Naujienų srautas

Sportas2019.03.12 12:19

Naują erą Lietuvos rinktinėje pradedantis Urbonas: norisi, kad žaidėjai tikėtų tuo, ką daro aikštėje

Lietuvos nacionalinė rinktinė jau kitą savaitę susirinks į pirmąją šių metų stovyklą, kurioje ruošis pirmoms Europos čempionato atrankos rungtynėms su Liuksemburgo rinktine, o dar vėliau seks draugiškas susitikimas su Azerbaidžano futbolininkais. Rinktinės sudėties pristatyme naujasis rinktinės strategas Valdas Urbonas pripažino – kalbėti apie konkrečias vietas kol kas yra per anksti.

Nors pranešime buvo teigiama, kad konferencijoje dalyvaus ir federacijos prezidentas Tomas Danilevičius ir generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius, tačiau jie neužsibuvo ir vos pasisveikinę išvyko bei visus klausimus peradresavo treneriui.

„Atėjo laikas nuo kalbų pereiti prie darbų, – pradėjo V. Urbonas. – Startuosime Europos čempionato atrankoje, oficialios rungtynės, tad sudėlioti paskutinius akcentus ir gerai pasiruošti yra mūsų tikslas“.

TRENERIŲ ŠTABE – NEI VIENO SENBUVIO

Pirmiausia buvo pristatytas naujasis trenerių štabas. Pagrindiniu trenerio asistentu paskirtas buvęs rinktinės žaidėjas Andrius Skerla, pastaruoju metu dirbęs su U21 rinktine. Fizinio pasirengimo treneris bus Šarūnas Bičiušas, taip pat buvęs jaunimo rinktinės treneris, o naujos pavardės buvo paminėtos vartininkų ir trenerio asistento video analizėms trenerio postuose.

Naujuoju vartininkų treneriu tapo Justinas Gasiūnas, jau ilgus metus gyvenantis ir dirbantis Anglijoje, kur „Brighton“ ekipoje, rungtyniaujančioje Premier lygoje, yra aštuoniolikmečių komandos vartininkų treneris.

„J. Gasiūnas bendrauja su lietuviais treneriais, žino Lietuvos futbolo aktualijas, taip pat dirba Anglijos aukščiausios lygos klube, tad manau, jog jis tikrai įneš naujų vėjų į mūsų pasiruošimą“ – apie naująjį asistentą kalbėjo V. Urbonas.

Video analizėmis rinktinėje užsiims naujas ir galbūt mažai girdėtas žmogus – Lukas Žėkas, buvusio Vilniaus „Žalgirio“ futbolininko Arūno Žėko sūnus, šiuo metu gyvenantis Vokietijoje.

„Lukas šiuo metu baiginėja studijas Vokietijoje, tiesiogiai susijusias su video analizėmis. Jis yra jaunas, bet jau turi patirties, o mes tikimės, kad jis įneš naujovių. Kiek teko bendrauti, paliko tikrai gerą įspūdį, o Lietuvoje tokio lygio specialistų nelabai turime“ – užsiminė rinktinės treneris.

Būtent pastaroji pavardė buvo labiausiai netikėta, nes anksčiau sklandė kalbos, jog darbui su video medžiaga gali būti pasiliktas vienas iš buvusio trenerio Edgaro Jankausko štabo narių.

Tačiau taip nenutiko, nors, trenerio teigimu, tokie norai buvo.

„Galvojome, svarstėme, tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių to įgyvendinti nepavyko, – apie nepasiektą susitarimą kalbėjo V. Urbonas. – Tačiau rasta alternatyva tikrai nėra bloga, manome, kad darbas vis tiek bus atliktas gerai“.

RINKTINĖJE – IR DEBIUTANTAI, IR SUGRĮŽĘ VETERANAI

Perėjęs prie komandos sudėties pristatymo treneris pasidžiaugė, jog dauguma futbolininkų pastaruoju metu turi nemažai žaidybinės praktikos, taip pat trumpai pristatė naujokus.

Tokių šį kartą buvo net keli – rinktinėje debiutuoti šansą turės Vokietijoje rungtyniaujantis Markas Palionis, Kauno „Stumbro“ kapitonas Rimvydas Sadauskas, Lenkijoje sparčiai vietą randantis geriausias jaunasis praėjusių metų futbolininkas Justinas Marazas ir Marijampolės „Sūduvoje“ solidžią formą demonstruojantis Paulius Golubickas.

Po ilgos pertraukos į rinktinę buvo pakviesti Vilniaus „Žalgirio“ krašto saugas Saulius Mikoliūnas ir prie Marijampolės „Sūduvos“ prisijungęs Vytautas Andriuškevičius.

Būtent V. Andriuškevičiaus pakvietimas, turint omenyje trenerio mintis apie žaidėjus su žaidybine praktika, nuskambėjo įdomiai, mat krašto gynėjas pastarąjį pusmetį nerungtyniavo dėl traumos. Tačiau treneris greitai paaiškino tokį savo pasirinkimą.

„Vytas yra ir vienas rūbinės lyderių, turi didelę patirtį, taip pat jam planuojame skirti rimtą vaidmenį ateityje. Tad tai gali būti vadinamas kvietimas tarsi avansu, tačiau tikiu, kad tas avansas bus atidirbtas.“

Kitas naujokas – antroje Vokietijos Bundeslygoje „Regensburg“ rungtyniaujantis gynėjas Markas Palionis. Šis taip pat nėra savo klubo pirmoji opcija, bet tai V. Urbono pernelyg nejaudino.

„Aplinka, kur jis yra tikrai abejonių nekelia. Suprantama, kad tų minučių gal stinga, bet sprendimas labiau susijęs su tuo, kad vieną iš didžiausių problemų matau vidurio gynėjų zonoje. Tad spręsti ir ieškoti išeičių ten buvo vienas pirmų mano tikslų.“

Kalbėdamas apie į rinktinę nepatekusius žaidėjus, V. Urbonas paminėjo Edviną Girdvainį ir Gratą Sirgėdą, kurie šiuo metu yra traumuoti arba nepilnai pasiruošę rungtynėms.

Taip pat sąraše nėra geriausio praėjusio sezono A lygos žaidėjo Ovidijaus Verbicko bei kito „Sūduvos“ centro saugo Giedriaus Matulevičiaus. Treneris tokį savo pasirinkimą motyvavo tuo, jog šie žaidėjai neatitinka jo norimos vizijos.

„Sutinku, kad šie žaidėjai yra geri, tačiau mes žaisime kitokia schema nei „Sūduva“, tad šiai dienai mano pasirinkimas yra toks. Taip pat manau, kad savo vietos rinktinėje nusipelno Paulius Golubickas, radęs vietą čempionų komandoje ir turi ten didelį vaidmenį.“

Tiesa, paklaustas, kokia bus ta schema, treneris į detales lįsti nenorėjo ir tiesiog paminėjo, jog į vieną poziciją buvo siekta pakviesti po du žmones.

LIUKSEMBURGAS – NEPELNYTAI NUVERTINAMAS VARŽOVAS

Kalbėdamas apie startą Europos čempionato atrankoje, V. Urbonas negailėjo gerų žodžių pirmiesiems rinktinės oponentams iš Liuksemburgo.

„Jie tikrai neblogai pasirodė UEFA Tautų lygoje, turi labai gerą mikroklimatą, pajėgių žaidėjų, žaidžiančių gerose Vokietijos ir Prancūzijos komandose. Matosi suderinti veiksmai, schema, tad nesinori per daug žiūrėti į šalies pavadinimą.

Turime gerai pasiruošti, kautis ir tikėsimės, jog vėliau tai duos gerą impulsą. Noras, žinoma, yra kovoti dėl pergalės.

Darbo taip pat yra nemažai, reikia susipažinti su žaidėjais, rasti tinkamas grandis pagal žaidėjų fizines, psichologines charakteristikas, tačiau rinktinėje jau turime žaidėjus, kurie turi tas reikiamas kompetencijas. Labiausiai norisi, kad žaidėjai tikėtų tuo, ką daro aikštėje.“

Paklaustas apie tikslus visam atrankos ciklui, treneris liko ištikimas sau ir per daug konkrečiais skaičiais nesisvaidė.

„Žinant mūsų situaciją po pastarųjų ciklų, mes turime pradėti nuo mažų uždavinių ir tik paskui kalbėti apie konkrečias vietas, svarbiausios rungtynės visada yra ateinančios. Su kiekviena komanda sieksime kovoti, o kiek tų taškų surinksime – matysime. Bet kokiu atveju, esu pasiruošęs prisiimti atsakomybę už rinktinės rezultatus.“

Tai bus pirmas V. Urbono darbas už rinktinės vairo ir pats specialistas pripažįsta – šioks toks spaudimas jaučiamas yra.

„Turbūt natūralu, kad tokiame poste tas spaudimas jaučiamas, tačiau jis nėra kažkoks negatyvus. Ta įtampa yra natūrali prieš kiekvienas tarptautines rungtynes, tai yra natūralus procesas.

Dėmesys čia yra ryškiai padidintas, negalima lyginti su darbu klube, tad privalau su tuo susigyventi. Tačiau drąsiai žiūrime į priekį, laukiame susitikimo su žaidėjais, dvikovos su Liuksemburgu ir bandysime aukštai pakeltomis galvomis grįžti į Lietuvą.“

Rinktinė į stovyklą rinksis kovo 18-ąją Vokietijoje.

 

RINKTINĖS SĄRAŠAS KOVO 22 DIENOS EUROPOS ČEMPIONATO ATRANKOS RUNGTYNĖMS SU LIUKSEMBURGU IR KOVO 25 DIENOS DRAUGIŠKAI AKISTATAI SU AZERBAIDŽANO RINKTINE

 

Vartininkai

Ernestas Šetkus („Hapoel“ Haifa, Izraelis);

Džiugas Bartkus („Hapoel Ironi Kiryat“, Izraelis);

Emilijus Zubas („Bnei Yahuda“, Izraelis);

Gynėjai

Algis Jankauskas („Sūduva“);

Rolandas Baravykas („Žalgiris“);

Markas Palionis („Regensburg“, Vokietija);

Linas Klimavičius („Dinamo“ Bucharest, Rumunija);

Vaidas Slavickas („Sūduva“);

Valdemar Borovskij („Riteriai“);

Rimvydas Sadauskas „Stumbras“);

Vytautas Andriuškevičius („Sūduva“);

Saugai

Vykintas Slivka („Hibernian“, Škotija);

Artūras Žulpa („Tobol“, Kazachstanas);

Donatas Kazlauskas („Riteriai“);

Deimantas Petravičius („Falkirk“, Škotija);

Modestas Vorobjovas („Žalgiris“);

Mantas Kuklys („Žetysu“, Kazachstanas);

Saulius Mikoliūnas („Žalgiris“);

Justinas Marazas („Wisla“ Plock, Lenkija);

Puolėjai

Fedoras Černychas (Maskvos „Dinamo“);

Nerijus Valskis („Hapoel“ Tel Aviv, Izraelis);

Arvydas Novikovas („Jagiellonia Bialystok“, Lenkija);

Paulius Golubickas („Sūduva“);

 

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi