Sportas

2015.09.08 13:45

„Ballon d'Oh“ – metų futbolininkų „grybų“ 15-ukas

eurofootball.lt 2015.09.08 13:45

Prieš kelias dienas FIFA paskelbė geriausių praėjusio sezono futbolininkų sąrašą su 23 pavardėmis. Visi jie pretenduoja laimėti prestižinį „Ballon d'Or“ apdovanojimą ir teisę vadintis geriausiu pasaulio metų futbolininku. Tuo tarpu „Goal.com“ atrinko 15 žaidėjų, kurie 2014-uosius metus greičiausiai norėtų užmiršti.

Prieš kelias dienas FIFA paskelbė geriausių praėjusio sezono futbolininkų sąrašą su 23 pavardėmis. Visi jie pretenduoja laimėti prestižinį „Ballon d'Or“ apdovanojimą ir teisę vadintis geriausiu pasaulio metų futbolininku. Tuo tarpu „Goal.com“ atrinko 15 žaidėjų, kurie 2014-uosius metus greičiausiai norėtų užmiršti.

Mario Balotelli – neprognozuojamu elgesiu pagarsėjęs italas pasaulio čempionate žaidė kur kas žemiau savo galimybių ribos. Trenerio pasitikėjimą jis prarado ir „Milan“ klube bei buvo parduotas „Liverpool“ ekipai, kur kol kas toli gražu nežiba.

Dani Alvesas – „Barcelona“ retai baigia metus be trofėjų, tačiau 2013-2014 m. sezone jų nebuvo. Prie to prisidėjo ir suprastėjusi D.Alveso, kuris dar neseniai buvo vadinamas geriausiu dešiniojo flango gynėju pasaulyje, forma. Nežibėjo brazilas ir planetos pirmenybėse.

Danny Welbeckas – „Manchester United“ klube juo nepasitikėjo jau Davidas Moyesas, o atėjęs Louisas van Gaalas puolėjo nepagailėjo net vieniems didžiausių varžovų – pardavė „Arsenal“ klubui.

Marouane`as Fellaini – po puikių metų „Everton“ komandoje belgas prisijungė prie „Manchester United“, kur už prastą žaidimą buvo nušvilptas savų sirgalių „Old Trafford“ stadione.

Fernando Torresas – ispano iš „numirėlių“ neprikėlė net Jose Mourinho sugrįžimas į „Chelsea“ ir jau 30-metį atšventęs futbolininkas buvo išsiųstas stažuotei į „Milan“. Italijoje puolėjas savo žaidimo kol kas nerado.

Stevenas Gerrardas – visą sezoną dėl „Premier“ lygos titulo kovojęs „Liverpool“ galimybę laimėti prarado po labiausiai patyrusio žaidėjo paslydimo lygioje vietoje mače su „Chelsea“. Pasaulio čempionate patyręs saugas irgi buvo tik savo šešėlis.

Kaka – brazilas nesugebėjo prasimušti į šalies rinktinę pasaulio čempionatui, o „Milan“ klube karjera taip pat baigėsi. Kaka išvyko žaisti į JAV, tačiau kol prasidės sezonas išnuomotas gimtajam „Sao Paolo“.

Laurent Koscielny – gynėjas iškrito iš Prancūzijos futbolo rinktinės startinio 11-uko, o „Arsenal“ komandoje sezono pradžioje žaidžia žemiau galimybių ribos.

Mesutas Ozilas – brangiausias visų laikų „Arsenal“ futbolininkas ir toliau „prapuola“ žaisdamas pačius svarbiausius mačus ir yra nepastebimas tada, kai komandai labiausiai jo reikia. Lygiai tą patį matėme ir planetos pirmenybėse.

Gerardas Pique – prieš porą metų ispanas drąsiai galėjo būti rašomas į geriausių pasaulio vidurio gynėjų penketuką, tačiau dabar nepatektų net į šimtuką. Carlesui Puyoliui baigus karjerą G.Pique prarado partnerį ir mokytoją ir dabar dažniausiai įsimena jo klaidos, kainuojančios įvarčius.

Shinji Kagawa – per du metus „Manchester United“ komandoje taip ir neįrodė savo vertės bei sugrįžo į „Borussia“. Nežibėjo ir planetos pirmenybėse.

Roberto Soldado – Ispanijoje žibėjęs ir sezono be bent 15 įvarčių nebaigdavęs puolėjas „Premier“ lygoje nerado savo žaidimo. „Tottenham“ po sezono net svarstė ispaną parduoti.

Wayne`as Rooney – vienas iš geriausiai apmokamų pasaulio futbolininkų praėjusį sezoną buvo itin daug kritikuotas dėl „Manchester United“ nesėkmių. Pasaulio čempionate su Anglijos rinktine namo važiavo jau po grupių etapo.

Xavi – ne kartą į „Ballon d'Or“ pretendavęs saugas pernai buvo savo paties šešėlis „Barcelona“ klube, o Ispanijos rinktinėje po triuškinančio pralaimėjimo Nyderlandams prarado vietą startinėje sudėtyje.