Sportas

2015.02.12 21:36

R. Navardauskas išvyksta į JAV, kur susipažins su komandos naujokais

ELTA 2015.02.12 21:36

Ne vieną skambią pergalę praeitą sezoną padovanojęs Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas baigė atostogas gimtinėje ir išskrido į JAV, kur su „Garmin-Sharp“ komanda pradės pasiruošimą naujam sezonui.

Ne vieną skambią pergalę praeitą sezoną padovanojęs Lietuvos dviratininkas Ramūnas Navardauskas baigė atostogas gimtinėje ir išskrido į JAV, kur su „Garmin-Sharp“ komanda pradės pasiruošimą naujam sezonui.

Prieš išvykdamas R. Navardauskas žurnalistams pripažino, kad poilsis buvo intensyvus.

„Atostogauju kaip visi normalūs žmonės. Po pasaulio čempionato grįžau į Lietuvą, šiek tiek pabuvau Ispanijoje. Kuomet Lietuvoje mažai būnu, tai čia atsiranda nemažai reikalų, darbų ir per mėnesį reikia viską padaryti. Poilsis, nors ir be dviračio, išeina intensyvus“, – teigė R. Navardauskas.

Šiais metais „Garmin-Sharp“ komanda susijungė su italų „Cannondale“ ekipa. „Cannondale“ gamykla yra įsikūrusi JAV, todėl buvo nuspręsta siekti bendrų tikslų su „Garmin-Sharp“ komanda. Kad susipažintų su naujais komandos nariais, R. Navardauskas šiemet į JAV vyksta anksčiau.

„Mūsų komandos sudėtis labai pasikeitė, todėl skrendame į JAV anksčiau, kad vieni su kitais susipažintume. Turėsime daugiau pramoginio laiko, aplankysime „Cannondale“ gamyklą, pasisemsime informacijos. Komanda visą laiką ieško rėmėjų, galbūt komandoms yra per brangu išlaikyti dviratininkus ir jos nusprendė sujungti savo jėgas. Komandų sujungimas nėra jokia naujiena, todėl man gal bus dar linksmiau ir įdomiau“, – aiškino R. Navardauskas.

Lietuvos dviratininkas atskleidė, kad jo komandoje nėra išskiriami favoritai ar lyderiai.

„Visos komandos tikslas yra žiūrėti į priekį, siekti gerų rezultatų, o kuris dviratininkas pasirodys geriausiai, nėra svarbu“, – pabrėžė lietuvis.

Nuo 2011 metų JAV ekipai atstovaujantis lietuvis išskyrė gerą „Garmin-Sharp“ politiką, leidžiančią atsiskleisti jauniems dviratininkams.

„Patys geriausi dviratininkai turi galimybių rinktis komandą, kurioje galėtų būti lyderiais, o pas mus atvyksta jauni sportininkai, kurie anksčiau būdavo „darbininkai“. Neretai jie gauna progą sublizgėti ir tapti žinomais. Prie mūsų komandos prisijungė pasaulio jaunimo ir jaunių čempionatų prizininkai, pažiūrėsim, kaip jie šiemet atrodys“, – pasakojo R. Navardauskas.

Su „Garmin-Sharp“ ekipa lietuvis pratęsė kontraktą iki 2016 metų sezono pabaigos.

„Komanda gali pratęsti kontraktą pagal savo galimybes. Geriausias amžius sportininkams yra 27-28 metai. Man yra 26-eri, todėl ir kontraktas galios dvejus metus, – kalbėjo R. Navardauskas. – Po to žiūrėsime, kokie yra rezultatai ir, jeigu reikės, pratęsime kontraktą ilgesniam laikotarpiui. Šiuo metu man dvejų metų kontraktas yra labai geras“.

Lietuvos dviratininkas, kuris praėjusį sezoną laimėjo „Tour de France“ lenktynių etapą, tikisi pakartoti pernykštę sėkmę.

„Džiaugiuosi praėjusiu sezonu, nes pasiekiau geriausius rezultatus per savo karjerą. Jaunesnio amžiaus varžybose būdavo pergalių ir daugiau, bet tokių aukštų rezultatų dar nebuvau pasiekęs. Esu patenkintas savo pasirodymu ir jeigu pavyktų pakartoti tokius rezultatus, džiaugčiausi. Norėčiau laimėti bent vieną prestižinių lenktynių etapą, o dėl kitų tikslų sunku prognozuoti, nes niekada nežinai, kokia bus forma tuo metu, ko tikėsis komandos vadovai. Bijau kažką prižadėti“, – pridūrė R. Navardauskas.

R. Navardausko draugė, taip pat dviratininkė Gabrielė Jankutė, jau išvyko į Ispaniją. R. Navardauskas džiaugėsi, kad po trumpo vizito JAV, jis galės vykti į Ispaniją, kur tęs pasiruošimą naujam sezonui.