Sportas

2014.11.14 17:15

Sporto mokslininkai susibūrė į Lietuvos sporto mokslo ekspertų tarybą

BNS 2014.11.14 17:15

Kūno kultūros ir sporto (KKSD) departamente penktadienį susirinkę didžiausių sporto ir sveikatingumo krypties Lietuvos universitetų vadovai ir atstovai, sutarę su Kūno kultūros ir sporto departamentu, nutarė sudaryti Lietuvos sporto mokslo ekspertų tarybą.

Kūno kultūros ir sporto (KKSD) departamente penktadienį susirinkę didžiausių sporto ir sveikatingumo krypties Lietuvos universitetų vadovai ir atstovai, sutarę su Kūno kultūros ir sporto departamentu, nutarė sudaryti Lietuvos sporto mokslo ekspertų tarybą.

Šios sporto mokslininkų grupės tikslas bus patarti departamentui dėl kūno kultūros ir sporto politikos įgyvendinimo, dalyvauti rengiant teisės aktus ir teikti mokslines išvadas. Pirmininku išrinktas Lietuvos sporto universiteto rektorius, prof. hab. dr. Albertas Skurvydas.

„Esame šios idėjos iniciatoriai, nes tiek savo kasdieniuose darbuose, tiek rengiant tam tikrų pokyčių gaires matome ekspertinės nuomonės, požiūrio iš šalies, patarimo ir įvertinimo poreikį. Taip mes norime dar labiau praplėsti ir sustiprinti departamento specialistų kompetenciją. Matome ir tokio bendradarbiavimo naudą abiem pusėms – mokslininkai mus konsultuos, o mes, formuodami jiems užduotis, pritrauksime juos arčiau realių, praktinių problemų. Džiaugiuosi ir esu dėkingas mokslininkams už šios idėjos palaikymą ir pritarimą“ – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Edis Urbanavičius.

Naujosios tarybos pirmininko prof. hab. dr. A. Skurvydo teigimu, tarybos tikslas ir misija bus padėti departamentui įgyvendinti sporto strategiją ir paskatinti pažangą sporto politikoje, remiantis naujausiomis mokslo žiniomis. Pasak jo, taryba ne tik analizuos esamą situaciją, bet ir siūlys tam tikras naujoves, pagrįstas pažangiausiu, naujausiu moksliniu požiūriu.

Pasak pranešimo, atsižvelgus į Lietuvos sporto, Lietuvos edukologijos, Mykolo Romerio bei Vilniaus universitetų pateiktus kandidatus ir šiandien dalyvavusių atstovų bendru sutarimu sudaryta tokios sudėties Taryba: pirmininkas – prof. hab. dr. A. Skurvydas, sekretorius – Lietuvos sporto universiteto kancleris h. prof. Mindaugas Balčiūnas, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sporto instituto vadovas prof. m.m.dr. Rimtautas Gudas, Lietuvos edukologijos universiteto Sporto metodikos katedros vedėjas prof. hab. dr. Kazimieras Milašius, Mykolo Romerio universiteto Sveikatos ir sporto centro vedėjas prof. hab. dr. Algirdas Raslanas, Lietuvos sporto universiteto Senato pirmininkas prof. dr. Aleksas Stanislovaitis, Lietuvos edukologijos universiteto Sporto ir sveikatos fakulteto dekanas, Senato pirmininkas prof. dr. Audronius Vilkas, Vilniaus universiteto Sveikatos ir sporto centro direktorė doc. dr. Ramunė Žilinskienė.

Pirmasis tarybos posėdis planuojamas gruodžio mėnesį, kuriame bus tvirtinamas darbo reglamentas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.