Sportas

2015.09.08 13:45

Kas kaltas, kad šimtai tūkstančių A. Guogos litų aplenkė „Mažeikių“ klubą

„Man visada malonu remti ne tik didelius ir garsius klubus. Aš už tai, kad rėmimo pinigais ant kojų stotųsi mažiau žinomos komandos iš nedidelių miestelių. Norėjosi paremti Žemaitijos ekipą, tačiau nepasisekė“, – portalui 15min.lt kalbėjo mecenatas ir europarlamentaras Antanas Guoga. Gerai žinomo krepšinio rėmėjo norai prisidėti prie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato debiutantės ir autsaiderės „Mažeikių“ ekipos gerovės šįkart atsitrenkė į nematomą sieną – spjovęs į viską, A.Guoga atsisuko į Klaipėdos „Neptūno“ komandą, kuri paramos neatsisakė.

„Man visada malonu remti ne tik didelius ir garsius klubus. Aš už tai, kad rėmimo pinigais ant kojų stotųsi mažiau žinomos komandos iš nedidelių miestelių. Norėjosi paremti Žemaitijos ekipą, tačiau nepasisekė“, – portalui 15min.lt kalbėjo mecenatas ir europarlamentaras Antanas Guoga. Gerai žinomo krepšinio rėmėjo norai prisidėti prie Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato debiutantės ir autsaiderės „Mažeikių“ ekipos gerovės šįkart atsitrenkė į nematomą sieną – spjovęs į viską, A. Guoga atsisuko į Klaipėdos „Neptūno“ komandą, kuri paramos neatsisakė.

Trečiadienį ne tik LKL, bet ir Eurolygos turnyre šį sezoną kovojanti Klaipėdos „Neptūno“ ekipa pranešė, kad ekipą rems ir europarlamentaras A. Guoga.

Tad be „Neptūno“ ekipos, finansinę paramą iš A.Guogos valdomų bendrovių jau ne vienerius metus gauna Kauno „Žalgirio“, Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos bei Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė. Neseniai mecenatas sukirto rankomis padėti ir „Trakų“ krepšininkams.

Tačiau nemaži A.Guogos skirti rėmimo pinigai šią savaitę galėjo atitekti ne Klaipėdos, o Mažeikų komandai – europarlamentaras derėjosi padėti LKL šį sezoną debiutavusiam ir kol kas visus 9 mačus pralaimėjusiam „Mažeikių“ klubui, bet nusivylė.

Garsus mecenatas ketvirtadienį savo „Facebook“ paskyroje pakomentavo situaciją su „Mažeikiais“ taip: „Klaipėdos „Neptūnui“ nuoširdžiai linkiu garbingų pergalių Eurolygos ir LKL rungtynėse! Esu ne kartą sakęs, kad remiu ir remsiu Lietuvos krepšinį. Gaila, kad dėl purvinų vietinių politikų intrigų „Mažeikių“ krepšinio klubas buvo priverstas atsisakyti mano pasiūlytos rimtos finansinės paramos ir galimybės sustiprinti komandą.“

„Parašiau tai, ką galvoju. Siūliau komandai „čia ir dabar“ solidžią paramą, kurią ekipa gautų tuoj pat, bet kaip suprantu, ne sportas, bet politika nugalėjo. Kas ir kaip neaiškinsiu, bet Mažeikių krepšininkų rėmimo situacijoje išlošė klaipėdiečiai“, – sakė A.Guoga.

Nors A. Guoga neatskleidė derybų su „Mažeikiais“ užkulisių, 15min.lt sužinojo, jog mecenatas siūlė skirti apie 200 tūkst. litų ekipai, tačiau prie derybų prisijungusios tam tikros politinės jėgos pareikalavo sumą didinti dvigubai. Derybos nutrūko.

Patekę į LKL „Mažeikiai“ yra įsipareigoję surinkti sezonui ne mažesnį kaip 800 tūkst. litų biudžetą.

Klubą dabar remia Mažeikių miesto savivaldybė, bendrovės „Grustė“, „Rudesta“ ir dar 13 įmonių.