Sportas

2014.11.19 16:31

Vilniuje startuoja didmeistrių ir mėgėjų šachmatų turnyrai

BNS 2014.11.19 16:31

Trečiadienį Lietuvos sostinėje prasideda du šachmatų turnyrai – Baltijos zoninio turnyro Vilniaus etapas ir „Vilnius Open 2014“.

Trečiadienį Lietuvos sostinėje prasideda du šachmatų turnyrai – Baltijos zoninio turnyro Vilniaus etapas ir „Vilnius Open 2014“.

Turnyras, kuriame dalyvaus didmeistriai ir tarptautiniai meistrai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos, vadinamas vienu stipriausiu kada nors Lietuvoje vykusiu turnyru.

Kitame turnyre varžysis per 50 įvairaus meistriškumo šachmatininkų.

Baltijos zoninis turnyras, kurį kuruoja pats Tarptautinės šachmatų federacijos prezidentas Kirsanas Iliumžinovas, surinko itin aukšto lygio šachmatininkus. Kiekviena Baltijos valstybė deleguoja po keturis šachmatininkus, o iš viso bus sužaisti trys etapai.

Pirmasis etapas vasaros pabaigoje vyko Liepojoje (Latvija), trečiąjį rengs Estija. Visų etapų nugalėtojui atiteks kelialapis į pasaulio čempionatą.

Pirmame etape tarptautinis didmeistris (TD) Aloyzas Kveinys užėmė trečią vietą, Šarūnas Šulskis (TD) – ketvirtą, tarptautinis meistras (TM) Tomas Laurušas – penktą, o Mindaugas Beinoras (TM) liko dešimtas tarp dvylikos dalyvių. Turnyre nugalėjo Latvijos šachmatininkas Igoris Kovalenka (TD), antroji vieta atiteko latviui Artūrui Neikšanui (TD).

„Tokio lygio turnyro Lietuvoje nebuvo jau daug metų. Mūsų šachmatininkų tikslas – sužaisti ne blogiau nei Liepojoje bei pabandyti prilygti labai aukšto lygio Latvijos atstovui I.Kovalenkai“, – kalbėjo Lietuvos šachmatų federacijos (LŠF) direktorius Arvydas Baltrūnas.

Būtent LŠF direktorius ir sugalvojo šalia Baltijos zoninio organizuoti įvairaus meistriškumo šachmatų mėgėjų turnyrą, kuris vadinasi „Vilnius Open 2014“. Jame jau užsiregistravo per penkiasdešimt dalyvių. „Norėjome, kad šachmatų mylėtojai ne tik stebėtų aukšto lygio žaidėjų partijas, bet ir patys turėtų galimybę pažaisti“, – sakė A. Baltrūnas.

Tarp užsiregistravusių į „Vilnius Open 2014“ yra ir Andrejus Kovaliovas (TD) iš Baltarusijos, Vaidas Sakalauskas (TM) bei nemažai kitų žinomų šachmatininkų.

Abu turnyrai vyks Jasinskio g. 10 esančioje konferencijų salėje. Pradžia – 16.30 val.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.