Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

D. Gailius apie „Neptūno“ kelią Eurolygoje: niekas mumis netikėjo

15min.lt 2015.09.08 13:45

Klaipėdos „Neptūnas“ šio sezono Eurolygoje tapo viena iš didžiausių staigmenų. Turnyro debiutantai namų arenoje parklupdė „Crvena Zvezda“ ir Valensijos „Basket“ ekipas ir tik po pratęsimo nusileido Pirėjo „Olympiacos“ komandai. Norėdami patekti į TOP-16 etapą klaipėdiečiai penktadienį bandys palaužti „Laboral Kutxa“ krepšininkus. Apie būsimą dvikovą ir Klaipėdos ekipos debiutą prestižiškiausiame žemyno turnyre Eurolygos svetainė kalbėjosi su klubo lyderiu Deividu Gailiumi.

Klaipėdos „Neptūnas“ šio sezono Eurolygoje tapo viena iš didžiausių staigmenų. Turnyro debiutantai namų arenoje parklupdė „Crvena Zvezda“ ir Valensijos „Basket“ ekipas ir tik po pratęsimo nusileido Pirėjo „Olympiacos“ komandai. Norėdami patekti į TOP-16 etapą klaipėdiečiai penktadienį bandys palaužti „Laboral Kutxa“ krepšininkus. Apie būsimą dvikovą ir Klaipėdos ekipos debiutą prestižiškiausiame žemyno turnyre Eurolygos svetainė kalbėjosi su klubo lyderiu Deividu Gailiumi.

– Sveikinimai po pergalės prieš Valensijos „Basket“. Jūs sustabdėte varžovus paskutinę minutę, o kokios buvo pagrindinės pergalės priežastys?

– Žinojome, kad Valensijos komanda yra gera, ir turime atiduoti 120 proc. jėgų, jeigu norime laimėti. Treneris turėjo gerą planą, ir mes darėme viską, kaip reikėjo, ir laimėjome. Tai buvo svarbi pergalė mums. Kai žaidžiame namuose, esame kita komanda nei išvykoje. Mes visada turime pilną areną – 5000 žmonių palaikymą.

– Jūsų ekipa yra labai stipri namuose – dvi pergalės ir pralaimėjimas Pirėjo ekipai tik po pratęsimo. Kas jus daro tokius stiprius prieš namų sirgalius?

– Dauguma mūsų yra iš Klaipėdos. Kai žaidi namuose, prieš savo šeimą ir draugus, tu atiduodi 150 proc. savęs. Mes augome kaip komanda, ir tai suteikė mums šansą žaisti Eurolygoje. Galbūt ateityje tokios galimybės neturėsime, bet norime parodyti, kad galime žaisti šiame lygyje ir įsirašyti į savo klubo ir miesto istoriją.

– Tai pirmasis jūsų Eurolygos sezonas. Ką jums reiškia debiutuoti Eurolygoje su savo gimtojo miesto komanda?

– Tai nuostabu. Manau, kad kiekvienas norėtų žaisti namuose, jeigu tiktai galėtų. Ypač Eurolygoje. Tai stipriausia Europos lyga, bet aš nesijaučiu čia naujas. Jaučiuosi gerai ir bandau parodyti, ką sugebu. Mes turime puikius žaidėjus ir labai gerą trenerį. Viskas yra nuostabu. Jaučiuosi laimingas žaisdamas namuose ir dalyvaudamas Eurolygoje.

– Kaip jaučiatės po kelių metų užsienyje žaisdamas „Neptūne“ su vietiniais žaidėjais?

– Tai skiriasi. Kai žaidi užsienyje, žmonės yra kitokie. Tai šiek tiek sunkiau. Čia tu apsuptas šeimos ir draugų. Visi tave palaiko ir gali žaisti geriausią įmanomą krepšinį.

– Jūsų komandoje net devyni klaipėdiečiai. Tai iš tiesų unikalu. Kaip jūs padedate prisitaikyti užsieniečiams Mustafai Skahurui ir Keithui Bensonui?

– Žinau, kad jiems nelengva, bet mes stengiamės padėti. Manau, kad Shakuras jaučiasi gerai. Mes kalbamės kiekvieną dieną. K. Bensonas yra naujas žaidėjas ir su mumis kol kas tik savaitė, bet viskas gerai. Jam dar reikia laiko prisitaikyti. Visus klaipėdiečius gerai pažįstu. Jeigu ir nesame žaidę kartu, tai bent jau pažinojome vienas kitą.

– Palaikymas namų arenoje yra neįtikėtinas. Kaip miestas reaguoja į jūsų pirmąjį sezoną Eurolygoje? Ar žmonės daug apie tai kalba?

– Taip, kaip niekada anksčiau! Visi mus žino ir kalba apie mus. Viskas pasikeitė šiai komandai. Negali niekur nueiti nepakalbintas. Visi nori apie mus žinoti.

– Jūsų laukia lemiamas susitikimas su Vitorijos „Laboral Kutxa“ ekipa. Kaip manote, ką turite padaryti, kad nugalėtumėte šią komanda?

– Žinome, kad tai gera komanda. Visi suprantame, kad, jeigu norime patekti į kitą etapą, turime iškovoti pergalę. Jeigu pralaimėsime, šansų bus nedaug. Turime žaisti savo žaidimą. Manau, kad galime nugalėti.

– „Neptūnui“ nesiseka žaisti išvykose. Manote, kad geras pasirodymas namuose gali vėliau pagerinti žaidimą ir išvykose?

– Mes esame jauna komanda, ir tai mūsų debiutinis sezonas Eurolygoje. Sunku žaisti išvykose. Tai visai kas kita nei namuose, kur mes savimi pasitikime. Vis tiek manau, kad mes laimėsime ir išvykose. Tikiuosi!

– Po šitiek metų žaidimo Europoje, ką manote apie Eurolygą? Kas jums labiausiai patinka?

– Tai geriausia lyga Europoje. Viskas čia yra puiku. Žaidžiau Europos taurėje ir nejaučiu didelio skirtumo. Tačiau esu laimingas žaisdamas Eurolygoje. Visi apie mus žino. Niekas netikėjo, kad galime taip žaisti. Mes bandome atiduoti viską, ką turime aikštėje. Iki šiol viskas klostosi gerai.

– Po penkerių rungtynių „Neptūnas“ vis dar turi galimybę patekti į kitą etapą. Ką toks pasiekimas reikštų jums ir klubui?

– Tai būtų nuostabu. Kai gavome galimybę žaisti Eurolygoje, dauguma žmonių galvojo, kad visi mus triuškins 30 taškų ir nelaimėsime nei vienų rungtynių. Po dviejų pergalių ir įtemptų rungtynių su „Olympiacos“ man džiugu matyti, kad visi pakeitė nuomonę. Asmeniškai man patekimas į TOP-16 būtų didžiausias pasiekimas karjeroje. Tas pats ir Klaipėdos miestui. Nežinau, net ką pasakyti. Niekas netikėjo, kad mes tai galime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi