Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos boksininkė pasaulio čempionate iškovojo istorinę pergalę

15min.lt 2015.09.08 13:45

Istorinę pergalę Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio moterų bokso čempionate iškovojo Vaida Valskytė.

Istorinę pergalę Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio moterų bokso čempionate iškovojo Vaida Valskytė.

Ketvirtadienį svorio kategorijos iki 64 kg aštuntfinalio kovoje Vaida Valskytė vienbalsiu teisėjų sprendimu 3:0 nugalėjo Barbadoso atstovę Kimberly Gittens ir pateko į ketvirtfinalį.

Kovoje dėl medalių ir vietos tarp keturių pajėgiausių šios svorio kategorijos atlečių lietuvė susitiks su korėjiete Shim Hee-Jung, kuri aštuntfinalyje 3:0 nugalėjo italę Valentiną Alberti.

Kita Lietuvos boksininkė Ana Starovoitova dar pirmadienį svorio kategorijos iki 57 kg šešioliktfinalyje 0:3 pralaimėjo Mongolijos atstovei Ouny Nergui ir pasitraukė iš varžybų.

Iš viso kovas planetos moterų bokso pirmenybėse pradėjo 280 sportininkių iš 67-ių valstybių.

Pietų Korėjoje vykstančiame pasaulio bokso čempionate dalyvauja dvi Lietuvos sportininkės – Ana Starovoitova ir Vaida Valskytė. Pirmoji į čempionatą išvyko gavusi viską apmokantį kelialapį, antroji lėšų ieškojo iš privačių rėmėjų. V. Valskytė skundėsi Lietuvos bokso federacijos abejingumu ir abejotinais sprendimais, o federacija atkirto, kad pinigų nėra tiek daug, todėl į čempionatą vyksta labiausiai to nusipelniusi sportininkė.

Lietuvos žiniasklaidoje nuskambėjo 32-ejų metų boksininkės Vaidos Valskytės istorija. Moteris surengė specialią akciją kartu su labdaros ir paramos fondu „Talentų DNR“, kad surinktų 15 tūkst. litų – tokia suma yra reikalinga, kad sportininkė išvyktų į pasaulio čempionatą.

„Nepaisydama sporto funkcionierių abejingumo, sunkios šeimyninės padėties, tuščios kišenės, boksininkė nusprendė siekti savo tikslo, savo gyvenimo svajonės – dalyvauti Pasaulio bokso čempionate Pietų Korėjoje, Jeju saloje“, – taip į galimus rėmėjus kreipėsi paramos ieškanti V. Valskytė.