Sportas

2014.11.21 14:40

Lietuviai viena koja „Dakare“

LRT.lt 2014.11.21 14:40

Į „Dakaro“ ralį išsiruošęs Benediktas Vanagas išankstinę administracinę ir techninę komisiją Prancūzijoje įveikė be vargo ir savo automobilį pamatys tik kitais metais Argentinoje.

Į „Dakaro“ ralį išsiruošęs Benediktas Vanagas išankstinę administracinę ir techninę komisiją Prancūzijoje įveikė be vargo ir savo automobilį pamatys tik kitais metais Argentinoje.

„Kartais juokaujama, kad jei egzistuoja pragaras, tai jam vadovauja prancūzai. Jie keiksnojami ir „Dakare“. Vienas didžiausių pasaulyje automobilių sporto renginių dažnai neapsieina be didžiulės biurokratijos, vienas kitam prieštaraujančių nurodymų ar tiesiog bendro informacijos trūkumo“, – rašoma Nacionalinio automobilių klubo pranešime spaudai.

Artimiausiu metu Prancūzijos Havro uoste automobiliai bus kraunami į laivą, kuris mėnesį Atlanto vandenynu keliaus iki Buenos Airių, kur startuos beveik 10 000 km ilgio ralis.

„General Financing – Autopaslauga by Pitlane“ komandos narys Adomas Rimša, atsakingas už automobilio pristatymą techninei komisijai, pasakojo, kad šiemet automobilių perdavimo procedūra buvo žymiai lengvesnė.

„Praėjusiais metais dėl susidariusios eilės į terminalą įvažiavome paskutiniai, dvi valandos po oficialaus automobilių atidavimo termino pabaigos. Šiemet viskas vyksta daug sklandžiau, reikia mažiau popierių, parašų ir antspaudų. Tik teko gerokai palaukti eilėje dėl muitinės procedūrų“, – pranešime cituojamas trečius metus technikos logistika besirūpinantis A. Rimša.

Iš Minsko atvyko ir B. Vanago šturmanas Andrejus Rudnickis. Labiausiai jis džiaugėsi naujosios „Toyota Hilux Overdrive“ dizainu. Kaip teigiama pranešime, automobilis traukė ir daugelio pro šalį ėjusių praeivių dėmesį.

„Man pačiam patinka automobilio dizainas, o dar labiau patinka, kad jis džiugina žmones ir pritraukia dėmesį. Eilinį kartą suveikė Benedikto estetikos pajutimas“, – sako šturmanas.

Šiemet ekipažo startinė pozicija bus iki šiol aukščiausia ir varžybų pradžioje nebekils tokių problemų kaip suniokoti varžovų greičio ruožai, lėtesni, bet aukščiau reitinguoti ir lenkti neleidžiantys varžovai, ir panašiai.

„Iš tikro tikėjausi, kad mums bus duota vieta penkiasdešimtuke, bet praktiškai mus pastatė toje vietoje, kurią iškovojome pernai. Pernai likome 35-i, bet į priekį reikėjo užleisti kelis greitus praėjusiais metais nefinišavusius sportininkus. Džiaugiuosi, kad esame keturiasdešimtuke“, – sako A. Rudnickis.

„Dakaro“ ralis prasidės sausio 4-ą dieną Buenos Airėse. Iš ten per Pietų Amerikos dykumas, Andus lenktynininkai pasieks Ramųjį vandenyną, užsuks į Boliviją ir grįš atgal į Buenos Aires.