Linkime jam kuo didžiausios sėkmės ateityje“, – sakė Vilniaus komandos sporto direktorius Mindaugas Nikoličius.

M. Zubas į Lietuvą atvyko 2012 metų vasaros pabaigoje, iškeitęs trenerio asistento pareigas Lenkijos nacionalinės rinktinės trenerių štabe į darbą „Žalgiryje“.

Su žalgiriečiais M. Zubas iškovojo net septynis titulus – dukart laimėjo Lietuvos čempionatą, tiek pat kartų iškovojo Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurę bei tris sykius Supertaurę.

Lenko vadovaujami Vilniaus futbolininkai 2013 metų vasarą Europos lygos atrankos varžybose nukeliavo iki ketvirtojo etapo.

„Jau tuo metu svarstėme atsiradusią dilemą, ar tai nėra geriausias laikas treneriui pasinaudoti galimybe karjerą tęsti aukštesniame lygyje, juolab, kad tikrai buvo norinčių išpirkti Mareko kontraktą, tačiau nusprendėme laikytis pirminio susitarimo dirbti iki numatyto laikotarpio pabaigos. Manėme, kad taip bus geriau tiek jam, tiek klubui. Kadangi abi pusės įvykdė visus savo įsipareigojimus, naują etapą pradedame išsiskirdami labai draugiškai ir šiltai. Mes visuomet stengiamės, kad visi mūsų komandos nariai turėtų galimybę „Žalgiryje“ parodyti save ir pasinaudotu savo šansu kilti aukštyn“, – teigė M. Nikoličius.

M. Zubo vadovaujamas „Žalgiris“ iš 104 sužaistų rungtynių laimėjo 73, patyrė 10 pralaimėjimų ir 21 susitikimą baigė lygiosiomis.