Sportas

2014.11.18 12:48

Paskutines šių metų rungtynes Lietuvos futbolo rinktinė sužais Kijeve

BNS 2014.11.18 12:48

Lietuvos futbolo rinktinė laižosi žaizdas po skaudaus (0:4) pralaimėjo UEFA EURO 2016 pirmenybių atrankos mačo šeštadienį Šveicarijoje baigė pasirengimą paskutiniam jėgų išbandymui šiemet. Antradienį dešimtose 2014-ųjų rungtynėse lietuviai kontroliniame mače Kije žais su Ukrainos vienuolike.

Lietuvos futbolo rinktinė laižosi žaizdas po skaudaus (0:4) pralaimėjo UEFA EURO 2016 pirmenybių atrankos mačo šeštadienį Šveicarijoje baigė pasirengimą paskutiniam jėgų išbandymui šiemet. Antradienį dešimtose 2014-ųjų rungtynėse lietuviai kontroliniame mače Kije žais su Ukrainos vienuolike.

Pasak pranešimo, mače su ukrainiečiais Lietuvos rinktinės laukia du priverstiniai pakeitimai. Po rungtynių Sankt Galene su rinktine atsisveikino vartininkas Giedrius Arlauskis, kuriam atsinaujino trauma. Saugui Gediminui Vičiui teko netikėtai palikti Kijevą ir vykti namo dėl šeimyninių aplinkybių.

Ukrainoje penkerius metus žaidęs saugas Saulius Mikoliūnas taip pat negalės padėti komandai, nes taip ir neatsigavo po traumos, dėl kurios Šveicarijoje galėjo būti tik stebėtojas.

Dvikovos išvakarėse Lietuvos komanda aplankė dvi visiškai skirtingų kategorijų istorinių mūšių vietas. Kijevo centre futbolininkai turėjo galimybę gyvai pamatyti Nepriklausomybės aikštę. Nors Maidane gyvenimas grįžo į įprastas vėžes, tačiau apie tragiškus įvykius dar liudija atminimo simbolika žuvusiems tiek šioje vietoje praėjusią žiemą, tiek kariniame konflikte Rytų Ukrainoje.

Vakare rinktinės žaidėjai jau kaupėsi treniruotei ir išplėtė akis įžengę į įspūdingo dydžio Kijevo olimpinį stadioną. 70 tūkstančių žiūrovų talpinančioje arenoje 2012 metais vyko taikingos Europos futbolo čempionato kovos ir jų kulminacija – finalo rungtynės tarp Ispanijos ir Italijos.

Šį kartą ažiotažas – gyventojų skaičiumi visai Lietuvai prilygstančio Kijevo standartais – nėra didelis. Vietos žurnalistai spėjo, kad dėl žvarbaus oro, kontrolinių rungtynių statuso ir vėlyvo laiko į stadioną turėtų susirinkti apie 20 tūkst. žiūrovų.

Lietuvos rinktinės trenerį Igorį Pankratjevą kelionė į Kijevą sugrąžino laike atgal. Jis čia ne kartą rungtyniavo legendinio Vilniaus „Žalgirio“ gretose, o daugiau prieš du dešimtmečius jau žaidė Kijevo „Dinamo“ ekipoje.

Pastarojoje komandoje lietuvį treniravo ne kas kitas, o dabartinis Ukrainos rinktinės treneris Michailas Fomenka. Vėliau I. Pankratjevas dar kelerius metus praleido kitose Ukrainos komandose, o ryšį su šia šalimi išsaugojo ir dėl iš čia kilusios žmonos.

„Atvykti į šią šalį visada malonu. Ar bijojome? Jokiu būdu. Kitaip nebūtume važiavę. Šiek tiek jaudulio yra, tačiau tai tik dėl artėjančių rungtynių, – į vietos žurnalistų klausimus atsakinėjo I. Pankratjevas. – Laukia sunkios rungtynės su pajėgia komanda. Po paskutinių rungtynių prireikė atsigauti fiziškai ir psichologiškai. Tačiau varžovų nebijome, kausimės. Nors rungtynės kontrolinės, norime pasiekti rezultatą.“

Rinktinės kapitonas Tadas Kijanskas teigė, kad skaudus paskutinių rungtynių rezultatas ir jaučiamas nusivylimas įpareigoja bei papildomai motyvuoja: „Šiose rungtynėse galėsime reabilituotis prieš savo aistruolius ir prieš pačius save. Turime įrodyti, kad tos rungtynės su šveicarais buvo labiau atsitiktinumas, kuris ateityje nepasikartos. Manau, kad vyrai padarė išvadas. Stengsimės pasirodyti daug geriau. Norime pozityviu rezultatu užbaigti metus.“

Pasak saugo Manto Kuklio, norėtųsi pademonstruoti tokį žaidimą, kokio nepavyko parodyti Šveicarijoje: „Reikia nebijoti bandyti žaisti savo futbolą, nebijoti klysti. Be klaidų nebus ir gerų epizodų. Ukraina – pirmajame reitingo dvidešimtuke, todėl bus labai sunku. Jie žaidžią gerą, fizine jėga paremtą futbolą. Turime reabilituotis po paskutinių rungtynių ir parodyti charakterį.“

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.