Sportas

2015.02.12 21:38

Atsakymas dėl R. Berankio – jau greit

Ar Lietuva pirmąkart istorijoje olimpinėse žaidynėse turės tenisininką? Likus 50 dienų iki Londono žaidynių pradžios atsakymo dar nėra, bet sprendimas dėl vardinio kvietimo gali paaiškėti jau šį savaitgalį.

Ar Lietuva pirmąkart istorijoje olimpinėse žaidynėse turės tenisininką? Likus 50 dienų iki Londono žaidynių pradžios atsakymo dar nėra, bet sprendimas dėl vardinio kvietimo gali paaiškėti jau šį savaitgalį.

Lietuvos olimpinės delegacijos narių skaičius didėja kas savaitę – olimpinius A ir B normatyvus įvykdo vis daugiau mūsų šalies sportininkų, bet ne visiems lemta tai padaryti.

„Dar laukiame plaukikų galutinių rezultatų, nemažai lengvaatlečių siekia tapti olimpiečiais. Manau, į Londoną vyks 47–50 individualių sporto šakų atstovų. Labai tikimės olimpiadoje matyti ir Lietuvos krepšininkus“, – sakė Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentas Artūras Poviliūnas.

Tačiau jis negalėjo patvirtinti, kad 2012 metų žaidynėse pirmą kartą šalies olimpinio judėjimo istorijoje dalyvaus ir Lietuvos tenisininkas.

„Prašėme jam leisti Londone kovoti išimties tvarka. Vardinį kvietimą jam gali duoti, bet tiek pat šansų, kad pasakys: atsiprašome, niekuo negalime padėti“, – teigė LTOK vadovas.

– Kada bus atsakymas dėl R. Berankio? – lrytas.lt paklausė A. Poviliūno.

– Šiek tiek aiškumo bus po šio savaitgalio.

Vyksiu į šeštadienį rengiamą Liuksemburgo olimpinio komiteto 100-mečio minėjimą – ten žada būti Tarptautinės teniso federacijos (ITF) prezidentas ir Vasaros olimpinių sporto šakų asociacijos vadovas Francesco Ricci Bitti.

Jis greičiausiai galės atsakyti, ar lietuviui bus skirtas vardinis kvietimas, – tai įeina į jo kompetenciją.

– Kokia jūsų nuojauta?

– Rašėme ne vieną raštą ITF ir Tarptautiniam olimpiniam komitetui, aiškinome, kodėl dabar R. Berankis yra už reitingo šimtuko, kad prieš traumą jis buvo aštuntame dešimtuke.

Taip pat akcentavome, kad jis gauna olimpinio solidarumo stipendiją, yra vienas perspektyviausių šalies tenisininkų.

Bet žodžiai „išimties tvarka“ yra labai slidūs – neskyrus kelialapio, negali pykti ar ieškoti teisybės.

– Nemažai diskusijų sukėlė mintis, kad vardinį kvietimą reikėtų duoti ne po traumos atsigaunančiam R.Berankiui, o vis geriau kovojančiam Laurynui Grigeliui.

– Jei bus gautas kvietimas į olimpiadą, jis bus skirtas Lietuvos teniso sąjungai – ji ir turėtų spręsti, kam duoti kelialapį į Londoną.

Tačiau prašydama paremti siekius gauti vardinį kvietimą Teniso sąjunga ir mums, ir tarptautinėms organizacijoms siuntė raštus, kuriuose buvo minima R. Berankio pavardė. Todėl kol kas kovojame, kad būtų leista R. Berankiui dalyvauti olimpiadoje.