Sportas

2015.09.08 13:45

Už ringo virvių – ir palengvėjimas, ir įsiūtis

Mindaugas Augustis, DELFI.lt2015.09.08 13:45

„Dvikovos baigtis – nesąmonė“, – DELFI rėžė Ingaras Storsve. Norvegijos kovotojas griežė dantį ant Lietuvos teisėjų, pagailėjusių jam pergalės prieš paskutinį kartą karjeroje į ringą kopusį Kęstutį Smirnovą. Kariuomenėje tarnaujantis vaikinas nebuvo vienintelis mišrių kovos menų „KOK Hero's“ turnyro dalyvis iš užsienio, liejęs apmaudą dėl teisėjų sprendimų.

„Dvikovos baigtis – nesąmonė“, – DELFI rėžė Ingaras Storsve. Norvegijos kovotojas griežė dantį ant Lietuvos teisėjų, pagailėjusių jam pergalės prieš paskutinį kartą karjeroje į ringą kopusį Kęstutį Smirnovą. Kariuomenėje tarnaujantis vaikinas nebuvo vienintelis mišrių kovos menų „KOK Hero's“ turnyro dalyvis iš užsienio, liejęs apmaudą dėl teisėjų sprendimų.

Įsitikinęs savo pranašumu

Šeštadienį lietuviai Vilniuje kovotojams iš svetur leido laimėti tik dvi kovas iš trylikos, bet I. Storsve įsitikinęs, kad šis skaičius turėjo būti didesnis.

27-erių norvegas pirmame raunde turėjo gintis nuo vienuolika metų vyresnio šakiečio atakų parteryje, bet antrame raunde perėmė iniciatyvą ir mėgino priblokšti K. Smirnovą jo paties ginklu – sprando laužimu. Išsekus akistatos laikui teisėjai paskelbė lygiąsias.

„Aš gerbiu Kęstutį kaip kovotoją, bet tai buvo aiški mano pergalė. Pasiruošimui skyriau visą savo laisvalaikį, liekantį nuo tarnybos kariuomenėje, dominavau ringe ir turėjau laimėti. Viduje aš niekaip kitaip šios kovos ir nevertinu, tik kaip pergalę“, – dėstė I. Storsve, kurį tribūnose triukšmingai palaikė gausus būrys ginklo brolių iš Norvegijos.

Tuo metu K. Smirnovas dėl nepavykusio bandymo pergalingai atsisveikinti su ringu pernelyg nesigraužė.

„Norėjau kitaip baigti kovą, bet varžovas buvo patyręs, stiprus, gerai mane išanalizavęs, žinojo, ką aš darysiu, o man jis buvo visiškai nežinomas. Todėl dvikovoje buvo tiek daug žvalgybos ir jokių rezultatų. Pirmame raunde turėjau galimybę, galėjau atlikti keletą skausmingų veiksmų, bet priešininkas gaudėsi tiek stovėsenoje, tiek parteryje ir apsigynė“, – DELFI pasakojo praėjusiame dešimtmetyje vienu garsiausių šalies kovotojų buvęs veteranas.

Tiesa, jo varžovas vis dėlto nebuvo toks patyręs, kaip galvoja K. Smirnovas. Pats I. Storsve DELFI teigė profesionalų ringe pasirodęs tik trečią kartą, be to, po kelerių metų pertraukos.

Bet aktyviau grumtis K. Smirnovui neleido prieš šešerius metus patirtos motociklo avarijos, dėl kurios jis ilgam buvo sustabdęs savo karjerą, pasekmės.

„Po avarijos man skauda kairį petį, todėl galėjau mušti tik dešine. O toks pavienis smūgis be pratęsimo duoda mažai naudos“, – sakė K. Smirnovas.

Kuo tašką didžiajam sportui padėjęs kovotojas planuoja užsiimti toliau?

„Turiu daug veiklos: vadovauju penkioms organizacijoms, esu Lietuvos graplingo federacijos prezidentas. Šiemet surengėme šalies čempionatą, Kaune organizuosime Europos taurės varžybas. Veiklos tikrai yra. O dar šeima, dukros“, – dėl ateities nesijaudino K. Smirnovas, antrą kadenciją einantis Šakių rajono savivaldybės tarybos nario pareigas.

Susipliekė ir treneriai

Kaip ir I. Storsve, apniukusiu veidu iš „Siemens“ arenos traukė Matthiasas Ibbsas.

Olandas iš pažiūros niekuo nenusileido Karoliui Liukaičiui, todėl išgirdęs teisėjų verdiktą po kovos negalėjo patikėti savo ausimis.

Kol pralaimėjęs sportininkas kraipė galvą ir karčiai šypsojosi, jo treneris ringo kampe emocijas reiškė dar energingiau. Prie svečio prišokęs K. Liukaičio sekundantas puolė priešgyniauti olandui, bet aistras pavyko laiko numaldyti.

Iš viso vienokiais ar kitokiais teisėjų sprendimais šeštadienį baigėsi 8 kovos iš 13: pergalėmis buvo apdovanoti penki lietuviai, paskelbtos dvejos lygiosios, ir tik vienintelis moldavas Stanislavas Renica įtikino skirti jam pergalę prieš Deividą Danylą.

Užsitarnavo padorų honorarą

Laukti teisėjų sprendimo neprireikė baigiamojoje vakaro dvikovoje pasirodžiusiam Sergejui Maslabojevui.

Po atsargaus pirmo raundo antrajame sunkiasvoris iš Klaipėdos nokautavo moldavą Pavelą Voroniną. Pats lietuvis neslėpė palengvėjimo dėl tokios akistatos atomazgos, mat Lietuvos mišrių kovos menų ringe jis nebuvo kovojęs trejus metus.

„Galvojau, kad namų sienos man tik sukels papildomo spaudimo, todėl pasirodymas nebus pats geriausias. Bet išsisukau iš situacijos ir išėjo visai neblogai“, – įvertino S. Maslabojevas.

Anot atleto, laukti jo kovos Vilniuje teko taip ilgai, nes anksčiau nepavykdavo sutarti finansinių sąlygų su tarptautinius turnyrus organizuojančia Lietuvos bušido federacija (LBF).

„Turiu iš sporto gyventi, šeimą išlaikyti. Turėjau rinktis tuos variantus, kurie man labiau apsimokėjo finansiškai, kur siūlė didesnį honorarą. Viskas – dėl šeimos. Dabar alternatyvų irgi yra, bet gavau pasiūlymą, kurio negalėjau atsisakyti. Radome kompromisą, tikiuosi, federacija juo irgi patenkinta“, – aiškino klaipėdietis.

Padaręs pauzę mišrių kovos menų turnyruose, jis bandė jėgas bokso ir tailandietiško bokso varžybose. Su trispalve kepurėle prieš kovas nesiskiriantis sportininkas pasakojo darantis reklamą ir visai šaliai.

„Aš kruvinu darbu pasiekiau visas savo pergales. Važinėjau į mėgėjų varžybas, už kurias niekas pinigų nemokėdavo, kėliau lygį, garsinau vardą. Kai nuvykau į pasaulio tailandietiško bokso čempionatą, mus jau pažino, kalbėjo, kad tai tie iš Lietuvos, kad jie atvažiavo medalio. Visas kovos menų pasaulis mane žino, o Lietuvoje buvau kažkaip pradingęs“, – pastebėjo S. Maslabojevas.

Kaip ir jis, šeštadienį savo dvikovas anksčiau laiko baigė Mindaugas Verzbitskas, Remigijus Morkevičius, Tomas Pakutinskas.

Tiesa, pastarasis stojo prieš paskutinę akimirką iš Latvijos atsiųstą varžovą: su T. Pakutinsku turėjo kovoti turkas Umitas Polatas, bet jį pakeitė Jurijus Višnevskis. Žiūrovams permainos į naudą neišėjo: oponentą lietuvis sudorojo pačioje pirmo raundo pradžioje užlaužęs jam sprandą – lygiai taip pat, kaip tą patį J. Višnevskį buvo įveikęs praėjusiais metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.