Naujienų srautas

Sportas2012.11.21 10:54

Olimpiniams prizininkams išdalijus TOK ženklelius prisimintos opiausios sporto problemos

Penkiems Londono olimpinių žaidynių prizininkams įteikti Tarptautinio olimpinio komiteto ženkleliai. Be apdovanojimų dar kartą aptartos ir Londono olimpinės žaidynės, kurios be aukštų Lietuvos sportininkų pasiekimų vėl atskleidė ir sporto problemas, praneša LRT televizijos laida „Šiandien“.

Penkiems Londono olimpinių žaidynių prizininkams  įteikti Tarptautinio olimpinio komiteto ženkleliai. Be apdovanojimų dar kartą aptartos ir Londono olimpinės žaidynės, kurios be aukštų Lietuvos sportininkų pasiekimų vėl atskleidė ir sporto problemas.

Penkiems Londono olimpinių žaidynių prizininkams tęsiasi apdovanojimų maratonas: antradienį jiems įteikti Tarptautinio olimpinio komiteto auksiniai, sidabrinis ir bronziniai ženkleliai. Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės prizą atsiėmė Lietuvoje kelias dienas viešintis treneris Jonathanas Ruddas. Pati sportininkė dabar intensyviai rengiasi gruodį vyksiančiam pasaulio trumpo baseino plaukimo čempionatui. Ketvirtadienį prasidėsiančias Europos pirmenybes ji praleis.

„Dalyvaujant Europos čempionate reiktų beveik savaitę nesitreniruoti. Taigi galimybė Europos čempionate laimėti medalius galėtų kainuoti apdovanojimus pasaulio pirmenybėse. Tai buvo sunkus sprendimas, bet tikiuosi, kad įrodysime, jog pasirinkome teisingai. Atvažiavau į Lietuvą pakalbėti ir apie planus Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Aptarėme su šalies plaukimo federacija, kaip ir kitiems keturiems Lietuvos plaukikams, kuriuos aš treniruoju, suteikti geras treniruočių sąlygas nuo dabar iki Rio de Žaneiro. Taip pat bendraujame su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu. Tai yra pagirtina, kad Plimutas komunikuoja su Lietuvos sporto organizacijomis“, – kalbėjo R. Meilutytės treneris Jonathanas Ruddas.

Be apdovanojimų Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Vykdomojo komiteto išplėstiniame posėdyje dar kartą aptartos ir Londono olimpinės žaidynės, kurios be aukštų Lietuvos sportininkų pasiekimų vėl atskleidė ir sporto problemas. Federacijos skundžiasi nepakankamu ir nestabiliu finansavimu, per mažu sporto organizacijų bendradarbiavimu, prastomis sporto bazėmis, medikų stygiumi, sportininkų socialinių garantijų nebuvimu.

Pasak graikų-romėnų imtynininko Aleksandro Kazakevičiaus, jo pasirinktoje sporto šakoje viena opiausių problemų – vadinamų „sparing partnerių“ stygius ir nepakankamas medicinos aptarnavimas. 

„Lietuvoje tikrai trūksta aukšto meistriškumo imtynininkų, dėl to tenka išvažiuoti į užsienį. Yra dar viena problema: kai išvykstame į užsienį, trūksta atstatymo – kad su mumis kartu važiuotų koks specialistas, masažuotojas ar daktaras“, – problemas vardijo olimpinio bronzos medalio laimėtojas Aleksandras Kazakevičius.

„Norėtųsi ir psichologą komandoje turėti, kad būtų medicininis aprūpinimas“, – atkreipė dėmesį olimpinio sidabro medalio laimėtojas Jevgenijus Šuklinas.

Jevgenijus Šuklinas dėl prastų treniruočių sąlygų dažnai priverstas treniruotis užsienyje. Kitą savaitę jis išvyksta į Portugaliją. Iš Vokietijos Budeslygos prieš kelias dienas grįžęs Aleksandras Kazakevičius šį savaitgalį žada pasirodyti Lietuvos sirgaliams – Tarptautiniame pasaulio čempiono Rimanto Bagdono imtynių turnyre žiūrovai išvys parodomąją jo ir nuolatinio varžovo Valdemaro Venckaičio dvikovą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi