Sportas

2015.09.08 13:45

Kiokušin karatė čempionate – įspūdingas lietuvių pasirodymas

BNS, ELTA2015.09.08 13:45

Kauno Sporto halėje vyko 2014 metų Europos kiokušin karatė čempionatas, sportininkai varžėsi dėl medalių trijose amžiaus grupėse – jaunučių (iki 16 metų) ir jaunimo (iki 22 metų) kovas pagal svorio kategorijas bei suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijos varžybas.

Kauno Sporto halėje tvyko 2014 metų Europos kiokušin karatė čempionatas, sportininkai varžėsi dėl medalių trijose amžiaus grupėse – jaunučių (iki 16 metų) ir jaunimo (iki 22 metų) kovas pagal svorio kategorijas bei suaugusiųjų absoliučios svorio kategorijos varžybas.

Sekmadienio rytą vyko kata rungties varžybos. Jose Lietuvos sportininkams čempionais tapti nepavyko, tačiau buvo pelnyta keletas prizinių vietų. 16-mečių varžybose antrąsias vietas užėmė Raminta Makackaitė ir Paulius Špiliauskas, o jaunimo amžiaus grupėje bronzos medaliu tenkinosi Paulius Sasnauskas.

Po pietų jaunimo amžiaus grupės merginos grūmėsi kumitė rungtyje. Čia iš lietuvių geriausiai sekėsi Brigitai Gustaitytei, tapusiai svorio kategorijos per 65 kg čempione.

Svorio kategorijoje iki 60 kg Rūta Dobilaitė užėmė antrąją vietą, o dar trys lietuvaitės – Jelena Sapožnikova (iki 55 kg), Valerija Jerenkevič (iki 60 kg) ir Judita Jankauskaitė (iki 60 kg) – tenkinosi trečiosiomis vietomis.

Sekmadienį Kauno Sporto halėje pasibaigusio Europos kiokušin karatė čempionato vyrų absoliučios svorio kategorijos varžybose Lietuvos atstovas Aurimas Draugelis pelnė sidabro medalį.

Lietuvis pirmajame etape nugalėjo švedą Simoną Palssoną, ketvirtfinalyje įveikė ukrainietį Aleksandrą Bazą, o pusfinalyje palaužė kitą lietuvį Valdemarą Gudauską. Finale A. Draugelis turėjo pripažinti daugkartinio Europos čempiono bulgaro Valerijaus Dimitrovo pranašumą.

P. Klapatauskas: „Reikia užsiauginti dar didesnes ambicijas“

Lietuvos kiokušin karatė atstovai Europos čempionato absoliučios svorio kategorijos varžybas Kaune sekmadienį baigė iškovodami net tris medalius. Nors aukso medalis vėl iškeliavo į užsienį, Lietuvos rinktinės treneris Paulius Klapatauskas džiaugėsi savo auklėtinių pasirodymu.

„Toks rezultatas negali nepatenkinti. Minimalus planas įvykdytas šimtu procentu. Nusileidome tik pasaulyje pripažintiems favoritams Valerijui Dimitrovui ir Vivianai Chirilai. Galime pasidžiaugti, kad visi vyrai atstovėjo puikiose kovose. Pagal tai, ką matėme mes ir visi žiūrovai, pusfinalis ir ketvirtfinalis V. Dimitrovui turbūt buvo patys sunkiausi jo karjeroje. Lietuvos vyrams reikia padėkoti ir pasidžiaugti jų rezultatais“, – po čempionato naujienų agentūrai ELTA pasakojo P. Klapatauskas.

Vyrų varžybose sidabro medalis atiteko A. Draugeliui, bronzos – Vytautui Cėplai ir Valdemarui Gudauskui. Keturi lietuviai bandė sustabdyti V. Dimitrovo pergalių seriją, bet bulgaras, nors ir sunkiai, bet įrodė, kad vis dar yra stipriausias Europoje.

„V. Dimitrovas yra paslaptis. 14 metų pergalių stažas suteikia labai didelį ego, didelį pasitikėjimą. Mūsų sportininkams reikia užsiauginti dar didesnes ambicijas. Šis čempionatas Kaune sulaužė stereotipus, kad bulgaras yra nenugalimas. Pirmą žingsnį pergalės link jau padarėme. Kovos jam buvo tikrai sunkios. Kad laimėtume reikia dar didesnio ego, didesnio tikėjimo, – pasakojo P. Klapatauskas. – Turime užsiauginti žvaigždę, kuris tikėtų savimi ir kuriuo tikėtų visi. V. Dimitrovas jau nebe 20-metis ir amžius eina ne jo naudai, o mūsų jaunimas dar tik bręsta. Pergalės prieš jį jau ne už kalnų“.

Sėkmingi Lietuvos karatistų rezultatai leidžia tikėtis nemažai kvotų kitais metais Japonijoje vyksiančiame pasaulio čempionate. Lietuvos rinktinės treneris pabrėžė, kad mūsų šalies kovotojų lygis yra labai aukštas ir bus siekiama aukščiausių rezultatų.

„Pasaulio reitinge mes esame antri. Jeigu mes nebūsime ambicingi, tai nėra ko važiuoti į pasaulio čempionatą, nes mus pranoktų rusai, japonai ir tas pats V. Dimitrovas. Neturime kito pasirinkimo, turime dar labiau ruoštis, ieškoti sprendimų, daryti viską, ką galime, kad nenuleistume savo kartelės ir pakeltume ją dar aukščiau“, – pridūrė P. Klapatauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.