Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

I. Mikštaitei – Europos kiokušin karatė čempionato sidabras

ELTA 2015.09.08 13:45

Kauno Sporto halėje vykstančio Europos kiokušin karatė čempionato moterų absoliučios svorio kategorijos varžybose Lietuvos atstovė Inga Mikštaitė pelnė sidabro medalį.

Kauno Sporto halėje vykstančio Europos kiokušin karatė čempionato moterų absoliučios svorio kategorijos varžybose Lietuvos atstovė Inga Mikštaitė pelnė sidabro medalį.

Lietuvė finale nusileido rumunei Vivianai Chirilai. Pirmojoje kovos dalyje I. Mikštaitė už neleistiną smūgį gavo įspėjimą, o vėliau jau net ir labai aktyviais veiksmais nepavyko įrodyti savo pranašumo.

„Skaudžiausi pralaimėjimai yra dėl svorio, nors man dar taip nebuvo, ir tokiu būdu, kaip šiandien. Buvo įvardinti mano tariami neleistini veiksmai, nors aš vidumi jaučiau, kad to nepadariau. Gal išanalizavus medžiagą, peržiūrėjus ją sulėtintai, viskas paaiškės, – po turnyro teisėjų sprendimu skirti įspėjimą abejojo I. Mikštaitė. – Kai gaunamas įspėjimas, jau reikia pelnyti tašką, kad išlygintum rezultatą. Būna labai sunku. Negaliu pasakyti, kad šokinėju iš laimės, bet vis dėlto džiaugiuosi, kad užkopiau ant prizininkų pakylos, gavau vertingos patirties. Kiekvienos varžybos yra laiptelis į viršų.“

Varžybose dalyvavo šešios Lietuvos atstovės. Jau pirmajame etape Diana Mačiūtė turėjo pripažinti V. Chirilos pranašumą, o Rūta Brazdžionytė nusileido lenkei Agatai Kaliciak. Nora Vaznelytė įveikė vengrę Henriettą Farago, bet ketvirtfinalyje po pratęsimo nusileido V. Chirilai.

Diana Balsytė pirmajame etape įveikė lenkę Martą Luboš, I. Mikštaitė nugalėjo švedę Sarą Hagge, o Gabija Gudeliauskaitė – rumunę Ancą Monicą Dan. Antrajame etape I. Mikštaitė pranoko D. Balsytę, o G. Gudeliauskaitė, kęsdama traumuoto riešo skausmą, po trijų pratęsimų vis dėlto įveikė vengrę Lidią Kormondi. Dar viena lietuviška dvikova pusfinalyje tarp I. Mikštaitės ir G. Gudeliauskaitės neįvyko – Gabija dėl traumos buvo priversta atsisakyti kovoti ir užleido vietą finale komandos draugei.

Visos į Europos čempionato pusfinalį patekusios sportininkės pelnė kelialapius į kitais metais Japonijoje vyksiantį pasaulio čempionatą.

Jaunimo (iki 22 metų) vaikinų kumitė varžybose lietuviai iškovojo tris aukso medalius. Europos čempionų titulai atiteko Arnoldui Grevui (svorio kategorija iki 75 kg), Justinui Kvietkai (85 kg) ir Eventui Gužauskui (virš 85 kg).

Sekmadienį Kaune nuo ryto vyks jaunučių ir jaunimo katos varžybos, po pietų – jaunimo merginų kumitė kovos, o vakare – vyrų absoliučios svorio kategorijos turnyras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi