Sportas

2014.11.26 10:26

Lietuvos vaikų namų auklėtiniams – kung fu pamokos

ELTA 2014.11.26 10:26

Baltijos „Wing Tsun Kung Fu“ asociacija (BWTA), kartu su Lietuvoje viešinčiu 9 meistriškumo lygio Rytų Europos „Kung Fu Wing Tsun“ organizacijos vadovu Norbertu Maday bei Kauno technologijos universitetu (KTU), surengė specialų savigynos treniruočių seminarą Lietuvos vaikų namų globotiniams.

Baltijos „Wing Tsun Kung Fu“ asociacija (BWTA), kartu su Lietuvoje viešinčiu 9 meistriškumo lygio Rytų Europos „Kung Fu Wing Tsun“ organizacijos vadovu Norbertu Maday bei Kauno technologijos universitetu (KTU), surengė specialų savigynos treniruočių seminarą Lietuvos vaikų namų globotiniams.

Pasak N. Maday, tokie renginiai jo gimtojoje Vengrijoje vyksta jau penkerius metus, todėl labai smagu šią tradiciją plėsti ir kitose Rytų Europos šalyse.

„Kung fu užsiiminėju jau 30 metų, mokinių turiu visoje Rytų Europoje, Baltijos šalyse, kur tenka nuolatos keliauti, tačiau šį kartą čia sugrįžti yra ypač malonu, nes rengiame nemokamus savigynos seminarus Lietuvos vaikų namams. Vengrijoje tokie renginiai jau yra tapę tradicija, todėl labai smagu, kad šia puikia idėja pasinaudojo Baltijos regiono „Kung Fu Wing Tsun“ asociacijos vadovas Linas Gudonavičius ir galėjo nudžiuginti Lietuvos vaikus“, – džiaugėsi „Wing Tsun“ meistras.

„Dėmesys vaikams mums yra labai svarbus, nes tai viso pasaulio ateitis, todėl visada jiems padedame, kaip tik galime. Šių kursų metu stengiamės ne tik parodyti savigynos elementus, tačiau ir supažindiname su kovos menų etiketu, kodeksu, mokome pagarbos ir sunkaus darbo. Tai yra vienos svarbiausių vertybių augančiam ir dar tik formuotis pradedančiam asmeniui. Sportuodami su vaikais, matome jų energiją, užsidegimą, nuoširdumą, todėl tai visada yra didelis malonumas ir mokytojui. Šiandien šį didelį užsidegimą matau ir Lietuvos vaikų veiduose. Džiaugiuosi, kad jų akys spindi noru sužinoti kuo daugiau. Vaikai mums atsidėkodami netgi nupiešė piešinius, kuriuos mums padovanojo. Tai tikrai ypatinga diena ir jiems, ir mums“, – atviravo N. Maday.

Renginio organizatoriaus L. Gudonavičiaus teigimu, idėja kilo pamačius nuotraukas Vengrijoje ir sudalyvavus analogiškame renginyje Lenkijoje.

„Kartą mokytojas Si-Kung N. Maday parodė nuotraukas, kuriose buvo labai daug besitreniruojančių vaikų. Pradėjau domėtis, kas tai per renginys, kada jis vyksta. Vėliau teko sudalyvauti tokiame pačiame seminare, skirtame tėvelių neturintiems vaikams, ir Lenkijoje. Galiausiai, atsiradus partneriams, Kauno technologijos universiteto ekonomikos ir verslo fakultetui, nusprendėme surengti tokius mokymus ir mes“, – pasakojo L. Gudonavičius.

Renginyje kartu su vaikais dalyvavusios „Nemuno krašto vaikų Vilkijos laikinųjų vaikų globos namų“ direktorės Vidos Rainienės teigimu, tokios išvykos yra ypač laukiamos vaikų.

„Mes pirmą kartą dalyvaujame tokiame renginyje. Man net buvo sunku paaiškinti, kas čia vyks, tačiau vaikai patys viską žinojo ir labai laukė šios išvykos. Manau, kad čia jie gavo tikrai naudingų patarimų. Svarbu tai, kad pirmiausia juos mokė, jog visada reikia stengtis išvengti kovos, o gintis tik tada, kai nebėra kito kelio. Tai buvo savigynos pamokos, kuriuos šiais laikais tikrai yra labai naudingos. Taip pat tokiuose renginiuose vaikai gauna progą pamatyti kitokį bendravimą, kitą miestą, kitus žmones. Tai jiems labai svarbu, todėl labai nuoširdžiai norime padėkoti organizatoriams“, – sakė V. Rainienė.