2019.03.12 07:09

Ibakos ir Chriso muštynėmis pažymėtose rungtynėse – „Cavaliers“ pergalė prieš „Raptors“

LRT.lt2019.03.12 07:09

Vieną iš retų ir užtikrintų pergalių NBA čempionate iškovojo Rytų konferencijos autsaideriai Klyvlendo „Cavaleris“ (17-50) krepšininkai namuose 126:101 (25:24, 34:31, 32:22, 35:24) įveikę Toronto „Raptors“ (48-20) klubą. Susitikimo trečiojo kėlinio pabaigoje įvyko konfliktas tarp kanadiečių klubo aukštaūgio Serge‘o Ibakos ir šeimininkų žaidėjo Marqueso Chriso greitai pavirtęs į krepšininkų susirėmimą.

Incidentas įvyko, kai „Raptors“ per likusią 1 sekundę trečiojo kėlinio metu bandė atlikti ilgą perdavimą iš savo aikštės pusės „Cavaliers“ krepšio link. M. Chrisas ir S. Ibaka grūmėsi dėl pozicijos, o „Raptors“ žaidėjas po nedidėlės kovos griuvo ant parketo.

Viskas rutuliojosi greitai – staigiai pakilęs nuo parketo Toronto aukštaūgis puolė oponentą, griebė jam už kaklo ir krepšininkai pradėjo kumščiuotis, kol jų neišskyrė likę žaidėjai, arbitras ir apsaugos darbuotojas. S. Ibaka net nesulaukęs teisėjų sprendimų pasuko rūbinės link, o netrukus abu žaidėjai buvo diskvalifikuoti iš susitikimo.

Po dvikovos krepšininkams nebuvo leista bendrauti su žiniasklaida, o, ESPN teigimu, M. Chriso replika išprovokavo S. Ibakos veiksmus.

Be to, S. Ibakai gali grėsti ir kelių rungtynių diskvalifikacija bei piniginė bauda.

Konfliktas neturėjo įtakos rungtynių eigai – po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo 14 taškų skirtumu, o lemiamo ketvirčio „Raptors“ treneris Nickas Nurse‘as iš žaidimo išėmė starto penketo krepšininkus ir „Cavaliers“ persvarą padidino iki triuškinamos ir iškovojo pergalę.

Klyvlendo „Cavaliers“: Collinas Sextonas 28, Cedi Osmanas 19 (7 atk. kam., 7 rez. perd.), Ante Zizičius 17, Kevinas Love’as 16, Jordanas Clarksonas 14, Brandonas Knightas 12.

Toronto „Raptors“: Kawhi Leonardas 25, Pascalis Siakamas 15, Kyle’as Lowry 14.