Sportas

2015.09.08 13:45

Lietuvos sunkiaatlečiai į pasaulio čempionatą keliauja su didelėmis viltimis

Į pasaulio čempionatą išvykę Lietuvos sunkiaatlečiai tikisi ne tik prasibrauti tarp lyderių, bet ir iškovoti svarbių taškų kovoje dėl olimpinių kelialapių. Jaunos mūsų šalies rinktinės didžiausia viltis – po dvejų metų diskvalifikacijos sugrįžęs Aurimas Didžbalis.

Į pasaulio čempionatą išvykę Lietuvos sunkiaatlečiai tikisi ne tik prasibrauti tarp lyderių, bet ir iškovoti svarbių taškų kovoje dėl olimpinių kelialapių. Jaunos mūsų šalies rinktinės didžiausia viltis – po dvejų metų diskvalifikacijos sugrįžęs Aurimas Didžbalis.

Prieš pusmetį po dvejų metų diskvalifikacijos už draudžiamų preparatų vartojimą grįžusiam A. Didžbaliui pasaulio čempionatas ilgai lauktas sugrįžimas į tarptautinę areną. Į Kazachstaną su dar penkiais Lietuvos sunkiaatlečiais išvykęs sportininkas sako, kad jaudulys yra, tačiau tai – ne baimė, o noras kuo greičiau varžovams parodyti, kad laiko veltui jis neleido.

„Nebuvau išsimušęs iš režimo, stengiaus laiku treniruotis, krūviai irgi nebuvo sumažinti. Stengiausi viską sustiprinti, kad nebūtų silpnų vietų. Po dvejų metų ir pirmos varžybos Lietuvos čempionate buvo neblogos, ir kitos. Kol kas iki šitų varžybų, rodos, viskas į gerą eina. Beliks tik penktadienio sulaukti ir žiūrėti, kas gausis“, – kalba sunkiaatletis. 

„Visas viltis dedame į Aurimą, kuris nuoširdžiai dirbo ir yra pasiruošęs, o kaip pasirodys... Tos traumelės persekioja, sporte prognozuoti sunku, bet jis komandos lyderis ir pasauliniame reitinge vienas iš lyderių“, – teigia treneris Bronislavas Vyšniauskas. 

 Pasaulio pirmenybėse Kazachstane Lietuvos sunkiaatlečių tikslas iškovoti taškų, kurie bus skaičiuojami atrankoje į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Šių ir kitų metų pasaulio čempionatuose daugiausiai taškų surinkusios 24 valstybės gaus mažiausiai po tris olimpinius kelialapius. Norint šaliai patekti tarp laimingųjų, sportininkas savo svorio kategorijoje privalo užimti bent 25-ąją vietą. 

„Svajonė – trys vietos, nes mes praėjusioje olimpiadoje buvome arti trijų vietų, pamaišė traumos. Manau, net jeigu neiškovosim, Aurimas turi šansų pakliūti pagal reitingą“, – mano B. Vyšniauskas. 

 Pasaulio čempionate treneris tikisi gero pasirodymo ir iš kartu su A. Didžbaliu iki 94 kg svorio kategorijoje kovosiančio Žymimanto Stanulio bei Mariaus Mickevičiaus, kuris varžysis svorio kategorijoje iki 85-ių kilogramų. 

Pasak B. Vyšniausko, Lietuvos sunkiaatlečių rinktinė palyginti yra labai jauna, todėl kitąmet ji bus dar stipresnė.

2012-asiais Londono olimpinėse žaidynėse nedalyvavo nė vienas Lietuvos sunkiaatletis, nes po teigiamo A. Didžbalio dopingo testo Lietuva prarado vienintelę iškovotą vietą.