Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo rinktinės stovykloje Šveicarijoje – pozityvios naujienos

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos futbolo rinktinės stovykloje Ciuriche prieš artėjančią 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyro dvikovą su pasaulio pirmenybių dalyve Šveicarija – pozityvios nuotaikos. Komanda jau treniruojasi pilnaverte sudėtimi ir po truputį derina žaidimo elementus, kurie bus reikšmingi šeštadienio rungtynėse.

Lietuvos futbolo rinktinės stovykloje Ciuriche prieš artėjančią 2016 metų Europos futbolo čempionato atrankos turnyro dvikovą su pasaulio pirmenybių dalyve Šveicarija – pozityvios nuotaikos. Komanda jau treniruojasi pilnaverte sudėtimi ir po truputį derina žaidimo elementus, kurie bus reikšmingi šeštadienio rungtynėse.

Rinktinės išankstiniame grafike buvo numatytas vėlyvas treniruočių laikas, tačiau atsižvelgus į oro sąlygas ir gero apšvietimo trūkumą (ryškių šviesų čia neleidžiama įrengti dėl greta esančio oro uosto) nutarta pratybas surengti vidurdienį.

Su pakeitimu neprašauta – komandai neteko taškytis balose, nes antradienio vakarą ir naktį Ciuriche pliaupė lietus. Trečiadienį rinktinė jau galėjo pasidžiaugti pagaliau pro niūrius debesis išlindusia saule bei pakilusiu termometro stulpeliu.

Po truputį šviesėja ir po traumų į rinktinę atvykusių žaidėjų perspektyvos. Tiek Giedrius Arlauskis, tiek Saulius Mikoliūnas ir Deivydas Matulevičius dvi treniruotes iš eilės sportavo kartu su kitais komandos draugais.

Pilnavertė sudėtis leido treneriams sėkmingiau išbandyti žaidybinius elementus, kurie bus naudingi rungtynėse. „Treneriai akcentavo, kad praradę kamuolį šveicarai nori greitai jį susigrąžinti. Todėl repetavome kaip kuo greičiau išeiti į puolimą“, – kalbėjo vienas rinktinės naujokų Donatas Kazlauskas.

Pasak gynėjo Vaido Slavicko, svarbiausia šeštadienį bus sėkminga rungtynių pradžia. „Be abejo, galima tikėtis didelio spaudimo. Svarbu atsilaikyti pirmas 15 minučių, tada viskas turėtų nurimti ir būti lengviau. Šiose rungtynėse mes stengsimės priešpastatyti drausmingą gynybą ir žaidimą visų rungtynių metu. Manau, kad lygiosios nebūtų blogas variantas“, – kalbėjo „Ceahlaul“ (Rumunija) klubo gynėjas.

Tarsi geras pranašas, lietuviams palankią prognozę pateikė ir sutiktas vietinio FC „Kloten“ klubo aikštyno, kur treniruojasi mūsiškiai, prižiūrėtojas. „Sužaisite lygiosiomis 1:1. Jums nėra ko prarasti, o mūsų rinktinei būtina laimėti. Turime ir problemų gynyboje“, – nedvejodamas mintis išdėstė pagyvenęs šveicaras.

Penktadienį Lietuvos komandos dar laukia treniruotė rungtynių stadione Sankt Galene. Europos čempionato atrankos dvikova su Šveicarija vyks lapkričio 15 dieną Sankt Galeno mieste.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, lygiosios, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Anglija                    3 3 0 0  8:0  9

2. Slovėnija                  3 2 0 1  3:1  6

3. Lietuva                    3 2 0 1  3:2  6

4. Šveicarija                 3 1 0 2  4:3  3

5. Estija                     3 1 0 2  1:2  3

6. San Marinas                3 0 0 3  0:11 0

Prancūzijoje vyksiančiame 2016 metų Europos futbolo pirmenybių finaliniame etape pirmą kartą dalyvaus 24 rinktinės, o turnyro šeimininkė atleista nuo atrankos varžybų. Dėl likusių 23 kelialapių kovos 53 Senojo žemyno komandos, suskirstytos į devynias atrankos grupes.

Dvi geriausios grupių rinktinės ir sėkmingiausiai pasirodžiusi tarp trečiojoje pozicijoje likusių ekipų iš karto pateks į finalinį UEFA Euro 2016 (birželio 10 – liepos 10 d.) futbolo čempionato etapą. Dėl likusių keturių vietų atkrintamosiose varžybose kovos aštuonios trečiąsias vietas grupėse užėmusios vienuolikės.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.