Sportas

2014.11.13 15:53

Boksininkė V. Valskytė: dar vasaros pabaigoje netikėjau, kad svajonė išsipildys

ELTA2014.11.13 15:53

32-ejų metų Lietuvos boksininkė Vaida Valskytė ketvirtadienį išskrido į Pietų Korėją, kur pirmąjį kartą dalyvaus pasaulio čempionate. Sporto institucijų paramos nesulaukusi sportininkė tik prieš kelias savaites sužinojo apie atsiradusią galimybę startuoti planetos pirmenybėse.

32-ejų metų Lietuvos boksininkė Vaida Valskytė ketvirtadienį išskrido į Pietų Korėją, kur pirmąjį kartą dalyvaus pasaulio čempionate. Sporto institucijų paramos nesulaukusi sportininkė tik prieš kelias savaites sužinojo apie atsiradusią galimybę startuoti planetos pirmenybėse.

„Šis čempionatas – tam tikro gyvenimo etapo svajonė, bet ne viso gyvenimo. Turėjau tikslą sudalyvauti pasaulio čempionate. Dar vasarą netikėjau, kad tai pavyks, buvau pesimistiškai nusiteikus dėl finansinės padėties, bet atsirado žmogus, kuris įžiebė svajonę, ir ji išsipildė. Esu dėkinga jam ir kitiems žmonėms, kurie perėmė pradėtą darbą“, – pasakojo V. Valskytė.

Kelionei reikalingus 15 tūkst. litų padėjo surinkti paramos fondas „Talentų DNR“ ir paprasti šalies gyventojai. Prieš skrydį Vilniaus oro uoste su auklėtine buvo ir jos treneris, žinomas Lietuvos boksininkas, Juozas Juocevičius.

„Bokse daug kas priklauso nuo burtų. Iškart galima ištraukti silpnesnį varžovą arba čempionę. Galima pralaimėti pirmajame rate, galima ir trečiajame. Antro šanso niekas neduoda, pralaimėjai – ir viskas. Labai svarbi bus pirmoji kova. Jei ją pavyktų laimėti, tada psichologiškai pasidarytų lengviau. Tikėkimės, kad Vaida susitvarkys su jauduliu“, – sportininkės galimybes vertino J. Juocevičius.

J. Juocevičius yra Europos ir SSRS čempionas, o visoje jo įspūdingoje karjeroje – 200 kovų.

„Mano treneris buvo labai techniškas, aklai nepuldavo savo varžovų, todėl mėgstu tokį boksą“, – sakė V. Valskytė.

„Vaida yra techniška, labai darbšti. Man kartais tenka ją stabdyti treniruotėse. Mane pasaulyje vadindavo techniškiausiu pasaulio boksininku, todėl tai, ką mokėjau, stengiuosi dabar perduoti savo auklėtinei. Be to, abu esame kairiarankiai, ir tai yra šioks toks pliusas. Vaida dar turi labai stiprų smūgį, kuriuo ne kiekvienas gali pasigirti“, – pasakojo J. Juocevičius.

V. Valskytė džiaugėsi, kad, nepaisant didelio krūvio ir darbo, ji spėjo pasiruošti svarbiausioms metų varžyboms.

„Dar daug kas priklauso nuo varžovių, nes kartais nepavyksta boksuotis, kaip suplanavai. Fiziškai esu gerai pasirengusi, sunkiau gali būti nusiteikti psichologiškai“, – pridūrė V. Valskytė.

Lietuvos bokso federacija V. Valskytei atsuko nugarą. Argumentuodami, kad boksininkė šiemet nedalyvavo jokiose varžybose, ji atsisakė paremti sportininkę.

„Jie dirba ne boksui, o sąskaitų suvedinėjimui. Dabartinis federacijos generalinis sekretorius Antanas Arėška man keršija už praeities skaudulius, bet prie ko čia V. Valskytė?“ – retoriškai klausė J. Juocevičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.