Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuva rengs Europos jaunučių krepšinio čempionatą

ELTA 2015.09.08 13:45

Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinio (FIBA Europe) valdyba savaitgalį Miunchene (Vokietija) patvirtino, kad kitų metų Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatas vyks rugpjūčio 6–16 dienomis Kaune.

Tarptautinės krepšinio federacijos Europos padalinio (FIBA Europe) valdyba savaitgalį Miunchene (Vokietija) patvirtino, kad kitų metų Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionatas vyks rugpjūčio 6–16 dienomis Kaune.

„Labai smagu, kad „FIBA Europe“ vėl įvertino Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) organizacinius sugebėjimus. O mes, savo ruožtu, siekiame parodyti, kad ir jaunimo krepšinio turnyrai gali būti rentabilūs, jau nekalbant apie įvairiapusę naudą visai šaliai“, – sakė LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas, priklausantis ir „FIBA Europe“ valdybai.

Pasak M. Špoko, išgirdusi „FIBA Europe“ pasiūlymą, LKF kreipėsi į Kūno kultūros ir sporto departamentą (KKSD) bei Kauno miesto savivaldybę ir gavo jų pritarimą. LKF taip pat numatė iškart kelis tikslus. Vienas jų – populiarinti krepšinį ir suteikti galimybę šalies jauniesiems krepšininkams bei aistruoliams pamatyti jaunuosius Europos krepšinio talentus. Kitas tikslas – pasitikrinti savo kompetenciją ir kvalifikaciją organizuojant tarptautinius turnyrus.

„Keli pastarieji jaunimo čempionatai Lietuvos krepšinio federacijai, kiek žinau, buvo nuostolingi, tačiau mes puikiai prisimename, kad 2009-aisiais taip pat Kaune vykęs jaunučių čempionatas buvo rentabilus ir sukėlė didžiulį krepšinio aistruolių susidomėjimą. Kitais metais Vilniuje vykęs 18-mečių čempionatas net pasiekė Europos jaunimo čempionatų lankomumo rekordą. Norime parodyti, kad tai nebuvo atsitiktinumas, ir suteikti naudos visai valstybei“, – sakė M. Špokas.

Pasak LKF generalinio sekretoriaus, numatytas Europos jaunučių čempionato biudžetas yra 1,2 mln. litų (kiek mažiau nei 350 tūkst. eurų). Pagal sudarytą LKF sąmatą, 1 mln. turėtų likti Kaune.

„Kalbame apie arenas, logistiką, viešbučius, aprūpinimą ir panašius dalykus, kuriems bus išleista ši suma, tačiau taip pat labai svarbu, kad PVM ir kitokie mokesčiai eis tiesiai į Lietuvos valstybės biudžetą, jau nekalbant apie tai, kiek šalyje pinigų per dvi savaites išleis atvykusios komandos, teisėjai, jaunųjų krepšininkų tėvai ir artimieji“, – sakė M. Špokas, pabrėždamas didžiulį Kauno savivaldybės norą prisidėti prie čempionato organizavimo.

Negana to, čempionato dalyviai, kaip rodo praktika, mielai atvyksta į tarptautinius turnyrus, rengiamus čempionatą organizuojančioje šalyje.

„Tai papildomos lėšos, kurios lieka mūsų valstybėje. Be to, daugiau patirties bei pasitikėjimo gauna ir mūsų jaunieji krepšininkai, kurie ateityje papildys mūsų vyrų nacionalinę rinktinę. Ugdyti deramą pamainą nacionalinei rinktinei – dar vienas mūsų tikslų, prie kurio siekimo prisidės Europos jaučių čempionato organizavimas“, – sakė LKF generalinis sekretorius.

2009-aisiais Lietuvos jaunučių rinktinė Europos čempionate, kuris vyko Kaune, užėmė antrąją vietą, o po poros metų žemyno pirmenybėse, kurios vyko Latvijoje (Ventspilyje) ir Lietuvoje (Panevėžyje ir Vilniuje), tenkinosi 11-ąja vieta.

2015 metų Europos jaunučių vaikinų čempionato burtai bus traukiami lapkričio 30 dieną Budapešte (Vengrijoje).