Sportas

2015.09.08 13:45

G. Krapikas: žaisime su komanda, kuri labiau akcentuoja puolimą

basketnews.lt 2015.09.08 13:45

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturėjo ramybės po vargais negalais iškovotos pergalės prieš Panevėžio „Lietkabelį“. Jau kitą rytą po rungtynių treneris Gintaras Krapikas auklėtiniams surengė susirinkimą, kuriame aptarė žaidėjų požiūrį į varžovus.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai neturėjo ramybės po vargais negalais iškovotos pergalės prieš Panevėžio „Lietkabelį“. Jau kitą rytą po rungtynių treneris Gintaras Krapikas auklėtiniams surengė susirinkimą, kuriame aptarė žaidėjų požiūrį į varžovus.

Kauniečiai pirmadienį tik po pratęsimo, stebuklingai išsigelbėję ketvirtajame kėlinyje, 91:83 nugalėjo „Lietkabelį“.

Anot G. Krapiko, tokių dvikovų kartais nepavyksta išvengti.

„Rungtynes prieš „Lietkabelį“ reiktų priskirti prie darbinių. Tai, deja, atsitinka ir, nors to nelinkime, bet tokių dvikovų dar bus, – sakė „Žalgirio“ treneris. – Iš vienos pusės suprantu vyrus, iš kitos pusės turiu juos įtikinti, kad tai jų darbas, kurį jie turi atlikti. Manau, suprasime vienas kitą ir daugiau tokių pokalbių nereikės.“

Ilgai galvoti apie mačą su „Lietkabeliu“ žalgiriečiai neturi kada. Jau šiandien jie išvyko į Italiją, kur penktadienį žais Eurolygos rungtynes su Sasario „Dinamo“ ekipa.

„Dinamo“ po keturių turų nėra iškovoję nė vienos pergalės, tačiau dėl to jos nereiktų nuvertinti, įsitikinęs G. Krapikas.

„Jie galbūt buvo truputį nuskriausti, kadangi daugiau rungtynių iki šiol žaidė išvykose. Dabar turi galimybę kelias rungtynes žaisti namie ir tikisi padidinti pergalių skaičių.

Žaisime su komanda, kuri žymiai labiau akcentuoja puolimą, turi individualiai stiprių ir galinčių įmesti krepšininkų. Vien tai, kad į „Real“ krepšį įmetė 94 taškus, labai daug pasako. Ta frazė, kad gynyba laimės rungtynes, šįkart bus labai ryški“, – sakė G. Krapikas.

Italai iki šiol per rungtynes rinko po 79,3 taško, kauniečiai – 77,5.

Kur kas didesni skirtumai tarp komandų lyginant jų gynybas. „Žalgiris“ praleidžia vos po 69 taškus ir pagal šį rodiklį yra antra komanda lygoje, o „Dinamo“ – net po 92,5 taško ir pagal tai yra antra nuo apačios.

Tačiau tokie skaičiai „Žalgirio“ krepšininkų neužmigdo.

„Apie kažkokį atsipalaidavimą negali būti nė kalbos, – pabrėžė Edgaras Ulanovas. – „Dinamo“ – pavojinga komanda, galbūt šiek tiek neparanki, nes meta daug tritaškių, neturi daug aukštų žaidėjų ir daug žaidžia ties perimetru.“

Sasario ekipa susilpnėjo, kai po dviejų turų ją paliko Marco Cusinas. Taip dabar joje liko vos du krepšininkai, kurių ūgis viršija 203 cm.