Sportas

2014.10.29 11:31

Iš pasaulio tradicinės karatė čempionato lietuviai grįžo su medaliais

ELTA 2014.10.29 11:31

Ženevoje (Šveicarija) vykusio pasaulio tradicinės karatė čempionato suaugusiųjų varžybose Lietuvos atstovai džiaugėsi bronzos medaliais.

Ženevoje (Šveicarija) vykusio pasaulio tradicinės karatė čempionato suaugusiųjų varžybose Lietuvos atstovai džiaugėsi bronzos medaliais.

Asmeninėse vyrų varžybose trečiąją vietą užėmė Paulius Čereška, o komandų kumitė rungtyje P. Čereška pelnė bronzą su Pauliumi Mackoniu, Dariumi Balčiūnu ir Norbertu Motiejūnu.

Jaunučių varžybų katos rungtyje trečias liko Marius Jacevičius.

Jaunių amžiaus grupėje lietuviai iškovojo pirmąją ir trečiąją vietas. Mantas Cibulskis nepaliko vilčių konkurentams fuku-go rungtyje, Dominikas Jegoras buvo trečias kumitė varžybose.

Vaikų pasaulio taurės varžybų individualios katos rungtyje niekas neprilygo Hermiui Dranevičiui. Simas Mukauskas katos varžybose buvo antras.

Jungtinėje 2003–2004 ir 2001–2002 metais gimusių sportininkų amžiaus grupėje H. Dranevičius, S. Mukauskas ir Julius Jonytis užėmė trečiąją vietą komandinės katos rungtyje.

„Rinktinė pasirodė tikrai gerai, bendrame kontekste buvo pademonstruotas aukštas pasirengimo lygis, susilaukėme labai daug komplimentų iš varžovų – JAV, Brazilijos sportininkų. Jie negailėjo šiltų žodžių mūsų sportininkams ir dėkojo už galimybę kovoti, pasikeisti patirtimi, pasitikrinti galimybes vieniems su kitais, – pasakojo Lietuvos rinktinės treneris, Lietuvos tradicinės karatė asociacijos (LTKA) prezidentas Giedrius Dranevičius. – Lyginant su pernykščiu Europos čempionatu Prahoje, visų mūsų sportininkų meistriškumas išaugo, jie jautėsi tvirčiau, labiau pasitikėjo savo jėgomis. Aš, kaip visada, matau dar daug spragų, ką reikėtų keisti, tobulinti, tačiau tai ir yra mūsų kelias bei filosofija – šiandien geriau nei vakar, rytoj geriau nei šiandien. Pasitikrinome, žinome, kur esame ir kaip atrodome pasauliniame kontekste, dirbsime toliau“.

Kitais metais LTKA ir Lietuvos sportininkų laukia itin didelis išbandymas. Ženevoje per Tarptautinės tradicinės karatė federacijos (ITKF) kongresą paaiškėjo, kad 2015 metų Europos tradicinės karatė čempionatas ir Europos vaikų taurės varžybos vyks Vilniuje.

„Apie šį čempionatą pradėjome galvoti prieš trejus metus, esame gavę ir privalomą Kūno kultūros ir sporto departamento pritarimą. Jau gerokai anksčiau kalbėjomės apie tai su kitų šalių atstovais, tad ITKF kongrese konkurentų neturėjome. Kitos šalys jau buvo nusiteikusios, kad čempionatas vyks Lietuvoje, ir atitinkamai pasikoregavusios savo pačių planus dėl turnyrų rengimo. Mes tik pristatėme savo kandidatūrą, ir ji buvo patvirtinta. Visi jau yra buvę Lietuvoje, puikiai ir labai teigiamai prisimena mūsų rengtus čempionatus, tad niekas neprieštaravo apsilankyti čia dar kartą“, – pasakojo G. Dranevičius.