Naujienų srautas

Sportas2012.11.16 12:52

DRS naudojimas „Formulės-1“ treniruotėse ir kvalifikacijoje bus apribotas

f-1.lt 2012.11.16 12:52

Nuo 2013 m. „Formulės-1“ sezono lenktynininkai laisvosiose treniruotėse ir kvalifikacijoje nebegalės laisvai naudotis DRS sistema, rašo f-1.lt.

Nuo 2013 m. „Formulės-1“ sezono lenktynininkai laisvosiose treniruotėse ir kvalifikacijoje nebegalės laisvai naudotis DRS sistema, rašo f-1.lt.

Įtaisu bus galima džiaugtis tik tose trasos vietose, kuriose jo įjungimas numatytas lenktynių metu – vadinamosiose DRS naudojimo zonose. FIA teigimu, toks žingsnis žengtas saugumo sumetimais.

„Uždrausime DRS naudojimą treniruotėse ir kvalifikacijoje, išskyrus lenktynėse naudojamas zonas, – paskelbė organizacijos atstovas Charlie Whitingas. – Taip darome dėl saugumo. Žinome apie ne vieną incidentą. Be to, lenktynininkai mane informavo, kad tokie įvykiai kartojasi vis dažniau."

„Mes ir anksčiau nenorėjome jos naudojimo treniruotėse ir kvalifikacijoje, tačiau nerimavome, kad DRS sistemos bus nepakankamai efektyvios. Pagal dabar turimą informaciją, neturėtų būti jokio DRS galios sumažėjimo“, – kalbėjo Ch. Whitingas.

Primename, kad DRS sistemos veikimas pagrįstas vienos galinio sparno plokštelių pakėlimu, taip sumažinant bolido pasipriešinimą orui ir padidinant jo maksimalų greitį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi