Sportas

2012.11.14 22:11

D. Maskoliūnas: pabandysime sugriauti gražų maskviečių krepšinį

CSKA autoritetas per didelis, kad Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Darius Maskoliūnas būtų kalbėjęs apie tikslą žūtbūt nugalėti. Slapčia pergale tikintis vairininkas išsireiškė kukliau nei įprastai: „Pabandysime sugriauti gražų maskviečių krepšinį.“

CSKA autoritetas per didelis, kad Vilniaus „Lietuvos ryto“ treneris Darius Maskoliūnas būtų kalbėjęs apie tikslą žūtbūt nugalėti. Slapčia pergale tikintis vairininkas išsireiškė kukliau nei įprastai: „Pabandysime sugriauti gražų maskviečių krepšinį.“

„Galbūt pavyks kaip nors juos sustabdyti ir primesti savo žaidimą. Galiu pažadėti, kad rytoj aikštėje matysite nematytų veidų, įrodysiančių ir patvirtinsiančių, kad jie yra verti pasitikėjimo. Tie krepšininkai gali žaisti ir kovoti aukštesniu lygiu“, – turėdamas omenyje mažiau progų pasireikšti gaunančius jaunuosius krepšininkus kalbėjo D. Maskoliūnas.

Sužeistas žvėris

Į Vilnių CSKA atvyksta po praėjusią savaitę namie patirto itin skaudaus pralaimėjimo 60:81„Barcelona“ ekipai. Sekmadienį Rusijos čempionai iškovojo sunkią pergalę 84:75 VTB Vieningoje lygoje prieš Nymburko ČEZ.

„CSKA krepšininkai turės daug motyvacijos sužaisti geras rungtynes ir pademonstruoti gražų krepšinį. Tačiau nereikia guostis ir skųstis, – tvirtino D. Maskoliūnas. – Pralaimėjusi ar nepralaimėjusi, bet CSKA išlieka aukščiausio lygio komanda. Rusai nežaidžia geriausio krepšinio, tačiau kasdien tobulėja ir visada siekia aukščiausių rezultatų.“

Svarbiausia apsiginti

Atiduoti visas jėgas žadėjęs Mindaugas Katelynas prisiminė pirmąją dvikovą Maskvoje, kai vilniečiai Rusijos čempionams nusileido tik paskutinėmis sekundėmis 73:75.

„Tikiu, kad rungtynės visada laimimos gerai ginantis. Puolant mums trūksta drausmės. Kai pasivejame varžovus, prarandame budrumą ir atsipalaiduojame. Pradedame žaisti individualiai ir surenkame per mažai taškų greitai atakuodami. Rytoj bus svarbiausia apsiginti“, – akcentavo M. Katelynas.

Jis pažymėjo, kad pergalė 73:60 prieš Talino „Kalev/Cramo“ vilniečius nuteikė optimistiškai, bet neslėpė, kad Estijos sostinėje nebuvo išvengta klaidų. Anot M. Katelyno, dvikova su CSKA bus keliolika kartų sudėtingesnė.

Atvyko išsivežti pergalę

„Žinome, ką reiškia žaisti Vilniuje, todėl puldami turėsime greitai ir protingai perduoti kamuolį. Vilniečiai greiti ir gali gerai pataikyti“, – pažymėjo CSKA vairininkas Ettore Messina.

Maskviečių puolėjas Vladimiras Micovas priminė, kad vos vieną pergalę pirmajame Eurolygos rate iškovojusi Lietuvos komanda dar neprarado vilčių prasiskinti kelią į „Top 16“ etapą.

„Lietuvos rytas“ turėjo puikią progą laimėti Maskvoje, o tai jiems suteikia didelį pasitikėjimą prieš antrąsias tarpusavio rungtynes. Į Vilnių vykstame iškovoti pergalę ir pademonstruoti geriausią krepšinį“, – neabejojo V. Micovas.

Tiesa, šį sezoną žaisti Lietuvoje maskviečiams nesiseka. CSKA tik ketvirtajame kėlinyje 83:72 palaužė Klaipėdos „Neptūną“, o Kaune 66:76 gavo „Žalgirio“ antausį.