Sportas

2015.09.08 13:45

Prieš pasaulio čempionatą Lietuvos plaukikai apie rezultatus kalba atsargiai

Šeši Lietuvos plaukikai paskutinį kartą išbandė baseiną, kuriame trečiadienį prasidės pasaulio čempionatas. Trumpame (25 metrų) baseine prieš dvejus metus vykusiose pirmenybėse Rūta Meilutytė iškovojo tris medalius.

Šeši Lietuvos plaukikai paskutinį kartą išbandė baseiną, kuriame trečiadienį prasidės pasaulio čempionatas. Trumpame (25 metrų) baseine prieš dvejus metus vykusiose pirmenybėse Rūta Meilutytė iškovojo tris medalius.

Geriausia Lietuvos sportininkė čempionate Dohoje gins du čempionės titulus.

„Tikrai žinau, kad šitos varžybos yra ne pačios svarbiausios. Jos svarbios, bet visas dėmesys sutelktas į Kazanę ir Rio de Žaneiro olimpiadą. Būtų malonu laimėti, bet žiūrėsime... Tikiuosi“, – sakė R. Meilutytė.

Kitą vasarą vyks pasaulio čempionatas olimpiniame (50 metrų) baseine. Kazanėje vyksiančiose pirmenybėse bus dalijami kelialapiai į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

„Taip, visi žvelgiame į Rusiją. Ir federacijos [keliamas] tikslas, kad svarbiausia – pasaulio čempionatas ilgame baseine, atranka į olimpiadą. Viskas daroma dėl vasaros“, – pritaria ir Europos čempionato prizininkas Giedrius Titenis.

Nors į Dohą atvykusių Lietuvos plaukikų mintyse – kitais metais vyksiantis pasaulio čempionatas Rusijoje, jie nenuvertina ir šių pirmenybių, o R. Meilutytė pripažino, kad čia norėtų plaukti greičiau, nei jai priklausantis pasaulio rekordas 100 m krūtine rungtyje.

„Tikrai būtų malonu vėl pagerinti pasaulio rekordą, bet žiūrėsime. Nepasakyčiau, kad pasaulio rekordas – pagrindinis tikslas. Svarbiausia – gerai pasirodyti ir toliau tęsti treniruotes“, – kalbėjo R. Meilutytė.

G. Titenis šiemet iškovojo tris medalius varžydamasis 50 metrų baseine Europos čempionate, tačiau apie apdovanojimus Dohoje kalbėti nedrįsta.

„Būtų labai gerai, jei patekčiau į finalą. Labai daug konkurentų. Konkurencija trumpame baseine didelė. Didesnės šalys turi du plaukikus ilgame baseine, du – trumpame, o mes bandome visur. Konkurentai stiprūs, finalai bus gana sunkūs“, – kalbėjo G. Titenis.

Pasaulio čempionatą Dohoje trečiadienį ryte pirmasis pradės Povilas Strazdas – jis plauks 200 metrų laisvuoju stiliumi. R. Meilutytė rungsis plaukdama 50 metrų krūtine, o G. Titenis – 100 metrų krūtine. Be jų, iš lietuvių Katare varžysis Danas Rapšys, Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas.

Lietuvos plaukikų startus Dohoje tiesiogiai transliuos LRT Televizija.