Sportas

2015.09.08 13:45

R. Berankis: svarbiausia, kad šiemet pavyko išvengti traumų

ELTA 2015.09.08 13:45

Pirmadienį į Lietuvą grįžęs geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis džiaugėsi puikiu sezonu.

Pirmadienį į Lietuvą grįžęs geriausias Lietuvos tenisininkas Ričardas Berankis džiaugėsi puikiu sezonu.

24-erių metų lietuvis sekmadienį triumfavo Teniso profesionalų asociacijos (ATP) „Challenger“ serijos turnyre Italijoje, o naujame pasaulio reitinge pakilo į 86-ąją vietą. Finale lietuvis įveikė dėl traumos kovos nebaigusį gruziną Nikolozą Basilašvilį.

„Nepasisekė mano priešininkui, kuris mačo metu pasitempė koją. Visko pasitaiko, net ir baigiamajame metų turnyre Roger Federeris pasitraukė iš finalo. Tikiuosi, kad N. Basilašvilis greitai pasveiks ir naująjį sezoną pradės be rimtų negalavimų ir traumų. Pats sezono pabaigą vertinu labai pozityviai, labai gerai. Visus lūkesčius pavyko įgyvendinti, patekau į geriausiųjų šimtuką, į „Australian Open“ pagrindines varžybas. Esu labai patenkintas savo sezonu“, – oro uoste susirinkusiems žurnalistams pasakojo R. Berankis.

Iš svarbiausių metų akcentų R. Berankis išskyrė du laimėtus „Challenger“ serijos turnyrus ir sėkmingą pasirodymą ATP 250 serijos turnyre Maskvoje, kuriame pasiekė pusfinalį.

„Manau, kad šiemet visą laiką rodžiau stabilius rezultatus, ko nepavykdavo pastaruosius keletą metų. Pagrindinė gero sezono priežastis yra ta, kad pavyko visus metus sužaisti be traumų, viską pilnai atidirbti“, – pabrėžė tenisininkas.

R. Berankis ypač džiaugėsi, kad nebereikės vargti „Grand Slam“ turnyro atrankos varžybose.

„Kai reikia prieš pagrindines „Grand Slam“ varžybas žaisti dar tris mačus atrankoje, tai atima daug energijos. Šiemet tik viename turnyre iš keturių įveikiau atranką, o tris sykius suklupau paskutiniajame atrankos rate“, – kalbėjo R. Berankis.

Atostogauti R. Berankis galės vos vieną savaitę, nes vėliau jau prasidės pasiruošimas naujam sezonui. Treniruotes Lietuvos tenisininkas pradės Dohoje (Kataras), kur taip pat bus nemažai pajėgių pasaulio sportininkų.

„Dabar jau laikas pailsėti, pasiilgau atostogų ir aš. Galbūt išvyksiu į užsienį“, – teigė R. Berankis.