Sportas

2012.11.28 10:58

„Žalgirio“ treneris žada stiprinti sudėtį ir sėkmingiau pasirodyti Europoje

LRT.lt2012.11.28 10:58

Su VMFD „Žalgiris“ komanda kontraktą pratęsęs vyriausiasis treneris Marekas Zubas tikina, jog jis dar toli gražu neįgyvendino savo tikslų.

Su VMFD „Žalgiris“ komanda kontraktą pratęsęs vyriausiasis treneris Marekas Zubas tikina, jog jis dar toli gražu neįgyvendino savo tikslų.

„Lietuvoje mano darbas dar nebaigtas. Vos tik atvykęs į „Žalgirį“ neslėpiau, jog noriu atvesti šią komandą į pirmąją vietą A lygoje. Per kelis mėnesius to padaryti nepavyko, tačiau dabar turėsiu daugiau laiko“, – sako šešiolika pergalių per septyniolika rungtynių su VMFD „Žalgiris“ ekipa iškovojęs treneris Marekas Zubas, kurį cituoja oficiali klubo interneto svetainė.

Strategas įsitikinęs, kad žalgiriečiai pajėgūs kitame sezone pasiekti daugiau.

„Pradedame atskleisti savo potencialą. Komandoje vyrauja gera atmosfera. Be to, man labai patinka gyventi Lietuvoje. Vilnius – gražus miestas. Jaučiuosi šioje šalyje komfortabiliai. Šios priežastys paskatino mane pratęsti kontraktą.

Manau, jog kitąmet mūsų laukia intriguojantis sezonas. Kovosime dėl A lygos čempionų titulo, stengsimės apginti LFF taurę bei kuo geriau pasirodyti Europos lygos atrankoje. Pasiruošti šiems iššūkiams turime greičiau nei per pusmetį. Norint pasiekti aukštų rezultatų būtina gerai pradėti sezoną. Tikiuosi, jog komanda ir toliau sparčiai progresuos“, – teigia M. Zubas.

Anot trenerio, permainų bus, tačiau ar daug, negalįs pasakyti: „Norėčiau, jog branduolys išliktų, bet naujų futbolininkų taip pat reikia. Niekada nežinai, kaip seksis vieniems ar kitiems žaidėjams, kokia bus jų sveikata. Suteiksime progą jauniesiems žalgiriečiams ruoštis kartu su pagrindine komanda. Tikimės, kad jie po kelių metų taps profesionalais. Esu patenkintas su manimi kartu dirbusiais treneriais bei vadovais“.

Šiuo metu žalgiriečiai atostogauja ir į treniruotes susirinks po Naujųjų metų – sausio mėnesio pradžioje.

„Iki vasario ruošimės Vilniuje, vėliau vyksime į treniruočių stovyklą. Svarstome kelis variantus, bet galutinio sprendimo dar nepriėmėme. Šiuo metu aktualesni komandos komplektacijos klausimai, naujų sutarčių pasirašymai ir pratęsimai“, – sako treneris.

Jis taip pat pastebi, kad Lietuvos čempionate atsiveria vis didesnė praraja tarp lyderių bei vidutiniokų.

„Stebiu kas vyksta kitose komandose. Matau, jog kai kurioms iš jų dabar labai sunkūs laikai. Atsiveria vis didesnė praraja tarp Lietuvos čempionato lyderių bei vidutiniokų. Tai dar viena priežastis, kodėl į stadionus nesusirenka žmonės. Nėra intrigos, išskyrus kovą dėl pirmosios ir trečiosios vietos. Kartais geriau, jog stipriausioje lygoje rungtyniautų mažiau, tačiau pajėgesnių, geriau organizuotų klubų“, – mano M. Zubas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.