Sportas

2015.09.08 13:45

„AC Milan“ klubo treneris Vilniuje mokys kaip ugdyti futbolo asmenybes

BNS2015.09.08 13:45

Italijos futbolo klubo „AC Milan“ mokyklų techninis direktorius bei treneris Antonio Corbellini visą savaitę dalinsis savo patirtimi su „Talentų futbolo akademijos“ specialistais.

Italijos futbolo klubo „AC Milan“ mokyklų techninis direktorius bei treneris Antonio Corbellini visą savaitę dalinsis savo patirtimi su „Talentų futbolo akademijos“ specialistais.

Pirmadienį Italijos futbolo specialistas skyrė stebėjimui – buvo žiūrima į bendrą vaikų lygį, trenerių darbą užsiėmimų metu. Italo teigimu, Lietuvoje vaikai turi potencialo, bet iš esmės, reikėtų atkreipti dėmesį į treniravimo metodiką – ją būtina keisti.

„Lietuva turi panašias problemas kaip ir daugelis kitų Europos valstybių, kalbu apie treniravimo metodiką. Europoje stengiamės išugdyti robotus, kurie gebėtų laiku atlikti perdavimą ar spirti į vartus. Dažnai treneriai nebando paskatinti bent trupinėlio fantazijos, tam tikrų netradicinių sprendimų aikštėje, mažai dėmesio skiriama ir kamuolio valdymo technikai, kūrybingumui, o tai yra labai svarbūs dalykai siekiant išugdyti visapusiškai pasiruošusius ir gerus sportininkus“, – kalbėjo specialistas iš Italijos.

Savaitę viešintis Lietuvoje A. Corbellini daugiausiai dėmesio skirs trenerių darbui. Jis mokys vaikų ugdymo subtilybių pagal A.C. Milan klubo filosofiją ir tradicijas, diegs treniravimo sistemą, kuriai kurti buvo skirta dešimt metų.

Anot italo, trenerių darbas yra ne tik išmokyti tinkamai valdyti kamuolį, bet ir mąstyti, psichologinių subtilybių aikštėje, pavyzdžiui, kaip tinkamai išnaudoti turimus resursus treniruočių kokybei gerinti. Po dviejų mėnesių specialistas įvertins Lietuvos trenerių pažangą.

„Labai svarbu, kad vienoje grupėje mokytis futbolo paslapčių galėtų panašių gebėjimų vaikai. Jeigu pastebimas talento, tam tikrų sugebėjimų skirtumas, vaikai neturi galimybės tobulėti. Lietuvoje trenerius mokysiu, kaip kuo efektyviau išnaudoti turimą treniruočių laiką, vietą bei kitus resursus – tai yra vienas esminių komponentų siekiant užtikrinti vaikų ugdymo kokybę. Žinoma, bus nepamiršti ir įvairiausi psichologiniai aspektai, bei, svarbiausia, aistra savo darbui. Tikiuosi grįžęs pamatysiu pažangą“,– atviravo A. Corbellini.

Šį šeštadienį vyks „Talentų futbolo akademijos“ atvirų durų diena. Ji bus skirta visiems norintiems pamatyti ir sudalyvauti akademijos treniruotėse, kur diegiama futbolo klubo „AC Milan“ treniravimo filosofija Lietuvoje. Atvirų durų diena vyks šį šeštadienį, lapkričio 15 d., universalioje „Sportima“ aikštėje nuo 10 iki 13 val.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.