Sportas

2015.09.08 13:45

Tarptautinėje arenoje debiutuos nauja Lietuvos šokių pora

Šiemet gegužę iširus Deivido Stagniūno ir prieš pat Sočio olimpiadą Lietuvos pilietybę gavusios amerikietės Isabellos Tobias ledo šokių duetui, šalies čiuožimo istorijoje atverčiamas naujas lapas. Kitą mėnesį tarptautinėje arenoje debiutuos nauja pora – Saulius Ambrulevičius ir amerikietė Taylor Tran, rašo lzinios.lt.

Šiemet gegužę iširus Deivido Stagniūno ir prieš pat Sočio olimpiadą Lietuvos pilietybę gavusios amerikietės Isabellos Tobias ledo šokių duetui, šalies čiuožimo istorijoje atverčiamas naujas lapas. Kitą mėnesį tarptautinėje arenoje debiutuos nauja pora – Saulius Ambrulevičius ir amerikietė Taylor Tran, rašo lzinios.lt.

22 metų S. Ambrulevičius iki šiol čiuoždavo vyrų varžybose, o jo bendraamžė T. Tran jau išbandžiusi ledo šokius – pernai drauge su Samu Kaplunu dalyvavo JAV čempionate.

Jau rengiasi olimpiadai

Lietuvos čiuožimo federacijos (LČF) prezidentė Lilija Vanagienė puikiai žino, kiek D. Stagniūno ir I. Tobias porai teko iškentėti, kol amerikietei buvo suteikta Lietuvos pilietybė. 2013-ųjų gruodį pagaliau I. Tobias tapo Lietuvos piliete, ir tai suteikė teisę čiuožėjams atstovauti mūsų kraštui olimpinėse žaidynėse Sočyje. Ten jie užėmė 17 vietą.

Nuo 2010 metų pavasario kartu čiuožiantys Deividas ir Isabella šiemet dar pasirodė pasaulio čempionate Japonijoje, buvo 15-i, o gegužę D. Stagniūnas oficialiai pranešė dėl vis atsinaujinančių traumų baigiąs sportininko karjerą.

Ką šiuo metu veikia D. Stagniūnas? „Amerikoje treniruoja vaikus, – atsakė L. Vanagienė. – Dažnai su juo bendrauju, vis klausiu, ar nesigaili dėl savo sprendimo, gal skausmai jau nebekamuoja. Jis neslepia, kad vis dar skauda, todėl jaučiasi teisingai pasielgęs.“

Pasak LČF prezidentės, federacija jau rengiasi 2018 metų žiemos žaidynėms Pjončange (Pietų Korėja), todėl šiemet sudarytos trys naujos ledo šokių poros. Vienas duetas lietuviškas, kiti du – mišrūs. Nėra abejonių, jog vėl teks belstis į prezidentūros duris dėl pilietybės.

„Šis sezonas mums sudėtingas. Pirmą kartą ledo šokiuose neturime stiprios, elitinės, poros. Tai verčia labai pasitempti ir Europos bei pasaulio čempionatuose pasirodyti taip, kad nebūtų gėda“, – kalbėdama su LŽ sezono pradžią apibendrino LČF prezidentė Lilija Vanagienė.

Saulių atrado televizijoje

– Kaip susiėjo iki tol vyrų vienetų varžybose šokęs S. Ambrulevičius ir T. Tran?

– Šių metų pradžioje S. Ambrulevičius dalyvavo televizijos projekte „Šokiai ant ledo“. Į jį atkreipė dėmesį specialistai. Porinio čiuožimo atstovą jame įžvelgė Marina Zujeva, drauge su Igoriu Špilbandu treniravusi mūsų I. Tobias ir D. Stagniūną. Treneriai labai džiaugiasi Sauliumi – jis darbštus, talentingas, tačiau ledo šokiai jam yra nauja sporto šaka.

S. Ambrulevičius su T. Tran treniruojasi Amerikoje, tačiau Europos ir pasaulio čempionatuose atstovaus Lietuvai.

– Kada ši pora debiutuos tarptautinėje arenoje?

– Gruodžio 4–6 dienomis Saulius su Taylor kartu dalyvaus pirmame turnyre Estijoje – Tarptautinės čiuožimo sąjungos (ISU) varžybose „Tallinn Cup“ ir pradės rinkti techninius taškus, kad patektų į Europos čempionatą. Gali būti, kad kitų metų sausį Stokholme vyksiančiose Europos pirmenybėse Lietuva jau turės savo atstovus ledo šokių varžybose.

Tiesa, ISU pasistengė sportininkams pasunkinti gyvenimą. Anksčiau ISU leisdavo techninius taškus rinkti likus 24 valandoms iki čempionato. Nuo šio sezono šis terminas pailgėjo iki 21 dienos. Todėl mūsų pora iki Europos čempionato spės pasirodyti tik viename turnyre.

Jaunimas jau debiutavo

– Naująjį sezoną ant ledo išvysime ir daugiau naujų Lietuvos porų?

– Turime dar dvi ledo šokių poras. Jogailė Žilionytė ir italas Luca Morini varžosi jaunių grupėje. Šokėjai taip pat atstovauja Lietuvai ir jau pasirodė jaunių varžybose Dortmunde. Tarp 24 porų buvo dvylikti. Tai geras rezultatas, žinant, kad jie treniruojasi dar tik kelis mėnesius.

Ir turime lietuvišką porą – Guostę Damulevičiūtę ir Deividą Kizalą. Guostei – penkiolika, Deividui – šešiolika. Ši pora konkuruoja jaunimo grupėje. Anksčiau abu čiuožė atskirai, kartu treniruojasi irgi tik kelis mėnesius. Tačiau jau spėjo debiutuoti – varžybose Rygoje buvo aštuoniolikti. Galbūt šią porą kitąmet jau išvysime pasaulio jaunimo čempionate.

Turime tris naujas ledo šokių poras, iš šešių šokėjų – keturi lietuviai. Tikime, kad iki 2018 metų olimpinių žaidynes mums pavyks šį tą nuveikti. Todėl ir užsibrėžėme turėti kuo daugiau šokių porų.

Sportinės poros problemos

– O kaip sekasi prieš dvejus metus į porą stojusiems Godai Butkutei ir rusui Nikitai Jermolajevui?

– Šis duetas jau surinko būtinus techninius taškus ir galėtų dalyvauti suaugusiųjų Europos ir pasaulio čempionatuose. Tačiau yra „bet“ – Goda per jauna. Jai jau sukako penkiolika, tačiau jei būtų gimusi ne liepos 10-ąją, o iki liepos pirmosios, problemų nebekiltų – pora galėtų šokti suaugusiųjų varžybose. Manyčiau, ISU turėtų būti lankstesnė, juolab tai – porinis čiuožimas, kuris pamažu nyksta. Tai atspinti ir varžybų protokolai. Europos ir pasaulio pirmenybėse konkuruoja palyginti nedaug porų. Goda su Nikita dabar atsidūrę aklavietėje – negali varžytis nei suaugusiųjų, nei jaunimo pirmenybėse, nes Rusijos čiuožėjui – 23-eji.

Pirmas bronzos medalis

 – Mūsų merginos gana sėkmingai šiemet pasirodo „Ice Challenger“ varžybose. Kokia situacija moterų grupėje?

– Daug dėmesio skiriame jaunoms merginoms. Pernai pagal amžių tik Inga Janulevičiūtė galėjo kovoti suaugusiųjų varžybose. Šiemet turime jau tris merginas: be Ingos, dar yra Aleksandra Golovkina ir Elžbieta Kropa. Inga ir Aleksandra šį sezoną dalyvauja „Ice Challenger“ serijos varžybose. Tai naujas turnyras, kurį rengia ISU. Jis sugalvotas sportininkams, kurie nepatenka į „Grand Prix“ etapus, į kuriuos prasibrauti nepaprastai sunku. „Ice Challenger“ serijos varžybos yra trečios pagal svarbą: po pasaulio ir Europos čempionatų bei „Grand Prix“ turnyrų.

Kiekvienas sportininkas gali dalyvauti trijuose „Ice Challenger“ turnyruose. Į aštuntuką patekę čiuožėjai kaupia reitingo taškus. A. Golovkina kovojo dviejuose „Ice Challenger“ etapuose, I. Janulevičiūtė – trijuose. Labai džiugu, kad neseniai šios serijos turnyre „Volvo Open Cup“ Latvijoje A. Golovkina užėmė penktąją vietą, o praėjusį savaitgalį „Ice Challenger“ serijos varžybose Varšuvoje ji tapo bronzine prizininke. Tai yra pirmas bronzos medalis suaugusiųjų varžybose Lietuvos istorijoje. A. Golovkina atvėrė naują puslapį. Manau, jų bus daugiau. Tikrai nesitikėjome, kad šešiolikmetė pasieks tokį rezultatą. Aleksandra labai pagerino savo reitingą. Per sezoną surinkti taškai leidžia ateityje varžytis pasaulio „Grand Prix“ etapuose.

Už laisvąją programą Varšuvoje teisėjai A. Golovkinai skyrė 98,73 balo, iš jų net 51,21 – už techniką. Trumpojoje programoje už techniką mūsų sportininkė gavo 27,82 balo. Šie balai jai suteikia teisę dalyvauti ne tik Europos, bet ir pasaulio čempionate.

Dar vienas „Ice Challenger“ serijos etapas gruodį bus surengtas Zagrebe. Šį sezoną „Ice Challenger“ etapuose varžėsi 97 pasaulio moterys. A. Golovkina šio turnyro reitinge yra trylikta, I. Janulevičiūtė – 24-a.