Naujienų srautas

Sportas2019.03.09 08:02

Toli į ateitį nesidairantis Valančiūnas: dabar sprendžiame krepšinio klausimus, visa kita - vasarą

LRT.lt 2019.03.09 08:02

Penktadienio vakare Memfyje vykusiose NBA rungtynėse Jonas Valančiūnas sužaidė savo rezultatyviausias karjeros rungtynes su „Grizzlies“ marškinėliais. 27 taškus surinkęs ir 7 kamuolius atkovojęs lietuvis ketvirtajame kėlinyje užfiksavo 8 iš eilės taškų atkarpą bei padėjo savo ekipai įveikti Jutos „Jazz“ (114:104) bei iškovoti antrąją pergalę iš eilės.

Po susitikimo, bendraudamas su žiniasklaida, J. Valančiūnas kalbėjo apie vis gerėjantį „Grizzlies“ žaidimą, atsigavimą po dar Toronto klube patirtos nykščio traumos bei kitus dalykus.

„Mano darbas – sukurti spaudimą varžovams po krepšiu. Tą ir darau, – po rungtynių teigė lietuvis. – Atrandame tarpusavio ryšius, atrandame žaidimą kartu – dalinamės kamuoliu, kiekviename mače stengiamės išpildyti mažas detales. Viskas ateina su patirtimi ir mes po truputį kaupiame vis daugiau patirties. Smagu taip žaisti.“

– Kokie buvo didžiausi iššūkiai, susiję su patirta nykščio trauma?

– Tai buvo labai ilgai trukęs atsigavimas po nykščio traumos. Tikriausiai tai buvo ilgiausias laikas be krepšinio po traumos. Buvau iškritęs dviem mėnesiams. Kai sėdi šalia aikštės, esi krepšininkas ir negali žaisti, būna labai sunku. Atsigavimas po traumos buvo ilgas.

– Ar galėjote kilnoti svorius, treniruotis ir t.t.?

– Reabilitacijos metu stiprinau kūną, bėgiodavau. Buvau patyręs viršutinės kūno dalies traumą, todėl mano kojos „veikė“ puikiai. Negalėjau visiškai atkortoti pasiruošimo rungtynėms pratimų. Dariau viską, kad būčiau kuo arčiau žaidybinės formos.

– Žinant, kad jūs turite pasirinkimą kitam sezonui likti Memfyje, ką norėtume daugiau sužinoti apie šią komandą?

– Šiuo metu mes bandome išspręsti krepšinio dalies klausimus. Sutarties, kontrakto sąlygose numatyta žaidėjo opcija – visa tai bus vasarą. Bandome atrasti savo žaidimą bei būti geresniais kiekviename mače, treniruotėje ar tiesiog pamėtyme. Turim būti geresni kiekvieną kartą žengę į aikštę.

– Susidaro įspūdis, jog aikštėje jūs labiau suprantate vienas kitą?

– Tikrai vis labiau suprantame vienas kitą. Kartu išpildome mažas žaidimo plano detales. Savitarpio supratimas per vieną naktį neateis. Turime praleisti laiko aikštėje, treniruodamiesi.

– Ką galite pasakyti apie žaidimą kartu su Mike‘u Conley?

– Jam tik reikia pastatyti gerą užtvarą ir viskas. Viskas, ką turi padaryti. Tą apie jį jau sužinojau.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi